Wizyta przedstawicieli firmy Kampmann w Jedynce

0
295

Firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. dostrzegając potencjał „Jedynki” wspiera łęczycką placówkę w zakresie rozwijania innowacyjnego przedmiotu jakim jest mechatronika. Pomoc firmy pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.

Dziś przedstawiciele firmy w osobach Pani Marty Maciaszek – Prezes Zarządu KAMPMANN Polska Sp. z o. o., Pana Martina Wesslinga – Dyrektora Produkcji Kampmann GmbH oraz Przemysława Michalaka – Kierownika Produkcji KAMPMANN Polska Sp. z o. o. wzięli udział w pokazie robotów przygotowanych przez naszych uczniów. Uczestnicy pokazu mieli okazję zobaczyć podstawowe możliwości robotów edukacyjnych w zakresie autonomicznego i zdalnego sterowania oraz wykorzystania czujników odległości i linii. Młodzi robotycy pokazali też po raz pierwszy łazika marsjańskiego, robota poruszającego się w dowolnym kierunku bez potrzeby wykonywania skrętu w lewo bądź prawo. Nasi goście mogli też zobaczyć w akcji roboty przygotowywane na sobotni Międzynarodowy Turniej Robotów Sumo Challenge w konkurencji Bear Rescue. Na koniec dobył się nietypowy wyścig zdalnie sterowanych robotów.

Firma Kampmann jest uznaną na świecie marką w zakresie systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, firmą stawiającą również na nowoczesne technologie. W roku 2006 firma Kampmann otworzyła w Łęczycy nowy zakład. Wytwarza się tam według sprawdzonych standardów firmy Kampmann półprodukty i gotowe produkty do znanych systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Już wkrótce będziemy informowali o kolejnych inicjatywach szkoły w zakresie nowoczesnych technologii, których oficjalnym partnerem będzie firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o.

foto & info: Szkoła Podstawowa nr 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here