„Pan Gliniarz” wystartował

0
145

29 stycznia 2019r w Liceum Mundurowym w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej 9 odbyły się pierwsze zajęcia treningowe w ramach projektu „Plan Gliniarz”. Projekt skierowany jest do policjantów i pracowników Policji woj. łódzkiego, studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich, z terenu województwa łódzkiego, którzy mają ukończone 18 lat. Ważne aby mieć za sobą co najmniej rok treningów w zakresie sztuk walki.

Na macie spotkała się grupa pasjonatów różnych sztuk walki, aby wspólnie trenować pod okiem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji w zakresie technik walki. Kilkanaście osób różnej płci i w różnym wieku wykonywała zadania treningowe sprawdzając swoje umiejętności. Z pozoru proste ćwiczenia wymagały gibkości, wytrzymałości i dobrej koordynacji ruchowej. Tempo kolejnych zadań nie pozwalało uczestnikom ostygnąć. Na zakończenie dwugodzinnego treningu odbyły się krótkie sparingi pomiędzy uczestnikami spotkania. Zajęcia zostały ocenione bardzo pozytywnie, szczególnie przez młodszych uczestników. Na sali gimnastycznej obecni byli także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi, którzy udzielali kompleksowych informacji osobom zainteresowanym służbą w Policji. Byli tam również przedstawiciele stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”, aktywnie uczestniczący w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum.

Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 26 lutego 2019r o godz. 15.00 w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, Ostrów 55 powiat łaski. Możesz do nas dołączyć, szczegóły w zakładce:

http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic/32788,projekt-PLAN-GLINIARZ.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here