Wyczuleni na nietrzeźwych – wzorowa postawa mieszkańca

1
269

Po raz kolejny policjanci przekonali się, że apele dotyczące eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców nie pozostają bez echa. Tym razem czujnością wykazał się mieszkaniec powiatu zgierskiego. Mężczyzna przekazał informację stróżom prawa, a kiedy pojazd się zatrzymał, uniemożliwił kierowcy dalsza jazdę. Kierujący audi miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

12 listopada 2018 roku w godzinach porannych dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający jadąc swoim samochodem drogą K-91 zauważył audi, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. We wskazany rejon pojechał patrol łęczyckiej policji.

Kiedy tylko audi zjechało na parking i się zatrzymało, świadek nie pozostał obojętny i podszedł do pojazdu. Wyczuł od kierowcy alkohol i zatrzymał kluczyki od audi, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości tego mężczyzny.

Okazało się, że 51-letni kierowca audi w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zostało mu zatrzymane prawo jazy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Bez wątpliwości wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia.

info: KPP Łęczyca

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here