Generał Anders i jego żołnierze – spotkanie z historykiem w Zakładzie Karnym w Garbalinie

1
189

W dniu 07 listopada br., na terenie Zakładu Karnego w Garbalinie, odbyło się kolejne z zaplanowanych na ten rok spotkań osadzonych z historykami z łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Pan dr hab. Janusz Wróbel z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi był gościem osadzonych oraz kadry z jednostki penitencjarnej w Garbalinie. Wykład, który poprowadziła dotyczył newralgicznego okresu w dziejach polskiego żołnierza i jego oręża brzmiał: „Generał Anders i jego żołnierze”. Spotkanie z osadzonymi wsparte zostało bogatą dokumentacją fotograficzną, która istotnie zobrazowała przybliżony temat. W trakcie oraz na zakończenie spotkania, osadzeni zadali szereg pytań, na które wyczerpujących odpowiedzi udzielił im zaproszony prelegent.

Listopadowe spotkanie z „historią” na terenie jednostki penitencjarnej w Garbalinie, to kontynuacja owocnej współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. W wykładzie uczestniczyło 50 osadzonych wraz z wychowawcami.

kpt. Adam Kowalski

1 KOMENTARZ

  1. Dajcie im jeszcze broń i wcielcie do OT. Utwórzcie grupy szturmowe i z czasem do specjalsów wcielcie 🙂 Ale wy macie nas . . ne !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here