Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”

0
260

Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna – Miejsca pamięci i walk o niepodległość”. Konkurs był realizowany w projekcie „Śladami naszej historii” w ramach konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa” organizowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego.

W konkursie udział wzięło 91 osób w trzech kategoriach wiekowych: I grupa: klasy IV – VI szkoły podstawowe, II grupa: klasy VII – VIII szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne i III grupa: szkoły średnie.

Na konkurs wpłynęło 181 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie 1 lub 2 zdjęć przedstawiających miejsce pamięci, pomnik, obelisk w walce o niepodległość w najbliższej okolicy. Zdjęcie musiało być wykonane samodzielnie, nie mogło stanowić kopii zdjęć publikowanych, wydrukowane na papierze fotograficznym.

Jury przyznało nagrody w poszczególnych grupach wiekowych/szkolnych.

Grupa I

Wybrano 25 najlepszych zdjęć, nagrodzono 19 osób:

I miejsce: Laura Podsiadłowicz, Hanna Nawrocka,
II miejsce: Kacper Kaczmarek, Agata Bartniak, Zuzanna Rękawiecka, Jakub Smakowski,
III miejsce: Dominika Michalak, Wiktoria Kaliczyńska, Krystian Baranowski, Igor Topolski,

Wyróżnienia:
Malwina Grzyb, Jakub Kowalczyk, Hubert Olczak, Kinga Kondras, Nikola Kordyla, Jakub Szczech, Zuzanna Jędrzejczak, Maja Gryglewska, Natalia Maślanka.

Grupa II
Wybrano 17 najlepszych zdjęć, nagrodzono 12 osób:

I miejsce: Martyna Kowalska, Iga Szajrych, Hubert Fijałkowski
II miejsce: Ksawery Galasiński,
III miejsce: Dominika Czekalska,

Wyróżnienia:

Piotr Grzelak, Paweł Ratajczyk, Tomasz Kamiński, Piotr Krzesiński, Dominika Justyna Jędrzejczak, Gabriel Kostrzewski, Żaneta Szadkowska

Grupa III

Wybrano 15 najlepszych zdjęć, nagrodzono 15 osób:

I miejsca: Patryk Adamiec, Magdalena Andrysiak
II miejsca: Piotr Cerk, Kacper Jakubowski, Dominika Piotrowska
III miejsce: Mikołaj Wenerski

Wyróżnienia:

Paulina Ewa Szymańska, Michał Chmielecki, Paweł Krawczyk, Paweł Rybarczyk,
Aleksandra Kłosińska, Weronika Perlińska, Szymon Sobczyński, Kinga Witaszak, Aleksander Jucha

Nagrody dla finalistów konkursu zakupiono ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. Nagrody dla wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here