Jutro II sesja rady miasta. Ile będzie zarabiał burmistrz? Kto przewodniczącym w komisjach?

10
1084

Jutro (29 listopada) o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się II sesja rady miasta, podczas której radni między innymi ustalą pensję nowego burmistrza czy składy poszczególnych komisji.

Jeśli chodzi o komisje właśnie, to mamy sześć komisji stałych: Komisja Gospodarki i Mienia; Komisja Planowania i Budżetu; Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej; Komisja Sportu i Rekreacji; Komisja Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisja Rewizyjna. Nazwy komisji mówią nam w zasadzie czym dana komisja będzie się zajmować, natomiast komisja rewizyjna jest organem kontrolnym.

Sprawę pensji burmistrza Pawła Kuleszy z kolei poniekąd naznaczają nowe przepisy.  Do 30 czerwca wynagrodzenia zasadnicze wójtów i burmistrzów samorządów do 15 tys. mieszkańców oscylowały w widełkach od 4 200 zł do 5 900 zł. Od 1 lipca owo wynagrodzenie uległo obniżce – od 3 400 zł do 4 700 zł.

10 KOMENTARZE

  1. liczę na to że niezależne media napiszą artykuł o tym jakie cudza działy się na inauguracyjnej sesji rady gminy w Łęczycy! poza ślubowaniem radnych to pozostałe tematy które były głosowane to było bezkrólewie i bezprawie! może w końcu jakiś rzetelny dziennikarz obejrzy transmisję sesji i zobaczy co za „cuda” się działy! tym powinna zająć się prokuratura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here