Ulica Górnicza jednak z dofinansowaniem – jest ostateczna lista

17
822

20 listopada informowaliśmy o wstępnej liście rankingowej opublikowanej przez Urząd Wojewódzki w Łodzi dotyczącej  wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Według tej listy rokowania dla inwestycji pt „Przebudowa ulicy Górniczej” nie brzmiały dobrze, bowiem zajmowała ona 47 lokatę na 48 w kategorii dróg gminnych.

30 listopada Urząd Wojewódzki opublikował jednak ostateczną listę zawierającą zadania, które dofinansowanie otrzymają i okazuje się, że na tej liście także znalazła się ta inwestycja z przyznanym dofinansowaniem w wysokości 2 mln 165 tys. zł.

Inne gminy, które znalazły się na wstępnej liście, czyli gmina Piątek i gmina Łęczyca także mają powody do zadowolenia, ponieważ one również znalazły się na ostatecznej liście.

22 miejsce zajmuje gmina Piątek z wnioskiem o przebudowę drogi w Pęcławicach z ilością 20,80 punktów. Całość miałaby kosztować 861 960 tys. zł a wnioskowaną kwotą jest 430 979 tys. zł.

Gmina Łęczyca z kolei plasuje się na 29 miejscu z 18,40 przyznanymi punktami. Wniosek dotyczył dofinansowania przy przebudowie drogi gminnej oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Prądzew a całkowita wartość projektu wynosi 1 799 970,81 zł. Wnioskowana kwota wynosi 897 985 tys. zł.

W kategorii powiatów także nic się nie zmieniło i powiat łęczycki został drugi. Wniosek dotyczył „przebudowy drogi powiatowej nr 2520E w celu poprawy bezpieczeństwa w ciągu ulicy Belwederskiej i ulicy Lotniczej”. Wnioskowaną kwotą jest 791 984 tys. zł a całkowita wartość projektu wynosi 1 583 968 zł.

Zainteresowani pełną listą mogą ją znaleźć pod tym linkiem:
https://www.lodzkie.eu/data/notices/lista_rankingowa_wnioskow_o_dofnansowani_1.pdf

17 KOMENTARZE

 1. Te powtarzające się odwołania do dzieł literackich powoli sięgają DNA ! Łęczyca zyskuje a reszta jest nieważna ! Nie ma się co podniecać 🙂

 2. Kochani mieszkańcy trzeba się tylko cieszyć. Nie ważne, kto z jakiej opcji, kto z kim i dlaczego 😵 ważne, że by było nam lepiej. Apeluje nie opluwajmy się nawzajem.

   • Człowieku, nie rozumiesz, że każde wydawanie publicznych pieniędzy to polityka?
    Jaki wspólny interes na wybudowanie drogi ma mieszkaniec osiedla Królów z tym z Waliszewa? Ich interesy są sprzeczne przy ograniczonych zasobach finansowych.
    Zawsze jest jakiś wybór i tego muszą dokonać politycy.
    Nie trzeba wierzyć we wszystko co pisze GW i gada TVN, że polityka to beee, a politycy (szczególnie ci prawicowi) są do dymania, jak napisałeś.

 3. a jednak nie było korupcji politycznej i to co obiecywała Pani Błaszczyk jest prawdą. W końcu to za jej czasów został złożony wniosek

  • Ola, wniosek który zajął przed ostatnie miejsce… proszę Cię, gdyby nie wystarczyło kasy na wszystkie wnioski to byłaby kolejna kompromitacja wielmożnie panującej…

   • to wogóle cud, ze ta ulica dostała jakieś punkty, tzn,że wpisała się w program. Szacunek dla pani Moniki. Co do kompromitacji, poczekamy na wnioski złożone przez obecną ekipę.

    • żenujący wpis przecież Błaszczykowa nawet kropki w tym wniosku nie postawiła! szacunek należy się pracownikom a oni teraz pracują dla Kuleszy

     • pracownicy pisza wnioski dla kazdego burmistrza to prawda. jednakże dalsze losy wniosków sa w rekach burmistrza. Każdy włodarz o tym wie, tyle,ze w kampanii celowo pomija sie ten temat.Po co teraz sciemniac. Nie ma tez co zwalac na pracowników jak jakis wniosek nie przejdzie.

 4. A miało nie być kasy jak pani Błaszczyk przegra wybory. Miało nie być niczego, a tu taki cios i miasto i powiat dostaną dofinansowanie na drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here