Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem [ZDJĘCIA]

0
670

14 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym oraz autorem książek „Między wariatami: opowieści terenowo – przygodowe”, oraz „Sprzedawca arbuzów”, a także współautorem „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, którą napisał wraz ze swoją żoną Anną Dziewit – Meller.

Pan Marcin przybliżył przybyłym na spotkanie gościom Gruzję pod względem politycznym i gospodarczym, ale jak sam podkreślił najważniejsi jednak zawsze byli dla niego mieszkańcy Gruzji. Nie dziwi więc, że najwięcej czasu poświęcił opowieści o życiu tradycyjnej rodziny Gruzińskiej. A rodziny są tam wielopokoleniowe, liczące czasem i kilkaset osób. Istotnym elementem życia społecznego dla Gruzina jest tradycyjna uczta nazwana „Suprą”. Nasz gość opowiadał o mentalności Gruzinów oraz ich niezwykłej gościnności, szczerości i przyjaznym nastawieniu do przybyszów z innych krajów.

Wspomniał również o luźnym stosunku Gruzinów do punktualności oraz o poruszaniu się po gruzińskich drogach, gdzie funkcjonuje zasada ograniczonego zaufania a przepisy ruchu drogowego są często lekceważone.

Spotkaniu towarzyszył pokaz slajdów, dzięki którym przybyli na spotkanie mogli podziwiać przepiękne krajobrazy, architekturę, tradycje ludowe Gruzji.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na koniec Marcin Meller odpowiedział na pytania publiczności oraz rozdał liczne autografy.

foto & info: MiPBP w Łęczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here