Rolnicy protestują! Blokują drogi pod Łęczycą

12
1796
fot. Radio Łódź

Rolnicy z Agrounii wyjechali na drogi. To kolejna podobna akcja w naszym regionie w ciągu ostatnich miesięcy. O co walczą rolnicy?

W okolicach Topoli Królewskiej protest rozpoczął się o godzinie 10:30. Jak podaje Radio Łódź, kilkadziesiąt traktorów będzie jechało bardzo wolno drogą krajową 91 z Topoli Królewskiej do ronda w Emilii i z powrotem.

– Główne hasła dzisiejszego protestu, to: ochrona rynku krajowego, skrupulatne badanie żywności, która przyjeżdża do Polski, rozliczenie Izb Rolniczych i tzw. związków zawodowych w ich działalności oraz finansów. Solidaryzujemy się też z producentami trzody i z tego względu domagamy się również odpowiedniej polityki łowieckiej oraz wypłacenia odszkodowań za szkody wyrządzone głównie przez dziki – wyjaśnia Mateusz Szczepaniak w rozmowie z Radiem Łódź.

Protesty mają odbyć się też w okolicach Łowicza, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego i Wieruszowa.

Więcej na ten temat TUTAJ.

12 KOMENTARZE

  1. Rolnicy walczą o godne życie. A zwolennicy pisu sobie bale karnawałowe organizuje. Brawo pokazujcie jak macie zwykłych ludzi gdzies.

    • To niech protestują pod sejmem a nie ludziom utrudniają życie , rolnicy mają jakieś inne przywileje że moga sobie drogi zamykać … kurwa niech z doplat żyją jak im mało

      • heniek przywileje to maja policjanci jak chodzą na lewe L4, tak samo są uprzywilejowani nauczyciele na lewych zwolnieniach a rolnik to zawsze ma pod górkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here