[ZDJĘCIA] II Sesja Rady Powiatu – są komisje, ale nie wszystkie

30
1618

Wczoraj odbyła się II sesja Rady Powiatu. Przegłosowano na nich głównie składy komisji, choć… nie wszystkich. Dlaczego?

Po otwarciu sesji i przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji starosta Janusz Mielczarek przedstawił informację o działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Wprowadzono także zmiany w uchwale budżetowej oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018–2028.

Radni powołali komisję planu, budżetu, rozwoju gospodarczego i rolnictwa, której przewodniczącym został Wojciech Zdziarski a wiceprzewodniczącym Zenon Dąbrowski. Powołana została także komisja edukacji, kultury, turystyki i kultury fizycznej oraz promocji Rady Powiatu Łęczyckiego, których przewodniczącym został Krzysztof Hopaluk a wiceprzewodniczącą Małgorzata Raczkiewicz.

Ze względu na brak wystarczającej liczby zgłoszeń nie zostały powołane komisje: rewizyjna, skarg, wniosków i petycji a także zdrowia i opieki społecznej oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Rada desygnowała także starostę Janusza Mielczarka jako delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

Po zakończeniu obrad sesji odbyło się wspólne posiedzenie komisji, na którym został omówiony projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019–2028 oraz budżetu na 2019 rok.

Fot & info: JJ., Starostwo Powiatowe

30 KOMENTARZE

 1. Panie starosto drogi powiatowe po opadach śniegu w fatalnym stanie! Może ruszyłby się pan w teren i zobaczył jak to wygląda? Gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg? Wybory się skończyły!

 2. Z tego co się orientuję, to komisja rewizyjna jest obligatoryjna, a tej nie powołano.
  No i Januszek chyba ma problem, bo długo tym starostą nie pobędzie.

 3. to jest celowe działanie jeżeli rada powiatu nie da rady wyłonić komisji to… Prezes Rady Ministrów może dojść do wniosku że trzeba rozwiązać radę powiatu a w czasie zawieszenia wyznacza uwaga … osobę pełniącą zadania i obowiązki organu jakim jest rada powiatu 😀

  • I przyjdzie rozkaz z góry i wicestarościny nas pozbawią. Znów bidulka będzie musiała sama pełnić te zadania i obowiązki organu.

 4. Niech pan starosta pokaże na co go stać i zjednoczy radnych. Niech ich przekona do swoich racji. Chyba na tym polega praca starosty? Czyż nie?

  • Starosta zadrwił sobie z PiS i upokorzył ich, to będzie ciężko teraz współpracować.
   Jak któryś radny z totalnej koalicji wypadnie, to żadna uchwała nie przejdzie.
   Januszkowi już nikt nigdy nie zaufa, tak się zachować można raz i traci się zaufanie do końca życia.

 5. Nie chcą do komisji, uciekają z sesji a dietki pobierają. W Polsce nigdy nic się nie zmieni…!!! Po co przychodzicie posiedzieć, już lepiej zostańcie w pracy zapracujcie na swoje pensje ? Brak szacunku dla wyborców!!!

  • Jak się Mielczarki dorwały do władzy, to niech pracują.
   Wilczym prawem opozycji jest obstrukcja, zobaczcie co robią wasi tatalniacy w Sejmie.

 6. Jeśli radni powiatowi nie chcą być w komisjach, to dlaczego kandydowali na radnych? Czego się boją? Focha strzelają znowu? Jeśli nie chce im się pracować, niech zrzekną się mandatu i w domu posiedzą. Obiboki

   • Koalicja jest jaka jest. Ale czy to jest powód, żeby obrażać się jak dzieci w piaskownicy? Zabrać swój szpadelek i wiaderko, usiąść z boku, a jak nie będzie się im coś podobać, to szpadelkiem po głowie i pisakiem po oczach? Mieszkańcy ich wybrali, żeby pracowali na rzecz powiatu, niezależnie od tego, czy rządzą, czy są w opozycji (totalnej opozycji ?). A swoją drogą, to skoro nie potrafili stworzyć swojej koalicji, to jest tak, jak jest.

   • Jak nie chcą brać udziału, to niech zrzekną się mandatów. Nikt, ich nie zmuszał do kandydowania i nikt ich nie zmusza by dalej byli radnymi.

  • Degrengoladą to oni sami są. Żal patrzeć na te utyte twarze niektórych pseudo pisowcow karierowiczow. Niektórzy z nich to nie jedną już partie zaliczyli. Albo stanowiska nadane z racji pokrewieństwa.

 7. No jak się patrzy na karierowicza Janusza, Zdziare który z tego dobrobytu się zaraz w żadnej marynarce nie zmieści i czerwonego Zeneczka to tylko powiat leczycki na straty spisać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here