Andrzej Pietruszka pozostanie dyrektorem szpitala. Zrzekł się mandatu

30
1736

Powyborczy okres przyniósł ze sobą wiele odpowiedzi, ale wygenerował także kilka pytań, na które odpowiedzi powoli poznajemy. Jedną z wątpliwości, jakie powstały po wyborach, była sprawa mandatu dyrektora łęczyckiego ZOZ-u Andrzeja Pietruszki, która została już rozwiązana.

Andrzej Pietruszka zdobył mandat radnego powiatowego w okręgu nr 3 startując z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość zdobywając przy tym 372 głosy. Sama informacja byłaby zapewne przyjęta do wiadomości bez większego echa, gdyby nie fakt, że Andrzej Pietruszka jest dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy, który podlega starostwu powiatowemu.

Od momentu wyboru Andrzej Pietruszka przebywał więc na bezpłatnym urlopie, jednak status quo nie mógł trwać w nieskończoność.

Sytuację postanowił rozwiązać sam zainteresowany, co potwierdził w rozmowie z nami, że wystąpił z odpowiednim pismem do Komisarza Wyborczego, informując o zrzeknięciu się mandatu. Oficjalne postanowienie komisarza powinniśmy poznać już niebawem.

30 KOMENTARZE

 1. A czy ten pan nie powinien już odejść na zasłużoną emeryturę? Albo lepiej na rentę chorobową. Wszyscy w szpitalu widzą że zdrowie mu szwankuje.

 2. Pietruszka już po raz drugi robi taki numer że startuje a potem składa mandat. Takie powtarzające się oszustwo wyborców powinno być zgłoszone odpowiednim organom.

 3. Człowiek, który jest dyrektorem ZOZ nie powinien zabawiać się w gówniarskie gierki polityczne. To wstyd i oszukiwanie wyborców. Na miejscu nowych władz w starostwie to bym nie zgodził się na żaden powrót na stanowisko takiemu człowiekowi.

   • Poważny dyrektor szpitala nie wchodzi w politykę, nie opowiada się po stronie żadnej partii i nie kpi sobie z wyborców, którzy w dobrej wierze na niego zagłosowali, a on wiedział, że i tak nie będzie radnym bo woli piastować swą zaszczytną funkcję Takie szachrajstwo nie popłaca.

 4. Januszka wspomogła Blaszczykowa , radę nadzorcza w PEC dała , a on się tak odwdzięcza nieładnie oj nieładnie a w tej koalicji długo nie wytrzyma

 5. Trochę się dziwię dyrektorowi. Jako podległy władzom starostwa nie powinien się tak brzydko zachować i wyjść sobie z sesji. Pokazał swój stosunek do nowo wybranej władzy, od której zależy, jak by nie było, jego dalsza kariera. Odwaga czy bezczelność?

   • Ale dyr. Saganiak nie wyszedł ostentacyjnie z sesji, a dyr. Pietruszka pokazał gdzie ma obecne władze, a jednak dyrektorem chciałby pozostać. W takiej sytuacji pozostanie radnym jest mniejszym ryzykiem. Zawsze to jakaś kasa.

  • A pan Kulesza to nie startował na radnego?
   Z tego będą jeszcze koszty, bo trzeba będzie zrobić wybory uzupełniające.
   W powiecie jest inaczej i wejdzie kolejna osoba z listy, przynajmniej nie trzeba będzie organizować dodatkowych wyborów do rady powiatu.

 6. A co robiła Kilar Błaszczyk na zaprzysiężeniu radnych do Powiatu?Co liczyli na stołeczek Starosty a taki Januszek szyki pomieszał ha ha ha.Miał dwóch i wykiwał wszystkich.Oj układy układy

 7. i to jest dziadostwo ludzie na takiego kandydata głosują a on kandyduje tylko po to żeby wyciągnąc listę partii a później zrezygnować

 8. Tak nie postępują ludzie dorośli i odpowiedzialni. Co to jest, zabawa w wybory? W demokrację? W jakim celu ktoś kandyduje a tuz po wyborach składa mandat?
  Swoja drogą, od dawna wiadomo że przedstawiciele niektórych zawodów a wśród nich są na pewno lekarze nie powinni pełnić żadnych funkcji publicznych. Z wielu względów. A dzieje się niestety inaczej. Powinien to być temat do przemyśleń dla wyborców.

   • to nie są wilki, ale ich sposób myślenia nie jest pro-społeczny w najmniejszym stopniu, przykład powyżej. Takie pokrętne działanie dyskwalifikuje również na niwie zawodowej, na każdej zresztą.

    • Tu nie chodzi o wykonywany zawód lecz o funkcję dyrektora instytucji, która podlega starostwu powiatowemu. Gdyby dyrektorem szpitala nie był lekarz byłaby ta sama sytuacja. Poza tym dyrektor Pietruszka jest świetnym lekarzem. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here