Uczniowie ZSP 1 Kazimierz Korput i Patryk Malejka w dziesiątce krajowych twórców filmowych!

0
250

Urząd Marszałkowski jest organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!” pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. Ma on na celu promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.

Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne było, aby film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, nawiązywał do jego ideałów, czy też do miejsc, w których 100 lat wcześniej rozgrywały się te wielkie wydarzenia. Na zgłoszenia czekaliśmy do 30 września. Było o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy z kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych – Kazimierz Korput i Patyk Malejka, pod opieką Adama Sas stworzyli 2 filmy i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału.

30 listopada pojadą do Poznania na ceremonię wieńczącą konkurs, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Już w tym momencie należą do najlepszej dziesiątki twórców filmowych w naszym kraju, dodatkowego smaku dodaje fakt, że nie jest to konkurs szkolny. Chłopcom gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby w dalszej części było tylko lepiej!

foto & info: nadesłane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here