II sesja rady miasta – kto w komisjach?

25
1988
fot. archiwum

Wczoraj odbyła się II sesja rady miasta, podczas której radni ustalali skład osobowy komisji, a także ustalali pensję burmistrzowi.

Jeśli chodzi o pensję burmistrza Pawła Kuleszy, to głosami 11 „za” i 3 „przeciw” ustalono, że wynosić ona będzie 10 180 zł brutto.

Z kolei komisje miejskie i ich skład prezentuje się następująco:

Komisja Gospodarki i Mienia
Tomasz Baranowski (przewodniczący), Krzysztof Razik (wiceprzewodniczący), Agata Szkop, Zenon Koperkiewicz, Lidia Keller, Zofia Wodzyńska, Marek Jóźwiak, Andrzej Domagała, Zbigniew Lizak i Karol Zieliński

Komisja Planowania i Budżetu
Marek Jóźwiak (przewodniczący), Lidia Keller (wiceprzewodnicząca), Agata Szkop, Zenon Koperkiewicz, Tomasz Baranowski, Zofia Wodzyńska, Karol Zieliński, Michał Witkowski, Andrzej Domagała, Marek Lisiecki

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej
Marek Lisiecki (przewodniczący), Elżbieta Gajewicz-Kubiak (wiceprzewodnicząca), Krzysztof Razik, Tomasz Baranowski, Zofia Wodzyńska, Marcin Tober, Agata Szkop

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Krzysztof Razik (przewodniczący), Tomasz Baranowski (wiceprzewodniczący), Marek Jóźwiak, Zbigniew Lizak

Komisja Sportu i Rekreacji
Marcin Tober (przewodniczący), Michał Witkowski (wiceprzewodniczący), Krzysztof Razik, Zbigniew Lizak, Andrzej Domagała, Elżbieta Gajewicz-Kubiak

Komisja Rewizyjna
Elżbieta Gajewicz-Kubiak (przewodnicząca), Karol Zieliński (wiceprzewodniczący), Michał Witkowski, Marcin Tober, Marek Lisiecki

25 KOMENTARZE

 1. Podatki w mieście wczoraj podniesione o 10% ! Gdzie Stowarzyszenie Kupców ? Kulesza – Jóźwiak oj bardzo źle zaczynacie. Panie od ZPT równia pochyła zaczęła się dla Pana i Pana otoczenia. Wybranie Was w tych wyborach to był pomysł szatana.

 2. Ta Pani trochę w PO potem przeszła do PIS i jakoś się trzyma. W końcu przejdzie do TERAZ P.Petru to w przyszłym 2019 roku. Adieu !!!!!!!!!!!!!!

 3. kto zgłosił Razika na przewodniczącego komisji skarg? sam się zgłosił? dlaczego nie było głosowania nad jego kandydaturą?

 4. jakoś nie potrafię zrozumieć jednego w mieście Łęczyca i na wsi Łęczyca są takie same statuty sesje obsługuje ten sam prawnik a wybory składów komisji przebiegały zupełnie inaczej dlaczego?

 5. Nadal poplecznicy tzw. „Pani Moniki” uprawiają kłamstwa. I po? Przecież teraz nie ma to już znaczenia.
  Ona 5900 to może miała pensji podstawowej. Z dodatkami brutto miała ok. 12.000 tys.

  • A zstępcy nie miała bo nie była burmistrzem. Jej propaganda sukcesu, jak Morawieckiego, wkrótce wyjdzie na światło dzienne. Teraz gmina się składa na jej wynagrodzenie i utworzony dla niej stołek. Porażka.

   • nie miała zastępcy bo sama nim była! jej rolą było zastępowanie burmistrza!!! a wynagrodzenie miała ustalone odgórnie a nie przez radnych

    • Jej rola nie było zastępowanie burmistrza tylko wykonywanie zadań burmistrza to wielka różnica. Pensja ustalona odgórnie, ale zgodnie z przepisami dotyczącymi burmistrza

  • Bzdury kompletne Gdzieś tu był artykuł o pensji Błaszczykowej.Zastepce mogła mieć bo wykonywała wszystkie zadania burmistrza.Kampania sie skończyła po co dalej brnięcie w kłamstwa?

 6. Jeszcze komisja etyki powinna byś stworzona bo romanse w tym urzędzie to norma …w życiu nikogo ze swojej rodziny nie pośle tam do pracy bo niszczą się tak długie związki małżeńskie …szkoda patrzeć na pewne osoby – komisja etyki to spraw to romansowych hi hi do roboty urzedasy !!!

 7. Jak ktoś uważa że 10tys brutto to za dużo niech sam tam idzie. Ja za takie pieniądze w życiu nie chciałabym ciągle być oceniana ciągle krytykowana. Szkoda gadać.

 8. To są k..wa oszczędności w mieście… Niech pracuje za tyle co Błaszczykowa i bez zastępcy…. Wtedy porównamy ile zrobiła Ona a ile On…

 9. logistyk bez prawa jazdy który poucza kierowców, zajmuje się finansami miasta mającym sam dwa duże kredyty i jak ma być tu dobrze ?

  • Oj widzę, że już zaczyna kogoś żal w d… ściskać :). Jak pielęgniarz był burmistrzem to było ekstra… Czyli lepiej jakby Kilerowa rządziła ? Osoba, która nie potrafi zarządzać swoim własnym kurnikiem. A co tutaj mają za znaczenie kredyty czy jakieś prawo jazdy, jakiegoś radnego skoro za budżet i tak odpowiada burmistrz !!! Panie kierowco postaraj się lepiej o prawo jazdy do tyłu, bo widzę, że nawet z myśleniem do przodu jest słabo :D. I zwróć lepiej uwagę na wagę… hahahahahhhahhha

   • O wagę się nie martw, waga daje sobie radę świetnie i bardzo mili ludzie. Ma znaczenie kogo wybraliśmy i kto nami rządzi – jak ktoś jest nieudacznikiem w życiu osobistym to ciężko żeby był udacznikiem gdzieś indziej – zapowiada się bardzo ciężka kadencja.

    • Waga, hmmm… jest tam taki jeden osobnik, który z tego co wiem to za 5 zł zesrał by się w kościele hahhhahhaa, a panie kierowco cytując ciebie „Ma znaczenie kogo wybraliśmy i kto nami rządzi” – to po co wybieraliście nieudacznika ? Przecież doskonale wiedziałeś kto to jest. Chyba trzeba iść do lekarza, bo rozdwojona jaźnia daje się we znaki hahhahahahhahah

     • Ja tu u was nie głosuje, logistyk na kierowców mówi debile, a sam legalnie nawet 1 km gamoń nie przejechał za kołkiem, żal słuchać tego faceta.

 10. No i ta świadomość, że do wyborów poszło, tylko około 42% uprawnionych to jest zdecydowanie mniej niż 50% uprawnionych wyborców.
  Jakby tego jeszcze było mało, to na burmistrza oddało swój głos tylko około 22% uprawnionych, a przewaga w głosach nad kontrkandydatką wyniosła tylko 234 głosów wyborczych.

  W związku z tym mandat do rządzenia miastem jest, ale świadomość, że wyborców czy mieszkańców miasta, którzy nie poparli Pana Pawła Kuleszę na fotel burmistrza w mieście, jest niewiele mniej niż tych, co utożsamiają się z jego działalnością samorządową.
  Wniosek z tego taki, że tak łatwo nie będzie jakby na pierwszy rzut oka się mogło wydawać i jestem pewien, że zarówno władza samorządowa, jak i opozycja z tego całkowicie zdają sobie sprawę.

 11. Błaszczykowa miała 5900 była sama i Wam było Źle ciemny grodzie 😂😂
  Teraz Kulesza ponad 10000zl a jeszcze doszedł jego zastępca! Więc ciekawe jak się przedstawiają koszty utrzymania samych Burmistrzów??? Może konkrety Panie Mateuszu i jakieś zestawienie?

 12. PANIE kULESZA. Na starcie wszystko Pan ma jak Lipiński gdy zaczynał swoją kadencję. Słaba Komisja Rewizyjna. Wynagrodzenie godne. Tworzy Pan nowe stanowiska kierownicze. Dobrze jest. Teraz do pracy. Wyniki, wyniki, które zapewne przyjdą same.

  • Bredzisz kolego. Jeżeli chodzi o komisję to sami radni decydowali w której chcą uczestniczyć. Czemu opozycyjni radni nie chcieli w niej brać udziału ? Bo to właśnie oni są słabi ! Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to z tego co pamiętam to Lipiński miał tyle netto co Kulesza brutto, a jeżeli chodzi o jakieś nowe stanowiska kierownicze to o żadnych nowych jeszcze nie słyszałem.
   Jedyne z czym się mogę zgodzić w Twojej wypowiedzi to dwa ostatnie zdania. Kredyt zaufania dostał, więc mam nadzieję, że jego praca pokaże przyniesie dobre wyniki !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here