Morderstwo prezydenta Gdańska: Paweł Kulesza zabiera głos

3
858

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego dzisiaj przed godziną 15. Od niedzieli walczył o życie po ataku nożownika na scenie finału WOŚP. Oto oświadczenie, które jeszcze przed tragicznymi informacjami, wystosował burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza:

Jestem wstrząśnięty atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza, który miał miejsce wczoraj podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przesyłam życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Pana Prezydenta, a także wyrazy otuchy i solidarności w tych trudnych chwilach dla rodziny oraz mieszkańców Gdańska.

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie brutalności człowieka, który dopuścił się takiego haniebnego czynu, zmierzającego do pozbawienia ludzkiego życia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która ma za zadanie pomagać tym wszystkim, którzy tego potrzebują. Tym bardziej akt przemocy skierowany na Prezydenta Miasta Gdańska, który życzliwie wspierał inicjatywę społeczną, budzi ogromny smutek i oburzenie.

Szanujmy życie swoje i drugiego człowieka, dbajmy o siebie nawzajem, z mądrością i serdecznością  traktujmy inicjatywy pomagające w ratowaniu najcenniejszej wartości jaką jest życie. W tym miejscu dziękuję Łęczycanom za wspaniałe uczestnictwo w 27. Finale WOŚP oraz bezinteresowne zaangażowanie. Jestem dumny, że Łęczyca tak pięknie potrafi pomagać.

Paweł Kulesza

Burmistrz Miasta Łęczyca

3 KOMENTARZE

  1. co to ma być ? na górze nekrolog w teści pan Kulesza życzy szybkiego powrotu do zdrowia ? panuje pan choć trochę ? kondolencje powinny być złożone także imieniu mieszkańców a, może przedewszytkim 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here