Zaatakował Arabów na ulicy, teraz ruszył jego proces

0
681
fot. Radio Łódź

W Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyła się rozprawa oskarżonego o pobicie i znieważenie dwóch Algierczyków. 31-letni Jakub F. nie tylko przyznał się do winy oraz przeprosił, ale i zaproponował dla siebie karę.

O sprawie informuje Radio Łódź. Prokuratura zarzuca mężczyźnie, że 17 września 2017 roku w Łęczycy zaatakował dwóch przypadkowo spotkanych obywateli Algierii. Jednego kopnął w nogę i uderzył w twarz, a drugiego znieważył. Jakub F. przyznał się do winy, a w trakcie śledztwa dokładnie opisał wydarzenia z feralnego dnia.

31-latek miał bezpośrednio przed wydarzeniami pić alkohol i przebywać z dwoma kolegami. Idąc ulicą spotkali dwóch Algierczyków. Oskarżony jednego z nich miał nazwać „brudasem” i kazać mu „spier*alać”. Gdy drugi zwrócił mu uwagę i prosił, by zostawił jego kolegę w spokoju, Jakub F. miał się tak zdenerwować, że kopnął go próbując podciąć nogę, a gdy to się nie udało uderzył dłonią w twarz. Jednak, jak dodawał w sądzie…

– Jest mi bardzo przykro, żałuję, przepraszam i proszę ich o wybaczenie za to, co uczyniłem. Nie mam nic do narodowości. Chciałbym to naprawić – mówił 31-latek przed sądem.

Na sali sądowej pojawili się także pokrzywdzeni. Ich słowa przekazywała tłumaczka.

– Mówią, że panu wybaczyli. Nie domagają się ani kary dla pana, ani zadośćuczynienia. Chcą, żeby ta rozprawa była możliwością pogodzenia się – mówiła.

Oskarżony w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, a teraz dobrowolnie poddał się karze. W wyniku uzgodnień między jego adwokatem a prokuratorem ustalono wysokość kary na rok więzienia oraz dwie nawiązki – 1 tys. zł dla pobitego i 500 zł dla znieważonego.

Wyrok zapadnie 6 marca, a sąd najprawdopodobniej przychyli się do tej propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here