Odtworzony posterunek policji w Piątku otwarty!

0
579

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie posterunku policji z siedzibą w Piątku. To odpowiedź na oczekiwania społeczne przekazywane podczas debat organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy. Symboliczny klucz do placówki z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego odebrał kierownik asp.szt. Sebastian Kieliszek. To jeden z trzech posterunków, który powrócił na mapę Łódzkiego Garnizonu Policji w 2018 roku.

W uroczystości otwarcia z udziałem komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego, komendanta powiatowego policji w Łęczycy mł.insp. Zbigniewa Gruszczyńskiego uczestniczył dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Zdzisław Sudoł. Na uroczystości nie mogło zabraknąć starosty Janusza Mielczarka, wójta gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego i Włodzimierza Frankowskiego, wójta gminy Góra św. Małgorzaty, przedstawicieli władz samorządowych oraz innych służb mundurowych.

Głównym punktem apelu było przekazanie kierownikowi symbolicznego klucza do posterunku. Insp. Andrzej Łapiński wręczył go asp.szt. Sebastianowi Kieliszkowi, który to złożył oficjalny meldunek objęcia służby na posterunku policji w Piątku. Obecny na uroczystości kapelan Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi – ks. ppor. Jacek Syjud poświęcił budynek.

Przywrócenie posterunku policji w Piątku było potrzebą, która płynęła od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Utworzenie jednostki było poprzedzone konsultacjami społecznymi, analizą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wójt gminy Piątek użyczył na czas nieokreślony na potrzeby odtworzenia posterunku 5 pomieszczeń o powierzchni blisko 56 mkw, znajdujących się na pierwszym pietrze budynku zlokalizowanego przy ulicy Stodolnianej 5. W ich skład wchodzą m.in. pokoje służbowe wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym oraz poczekalnia dla interesantów z wejściem do budynku. Służbę będzie tu pełnić sześciu policjantów oraz kierownik posterunku, a swoim zasięgiem działania obejmował będzie dwie gminy – Piątek i Góra św. Małgorzaty.

Stała obecność dzielnicowych z pewnością wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz zacieśnienie współpracy mieszkańców z policją – komentują funkcjonariusze.

Posterunek Policji w Piątku to jedna z trzech jednostek, która powróciła na mapę Łódzkiego Garnizonu Policji w 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here