Jest postanowienie sądu – będą powtórzone wybory

41
1895

Dziś w Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadło postanowienie, które może ożywić dyskusję polityczną w mieście. W okręgu nr 7 zostaną powtórzone wybory do rady miejskiej.

Przypomnijmy, że na tę chwilę mandatem z tego okręgu cieszy się Zofia Wodzyńska (KWW Krzysztof Urbański), która zdobyła 190 głosów i tym samym wygrała z Tomaszem Pijewskim (159 głosów) i Patrycją Zasadą (55 głosów).

Protest wyborczy złożył jednak Tomasz Pijewski, wskazując, że 32 karty były źle wydane oraz zamienione, co mogło mieć wpływ na ostateczny wynik wyborów w tym okręgu.

Argumenty kandydata podzielił także Sąd, którzy w dzisiejszym postanowieniu orzekł o powtórzeniu wyborów.

– Dziękuję pani sędzi za sprawiedliwy wyrok. Cieszę się, że prawda zwyciężyła – krótko skomentował efekt dzisiejszego posiedzenia Tomasz Pijewski.

Od postanowienia sądu przysługuje odwołanie w przeciągu 21 dni.

41 KOMENTARZE

  • No rzeczywiście podwyżka podatków doprowadzi naszych przedsiębiorców do plajty ! Taki Razik czy inny jak będzie musiał zapłacić pewnie z 50 zł ROCZNIE więcej to nie będzie miał co do garnka włożyć. Pragnę również przypomnieć, że i Lipiński i Kilerowa chcieli podatki podnosić. Chwała tamtej radzie, że się na to nie zgodziła, bo pieniądze by rozwalili na bzdety (Lipa na pełnomocników, a Kilerowa na impezki promujące swoją osobę). Ja jestem tylko ciekawa czy wybrańcy, którzy teraz głosowali przeciw podwyżce podatków, konsekwentnie zagłosują przeciw podwyżką dla pracowników najniżej uposażonych, którym podwyżkę zagwarantował PIS podnosząc minimalne wynagrodzenie ?

   • Właśnie Kulesza i Jóźwiak opowiadali głupoty w zeszłym roku że nie wolno podnosić podatków bo ludzie ucierpią to są porostu ignoranci samorządowi i populisci ech nawet złotówki Swoich pieniędzy bym im nie powierzył !

    • Eee to w poprzedniej radzie było tylko dwóch radnych, Kulesza z Jóźwiakiem ? Co z pozostałymi radnymi – czemu o nich nie piszecie ? No bo tak licząc czysto arytmetycznie to gdyby tylko oni byli przeciwni podniesieniu podatków to 2 do 15 daje nam prosty wynik – podatki byłyby podniesione. Aaaaaa nie już wiem. Wy liczycie tak jak PIS, 27:1 to nasza wygrana. hahahhhahahhha Brak słów. BRAT DEBIL PIT….

     • Tylko dwóch radnych było wtedy za podniesiem podatków, dwóch radnych opowiadało dyrdymały, reszta tylko głosowała nie wypowiadając się głośno w temacie tylko była przeciwna.

     • Tak sobie czytam te komentarze i nasuwa mi się jeden wniosek. Z tych dialogów wynika, że jednego byłego radnego cały czas dupa szczypie za to, że nie wszyscy chcieli mu się poddać. No cóż przerost formy nad treścią, ale… Ech szkoda na niego czasu…

     • BYLI RADNI PRZESZLI DO HISTORII SAMORZĄDU I JUŻ ICH NIKT NIE WYBIERZE – dupska to będą dopiero co niektórych szczypały. ( patrzmy na obecna władze )

 1. Każdy ma prawo wystartować!
  Jak popatrzymy jakiego wyboru dokonali wyborcy, to każdy ma szansę.
  Łaska pańska ( wyborców ) na pstrym koniu jeździ.

 2. Naszym Miastem rządzi nauczyciel pracy techniki który jest leniwy, uczy też WF ale sportu nie lubi ! Przewodniczący komisji budżetu to koleś co studia inżynierskie robił chyba z 15 lat, prawo jazdy chyba 20 lat temu zaczął kurs i efektów brak. Jak może być w mieście normalnie przy takich gwiazdach ?

   • to że napiszesz że lepsze to wcale nie znaczy że lepsze – tu nie było dobrego kandydata i wygrał dramat którego już ludzie mimo że głosowali i popierali maja dość.

     • Ludzie rzeczywiście mają dość, ale takich obsrańców, którzy psu drogi nie pokażą, a potrafią tylko szkalować innych. Przegraliście wybory i pogódźcie się z tym. Tym dwóm Panom, którzy są tu cały czas opluwani życzę powodzenia. Nie bójcie się podejmować trudnych decyzji tylko po to aby zaspokoić jakieś interesy różnych grup, którym się wydaj, że coś im się należy.

     • jak można pisać takie bzdety, ze ktoś na kogoś głosował a już ma go dość? czego ma dość się pytam? kadencja jeszcze się na dobre nie zaczęła, poczekajmy z ocenami!

     • w którym momencie są opluwani ? w którym momencie ludzie piszą tutaj nieprawdę ? niech podejmują trudne decyzje tylko niech włączą myślenie ! Pan Kulesza robił zawsze jak mu wygodnie żeby jak najmniej ucierpiec wizerunkowo nie nadaje się do takich funkcji ! a, ile pensji ma zastępca burmistrza pan Ciaplij ?

     • porozmawiaj z kupcami co go popierali, porozmawiaj z ludźmi którym mówił ze pana Czaplija nie będzie zreszta kwiatki zaczną wychodzić i sam może zmienisz zdanie.

 3. Jest taka zasada, że jeżeli nowy burmistrz i nowa rada miasta chce, swoim mieszkańcom podnieś w sposób bardzo znaczący koszty życia, to robi to na początku swojej kadencji.
  Następne wybory dopiero za 5 lat ludzie zapomną i będzie można ponownie kandydować bez obciążeń z początku swojej kadencji.
  Dlatego teraz na początku kadencji burmistrz i rada miasta podnosi podatki czy inne koszty życia w sposób znaczący.
  Wniosek burmistrza o podwyżkę to jedno.
  Rada miasta wcale nie musiał się zgodzić na taki poziom podwyżki.
  To członkowie rady miasta decydują jakimi kosztami finansowymi obciążą mieszkańców, czyli swoich sąsiadów.

 4. a może by tak wspomnieć o podwyżkach, które zgotował nam już nowy burmistrz i wspaniali radni – dziękujemy najlepszy prezent na święta jako od was dostaliśmy !!!!!!!!!!

  • jest dziura w budżecie a do tego nowe wysokopłatne osoby przyszły do magistratu to trzeba opodatkować mieszkańców niech płaczą i płacą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here