Monika Kilar-Błaszczyk zastępcą wójta gminy Łęczyca

74
3103

Znamy już przyszłość zawodową Moniki Kilar-Błaszczyk, która z dniem dzisiejszym została zastępcą wójta gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego.

Monika Kilar-Błaszczyk w 2015 roku została sekretarzem gminy Łęczyca, po czym od połowy ubiegłego roku przebywała na bezpłatnym urlopie. Miało to związek z wykonywaniem zadań i kompetencji burmistrza miasta Łęczyca.

Po tegorocznych wyborach samorządowych nie brakowało pytań i spekulacji dotyczących jej przyszłości zawodowej, które dziś zostały rozwiane.

Informację o powołaniu Moniki Kilar-Błaszczyk na stanowisko zastępcy potwierdził Jacek Rogoziński.

Tak, potwierdzam tę informację. Uważam, że osoba pani Kilar-Błaszczyk usprawni pracę urzędu. Przez 3 lata pracowałem samodzielnie, a przed gminą jest wiele inwestycji do zrealizowania i przyda mi się pomoc w tym zakresie – powiedział wójt gminy.

74 KOMENTARZE

 1. Wystarczyło żeby Pani Kilar-Błaszczyk wycofała się z II tury wyborów, walkę o fotel toczyłby Kulesza z Lipińskim. Gdyby wygrał Lipiński nie mógłby objąć stanowiska Burmistrza ze względu na orzeczony zakaz. W tej sytuacji Premier wyznaczyłby…komisarzem Panią Kilar-Błaszczyk i PiS UTRZYMAŁBY WŁADZĘ W MIEŚCIE ŁĘCZYCA.
  ttps://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/premier-morawiecki-wyznaczyl-komisarza-gminy-olawa,887185.html

 2. senator Błaszczyk zasłynął tym jak ingerował w sprawie Lipińskiego ale wszyscy doskonale wiedzą że wstawił do Biura ARiMR swoje pracownice które nie miały kwalifikacji na zajmowane stanowiska a do KRUS swoją masażystkę która dopiero po objęciu funkcji poszła na studia taka to pajęczynę mamy w naszym powiecie a jak sprawdzicie sobie powiązania rodzinne to wyjdzie wam układ łęczycki

  • Prezes Kaczyński kazał pilnować swoich ale jakoś nikt nie upilnował układu zgierskiego ani tego co wyprawia senator w powiecie łęczyckim czy ktoś wie w jakiej roli żona Błaszczyka wystąpiła na sesji w Świnicach Warckich

 3. Nie tylko ludzie gadają o zamykaniu szkół w gminie, radny Góra też. Przecież zwykłych ludzi zawsze można pozbawić pracy, senatorowej już nie.

  • jeśli radny Góra mówi o czymś głośno to znaczy że Rogoziński do spółki ze swoimi radnymi już podjęli decyzje o zamykaniu szkół miejmy odwagę zapytać Wójta kiedy i które szkoły chce zamknąć w pierwszej kolejności i dlaczego maja to być szkoła w Błoniu

 4. Wójt Jacek Rogoziński uczynił gminę Łęczyca przechowalnią dla pani Błaszczyk. Tak było trzy lata temu tak będzie i teraz. Jak znajdzie sobie lepszą prace to znowu bierze urlop bezpłatny i ma gdzieś Jacusia. Tak ta pani działa pod szyldem PIS. Szkoda że za pieniądze podatników, A może by o sprawie powiadomić Pana Kaczyńskiego.

  • leszczu kiedy Pani Kilar-Błaszczyk wkroczyła do urzędu gminy to faworyty Jacusia siedziały całe 8 godzin na tyłku za biurkiem i bały się wyściubić nosa na korytarz Bardzo dobrze że przyszła do gminy może w końcu zaprowadzi porządek w urzędzie po tym jak urzędniczki zrobiły sobie z urzędu jadalnie Do roboty niech się w końcu wezmą po 3 latach laby

   • Pani mkb też stołówkę sobie i synowi w urzędzie zrobiła. A już zakupy przez internet to chleb powszedni. Kurierzy codziennie przyjeżdżali. Nie pisz więc o dyscyplinie pracy tej pani bo to obcy dla niej temat!

    • Burmistrz ma nienormowany czas pracy a urzędnik nie, Burmistrzowi płaca za zarządzanie miastem a urzędnikowi za pracę po 8 godzin przez 5 dni w tygodniu i na koniec napisz że co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

 5. Marszałkiem województwa został facet z frakcji przeciwnej Matuszewskiemu i Błaszczykowi. Gmina Łęczyca może zapomnieć o kasie z Marszałkowa.
  Jedynie wydatki na wysoką pensję wicewojta.

  • Jestem za. Jarosław Kaczyński to porządny człowiek. Tylko nie wie co ludzie podszywajacy się pod PIS wyprawiaja w terenie. Oni nie mają żadnych zasad. Oni są gorsi od PO.

   • zgadzam się całkowicie Błaszczyk z Rogoziński szkodą PiS!!! zebrali do rady gminy ludzi którzy jeszcze 4 lata temu byli przeciwko PiS(Starzyński czy Pacholczyk), nie wystawili kandydatów z PiS w tych okręgach gdzie Wójt miał układ z radnymi Frątczak(sprawa drogi w Błoniu w prokuraturze), Fornalczyk (układ z drogami i lampami na prywacie sprawa w prokuraturze), Kazimierski(spraw zasypanego rowu w prokuraturze) można przeczytać na jego facebooku jak sobie chwali współpracę ze starym układem w radzie!!!!!

    • wójt chodzi smutny i przybity nie wiecie z jakiego powodu? wcale nie cieszy się ani z wygranej ani z żony senatora w urzędzie czy są jakieś inne powody tej smutnej minki?

 6. Zastępca wójta gminy to odpowiednie stanowisko dla MKB. Niżej w strukturach samorządowych jest tylko sołtys. Na nic chore ambicje rodziny Błaszczyków. Układ tzw. dwóch przyjaciół z boiska ( bo przecież senator i poseł ze Zgierza specjalizowali się w też w otwieraniu boisk czy lodowiska np. w Łęczycy ) rozsypał się. Skutki tego są nader oczywiste do przewidzenia. I to jest bardzo dobra wiadomość.

  • O! Myślę że stanowisko Sołtysa Goszczynna to jest funkcja gdzie w 100 % pani MKB mogłaby się spełnić zawodowo, mam nadzieję że zgłosi swoją kandydaturę w najbliższych wyborach. Poprę ją z całych sił!

 7. Czy mieszkańcy Gminy Łęczyca oraz radni pozwolą na marnotrawstwo swoich wspólnych pieniędzy na wynagrodzenie zbędnego w gminie stanowiska vicewojta?
  Pozwólcie na to złodziejstwo?

 8. Z boku patrząc to na burmistrza nie chcieli, na starostę nie chcieli, to od biedy chociaż wice-wójt, dobre i to, ale ja bym się wstydziła. W mieście nie chcieli, w powiecie też. Wyrzucają drzwiami, wejdę oknem

 9. Wójt bardzo dobrze zrobił dla swojej gminy, w przeciwieństwie do mieszkańców Łęczycy. Pani MKB wie jak się poruszać po sejmiku woj łódz. a tam są pieniądze, za 3 lata wrodzimy do dyskusji i zobaczymy kto ile dobrego zrobił dla swojego terenu.

 10. Afera Matuszewskiego spowoduje że Błaszczyk za rok nie znajdzie się na liście kandydatów do Senatu. I tutaj kariera pani Moniki się skończy. Rogozinski szybko się jej pozbędzie.

 11. Pani wice wójt latała wczoraj jak oparzona i radnych pisu buntowała.Jeszcze sobie myślała, że może coś uzyska jak sesję rozbiją. Współczuję Rogozińskiemu bo będzie czuł oddech na karku do końca kadencji.tylko my będziemy za te fanaberie płacić z naszych podatków.

 12. no faktycznie bardzo dużo inwestycji obiecał Wójt utrzymanie wszystkich szkół, budowę hali sportowej w Wilczkowicach, gaz w Topoli Królewskiej, Borkach i Lubieniu, budowe drogi na Prądzewie z dotacją od Wojewody, budowe chodników w całej gminie, zmiane planu zagospodarowania, nowe lampy czekamy na realizacje czas start

 13. a ja uważam, że miasto Łęczyca nie będzie miało inwestycji , a gmina tak i wtedy zobaczymy czy będziecie tacy mądrzy tak chcieliście tak macie łęczycanie …..

 14. ,,Przez 3 lata pracowałem samodzielnie…” no tak gdzieś trzeba było ,,upchnąć” Panią Monikę i nagle wójt potrzebuje pomocy. To już nawet nie śmieszy, rączka rączkę myje…

 15. przecież nie mogła zostać bezrobotna bidulka… jej stołek w gminie zajęła koleżanka Jacusia ze szkoły więc innego wyjścia nie było

 16. Gratulacje!!!! Mieszkańcy gminy wiejskiej Łęczyca tylko na to czekali! Nie skorzystało miast,powiat a nasza Gmina się będzie teraz rozwijać!!!!
  Brawo Pani Moniko!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here