Jeden adres, dwa listy gończe

0
203
fot. ilustracyjne

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Ścigani przez wymiar sprawiedliwości ukryli się „pod” jednym adresem. 38–letnia kobieta i 27–letni mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu trafili już do zakładu karnego.

Policjanci z wydziału kryminalnego na podstawie listów gończych wydanych przez łęczycki sąd, od początku listopada 2018 roku rozpoczęli poszukiwania 27–letniego mężczyzny i 38–letniej kobiety.

– Zgodnie z wyrokiem sądu skazany nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku za przestępstwa, których dopuścił się wobec funkcjonariusza publicznego. Kobieta  za oszustwo miała trafić za kratki na pół roku – mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Wstępne ustalenia wskazywały, że para ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Policyjni „poszukiwacze” monitorując sprawę ustalili, że para może odwiedzić rodzinne strony.

– Aby potwierdzić informacje rankiem 12 marca zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania na terenie pow. łęczyckiego. Kiedy obecni w nim lokatorzy nie otwierali, wszystko wskazywało, że mają coś do ukrycia. Szybko zmienili zdanie, kiedy kryminalni użyli siły – relacjonuje asp. Kowalski. – Dzięki determinacji pod wytypowanym adresem policjanci schwytali poszukiwanego listem gończym 27–latka i ukrywającą się wraz z nim 38–letnią kobietę.

Mieszkańcy powiatu łęczyckiego jeszcze tego samego dnia, zgodnie z dyspozycją sądu, trafili do zakładu karnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here