Będą powtórzone wybory w mieście! Przewodniczący rady wydał oświadczenie

6
1010
fot. UM Łęczyca

Sąd Okręgowy w Łodzi zdecydował, że wybory do Rady Miejskiej w Łęczycy w okręgu 7 oraz w Domu Pomocy Społecznej z okręgu nr 14 zostaną powtórzone. Dopatrzono się tam bowiem nieprawidłowości przy wydawaniu kart do głosowania, co mogło mieć przełożenie na końcowy wynik wyborów.

W okręgach tych wygrały Zofia Wodzyńska (okręg nr 7) oraz Elżbieta Gajewicz-Kubiak (okręg nr 14). Do sprawy w specjalnym oświadczeniu odniósł się przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Domagała:

Szanowni Państwo,

Sąd Okręgowy w Łodzi na skutek złożonych protestów wydał postanowienie o powtórzeniu głosowania w okręgu wyborczym nr 7 oraz w części okręgu wyborczego nr 14 (Dom Pomocy Społecznej).

To pierwszy raz w historii naszego samorządu, kiedy dochodzi do powtórzonych wyborów. Jest więc zrozumiałe, że społeczeństwo pragnie uzyskać dodatkowe informacje w tej sprawie. Prowadzi to niestety do pewnych nieścisłości, czego skutkiem jest mylne zrozumienie obecnego stanu.

W związku z powyższym pragnę Państwu przekazać, że pani Elżbieta Gajewicz-Kubiak i pani Zofia Wodzyńska nie ponoszą absolutnie żadnej winy za fatalne działanie Obwodowych Komisji Wyborczych. Zaistniała sytuacja nie jest korzystna dla wszystkich kandydatów startujących z tych okręgów, ponieważ ponieśli oni duży wysiłek organizacyjny i finansowy podczas prowadzonej kampanii.

Postanowienia Sądu Okręgowego w Łodzi są nieprawomocne, co powoduje, że zarówno pani Zofia Wodzyńska jak i pani Elżbieta Gajewicz-Kubiak dalej pełnią funkcję radnych i zgodnie z prawem biorą udział w posiedzeniach komisji i sesjach Rady Miasta.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Andrzej Domagała

6 KOMENTARZE

  1. Powinien kolejny z listy zostać radnym , czyli kandydat który zajął drugie miejsce , po co te wybory i koszty , no ale zapłacić podatnik , chore to wszystko !!!!!!!!!!!!!

  2. Za ponowne wybory zapłacą oczywiście niekompetentni członkowie komisji? Oprócz tego powinni wypłacić z powództwa cywilnego wysokie odszkodowania wszystkim kandydatom z tego okręgu o odpowiedzialności karnej nie wspomnę. Może wreszcie do komisji byłyby powoływane osoby z jakimi takimi umiejętnościami a nie jak dotychczas, że często idą tam ci, którzy chcą sobie zarobić parę groszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here