Łęczycka prokuratura na tropie, ewakuacja mieszkańców. Chodzi o ładunki wybuchowe?!

1
554

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej prowadzili działania na terenie Płocka. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że chodzi o ładunki wybuchowe. Służby niechętnie komentują sprawę co może oznaczać, że prowadzone jest bardzo poważne śledztwo.

Mundurowi prowadzili działania pod nadzorem prokuratury przy ul. Traugutta w Płocku. Niestety, kutnowska policja nie chce komentować tej sprawy. Jednak asp. szt. Krzysztof Piasek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku w rozmowie z nami potwierdził, że to właśnie kutnowscy policjanci prowadzili wczoraj czynności przy ul. Traugutta w Płocku, a nie miejscowi funkcjonariusze.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o ładunki wybuchowe. Na miejscu miała działać także straż pożarna, a okoliczni mieszkańcy mieli zostać ewakuowani.

Część z naszych ustaleń potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Komentarz nie jest obszerny z uwagi na dobro śledztwa.

Działania były prowadzone w związku ze sprawą, którą nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Niestety, na obecnym etapie nie możemy szerzej komentować tej sprawy – mówi nam mł.insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP Łódź.

Dodała, że więcej informacji będzie mogła przekazać po otrzymaniu „zielonego światła” od śledczych z Łęczycy. Swój udział w działaniach potwierdza także straż pożarna z Płocka.

Byliśmy tam służbą pomocniczą. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu. Ustawiliśmy samochody i pachołki ostrzegawcze. Całość działań koordynowała policja – mówi nam oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Czekamy na oficjalny komentarz ze strony prokuratury.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here