Robotreningi przed zawodami w SP1

0
319

Nowy Rok, nowe wyzwania! Sukcesy naszych uczniów w zawodach robotów w Pradze i w Łodzi nie umknęły uwadze przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do startu w bardzo prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Arena. Ekipa I LOVE ROBOTS podjęła wyzwanie i od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do zawodów. Czasu jest bardzo mało, bo już w sobotę 12 stycznia nasza 12-osobowa reprezentacja zamelduje się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, aby stanąć w szranki turnieju. Według organizatorów na starcie aż 269 robotów, wystawianych przez 359 zawodników z aż 9 krajów!

Sukcesy uczniów łęczyckiej Jedynki w zawodach robotów w Pradze i w Łodzi nie umknęły uwadze przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do startu w bardzo prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Arena. Ekipa I LOVE ROBOTS podjęła wyzwanie i od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do zawodów. Czasu jest bardzo mało, bo już w sobotę 12 stycznia nasza 12-osobowa reprezentacja zamelduje się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, aby stanąć w szranki turnieju.

Według organizatorów na starcie stanie aż 269 robotów, wystawianych przez 359 zawodników z aż 9 krajów! Międzynarodowy Turniej Robotów we Wrocławiu organizowany Koło Naukowe Robotyków KoNaR działające przy Katedrze Cybernetyki i Robotyki, na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Board of European Students of Technology, która jest międzynarodową organizacją zrzeszającą studentów uczelni technicznych z całej Europy. Wydarzenie we Wrocławiu jest czymś więcej niż zmaganiami w kilkunastu robotycznych konkurencjach. To robiona z ogromnym rozmachem międzynarodowa promocja robotyki i pokrewnych dziedzin.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki w łęczyckiej placówce jest Urząd Miasta Łęczyca i firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.

Młodych łęczycan, wielkich pasjonatów robotyki do zawodów przygotowują nauczyciele, opiekunowie koła naukowego I LOVE ROBOTS: Łukasz Cybulski i Renata Wasiak.

Info: Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i mechatroniki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here