[GALERIA] WOŚP od samego rana gra w szkołach i przedszkolach

0
274

Dziś trwa 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wolontariusze od samego rana zbierają pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nie inaczej jest w szkołach i przedszkolach, gdzie placówki tętnią życiem i dopisującym humorem.

W Przedszkolu nr 4 z tej okazji odbył się przegląd kolęd i piosenek świątecznych. Dzieci bardzo chętnie prezentowały repertuar, a także pokazały, że trema im nie straszna z chęcią występując raz po raz przed zebraną publicznością.

W Szkole Podstawowej nr 4 było z kolei słodko, a to za sprawą przepysznych ciast, jakie można było zakupić. Placówka granie na rzecz Orkiestry rozpoczęła jasełkami, a i o samej edukacji nie zapomniano. Na specjalnie przygotowanym kiermaszu królowały książki  i zabawki.

W Szkole Podstawowej nr 3 Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy rozpoczęto na sportowo meczami w wykonaniu dzieci. Po nich na boisko weszli dorośli i zmierzyli się w Turnieju Służb Mundurowych. Na tym nie koniec palety atrakcji, bowiem panie mogą skorzystać z usług fryzjera  czy kosmetyczki. Nie brakuje oczywiście słodkości, a jeśli ktoś jest zainteresowany szczególną pamiątką z dzisiejszego dnia, może skorzystać z usługi namalowania portretu.

W tym roku na terenie naszego miasta działa 150 wolontariuszy, a do tej pory zebrano 2500 złotych.

Info & foto: UM Łęczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here