Policjanci na L4 w całym kraju. Jak to wygląda w naszej komendzie?

22
744

Media ogólnopolskie podają informacje o policjantach przebywających na zwolnieniach lekarskich. Według niektórych doniesień może mieć to związek z protestem ze strony służb mundurowych. W płockiej komendzie dla przykładu na zwolnieniu przebywa obecnie aż 84 funkcjonariuszy. Jak to wygląda u nas?

Jak informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka dane dotyczące zwolnień wciąż ulegają zmianie, choć jak podkreśla, sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Na 94 funkcjonariuszy w naszej jednostce, na tę chwilę, ok. 37 przebywa na zwolnieniu.

Dzisiaj rano (wypowiedź z dn. 6 listopada – przyp.red.) było to około 37 zwolnień, które wpłynęły w okresie od 29 października przy stanie etatowym jednostki 94 funkcjonariuszy.

Zapewnia jednak, że ciągłość służby pozostaje zachowana, a pomimo trudnej sytuacji, mieszkańcy nie muszą martwić się o obniżony poziom bezpieczeństwa.

Ciągłość służby przy wykorzystaniu sił naszego województwa jest zachowana, choć wymaga przeorganizowania grafików i uwzględnienia wszystkich osób pozostających w dyspozycji poszczególnych komendantów oraz przejęcia zadań za tych, którzy przeszli na L4. Sytuacja jest trudna, ale robimy wszystko, aby nie obniżyć poziomu bezpieczeństwa – mówi mł. insp. Kącka.

22 KOMENTARZE

 1. A ja nie – zamiast pilnować przestrzegania prawa policjanci sami je teraz łamią. Rozumiem, że inne grupy zawodowe też mogą iść masowo na L4 i nikt tego nie będzie weryfikował? A już szczytem wszystkiego jest obietnica Komendanta Głównego Policji – 1000 zł nagrody dla każdego policjanta pracującego 11 listopada. Inni pracujący tego dnia też dostaną taką nagrodę?

 2. podobno oni nie pracują tylko służą to jest służba !!!!! ale nędza do kwadratu !!! jaka jest w policji dyscyplina ?? żadna !! zero dyscypliny !! polityczne zagrywki kosztem ludzi !!! ale jeżeli może państwo funkcjonowć bez tych „chorych” to po co oni nam potrzebni !! na budowach szukają ludzi do roboty !!
  wstyd i żenada takie chorowitki po co w policji !! a na marginesie ciekawe kto wypisuje te zwolnienia L4 ? nastepna elita bidoków !!!! DNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. W Łęczycy to 15 podobno zostało w kpp z tych ponad 90 😂 także w KWP łódź dają specjalnie złe info żeby się nie rozeszło że w całej Polsce nie ma prawie policjantów…

 4. Policjanci powinni zarabiać dużo więcej, ALE powinny to być zupełnie inni ludzie niż obecnie w policji. Banda gamoni i nieudaczników.
  Niestety się to nie zmieni, zarabiać będą grosze, „pilnować” nas i porządku będzie stado gamoni.

  W sumie jak jesteś normalny to nie przejdziesz nawet testów do policji.

 5. Policjanci nie płacą ZUS, emerytura po 15 latach i jeszcze parę innych przywilejów. Naprawdę tak źle ma ta formacja? I nie piszcie mi jak tam ciężko, gdyż siłą nikogo do policji nie biorą.

 6. wcale nieeeee, bo jak my zwykli ludzie idziemy na L4 to zaraz jesteśmy wzywani na komisje , a oni nie dość ,że maja płacone 100% to bezkarnie uciekają na zwolnieni i nikt ich nie sprawdza ….wiec wstyd oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem

  • Panie…. Znajomość prawa się kłania! Gdzie Pan odrazu jest wzywany na komisje? Gdzie policja ma płacone 100%?? Oj drogi Panie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here