Zderzenie dwóch tirów na A-1

0
92

Na autostradzie A-1 doszło do groźnie wyglądającego w skutkach zdarzenia. W naczepę holowanego ciągnika siodłowego wjechał „tir”. Wskutek zderzania pojazdów jezdnia w kierunku Łodzi była zablokowana na około 3 godziny. Policja wyznaczyła objazdy.

7 marca 2019 roku około godz. 20.10 na 276 km autostrady A-1 doszło do zderzenia dwóch tirów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 35 – letni kierowca dafa z naczepą, jadąc w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego marki Man, który był holowany przez pojazd specjalistyczny. Wskutek zderzenia daf zjechał na sąsiedni pas ruchu blokując jezdnię w kierunku Łodzi. Kierowcy pojazdów trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. O losie sprawcy kolizji zadecyduje sąd. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Utrudnienia w ruchu trwały około trzech godzin, na ten czas policja wyznaczyła objazdy.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i ostrożność. Stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here