Stanowisko GDDKiA w sprawie przebudowy Drogi Krajowej 91: „Wszelkie obawy są bezzasadne”

5
864
fot. GDDKiA

Informowaliśmy na naszych łamach o tym, że łęczyccy internauci zwrócili uwagę na pewne nieścisłości związane z przebudową Drogi Krajowej 91 przechodzącą przez nasze miasto. Powodem do niepokoju był fakt, że choć w projekcie widniała przebudowa sygnalizacji świetlnych, tak w dokumentach przetargowych widzieliśmy tylko przebudowę jednej sygnalizacji świetlnej.

Zwróciliśmy się więc do łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z zapytaniem o przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jak przekazuje pan Maciej Zalewski z GDDKiA, wszelkie obawy są bezzasadne.

Uprzejmie informuję, że po przebudowie wszystkie trzy skrzyżowania,  o których mowa będą wyposażone w sygnalizację świetlną. Wszelkie obawy dotyczące tej kwestii są więc bezzasadne.

Do tego jednak długa droga, ponieważ ogłoszony przetarg został unieważniony. Będzie ogłoszony drugi.

Niestety ze względu na fakt, że oferty złożone w przetargu znacząco przekraczały kwotę, jaką zamawiający był w stanie przeznaczyć na realizację przedsięwzięcia, przetarg został unieważniony i będzie ogłaszany raz jeszcze.

5 KOMENTARZE

  1. Lepiej nie robić tej przebudowy, która ma trwać 2 lata, tak w wywiadzie powiedział nowy burmistrz.
    Teraz są korki i trudno przejechać przez Łęczycę, a co dopiero będzie się działo podczas remontu,
    będzie wielki Sajgon.

  2. „… Do tego jednak długa droga, ponieważ ogłoszony przetarg został unieważniony. Będzie ogłoszony drugi.” – CZY W TEJ KADENCJI?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here