Gnała ponad setką w terenie zabudowanym

0
281
fot. ilustracyjne/ policja

8 marca 2019 roku policjanci łęczyckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pn. „Prędkość”. Mundurowi skupili swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych. Rekordzistką okazała się 23 – letnia mieszkanka pow. łęczyckiego, która osobówką w obszarze zabudowanym pędziła z prędkością 112km/h.

W miniony piątek policjanci na terenie powiatu łęczyckiego przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”.Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji stróże prawa skontrolowali 19 pojazdów, ujawniając 13 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Tego dnia uprawnienia straciła 23 – letnia mieszkanka pow. łęczyckiego. Kobieta jechała osobówka przez miejscowość Błonie z prędkością o 62 km/h więcej niż dozwolona w obszarze zabudowanym.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Niebezpiecznie może być zwłaszcza o tej porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok. Dodatkowo mgły, deszcz i śliska nawierzchnia powoduje, że widoczność jest ograniczona, a droga hamowania się wydłuża, co przy dynamicznej sytuacji na drogach może okazać się zgubne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here