Uprawiał konopie na działce – grozi mu do 5 lat więzienia

0
222

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy policji zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Hodowcą nielegalnych roślin był 35-latek, który przestępczy proceder prowadził na działce ogrodniczej na terenie Łęczycy. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 listopada 2018 roku kryminalni z łęczyckiej komendy policji pojawili się w jednym z ogródków działkowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że może znajdować się tam plantacja konopi indyjskich. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Na terenie jednej z działek kryminalni zabezpieczyli 8 krzaków konopi indyjskich z wykształconym kwiatostanem. Rośliny, z których można uzyskać marihuanę, były w różnej fazie wzrostu. Miały od 50 do 100 cm wysokości.

Policjanci zatrzymali 35-letniego właściciela plantacji. Mężczyzna odpowie za uprawę narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności. W ten sposób policjanci z Łęczycy zapobiegli wprowadzeniu na rynek blisko 150 gramów marihuany.

foto & info: KPP Łęczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here