„OSA” w Gminie Łęczyca

18
609

Od połowy października na terenie Gminy Łęczyca wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogą korzystać z siłowni plenerowych, które powstały w ramach tzw. Otwartych Stref Aktywności (OSA). Na ich utworzenie Gmina Łęczyca pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki 125 000 zł., co stanowi blisko 50% wszystkich poniesionych kosztów. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy. Łączna wartość inwestycji wyniosła 269 923,50 zł.

Miejsca takie powstały przy wszystkich Szkołach Podstawowych działających na terenie Gminy, co w skali całego województwa łódzkiego stanowi duży sukces, gdyż żadnej innej gminie nie udało się pozyskać dotacji na budowę aż 5 Stref. Tzw. „OSY” są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu i gier.

Uroczystego otwarcia obiektów dokonali: Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Senator RP Pan Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Pan Marek Matuszewski, Radni Gminy Łęczyca, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele rad rodziców oraz uczniów.

foto & info: Urząd Gminy Łęczyca

18 KOMENTARZE

   • Szkoda, że gmina nie korzysta z dostępnych narzędzi i nie transmituje sesji w internecie (tak jak miasto). Grono słuchających obrad znacznie by się poszerzyło, ale przecież nie o to chodzi, aby było szerokie. Informacje z sesji rozchodzą się z poślizgiem i często są wypaczone.

  • i Błonie i Siedlec ale co takie zdziwienie przecież Rogoziński mówił o sprzedaży działek szkolnych pod budownictwo mieszkaniowe a jak sprzedać działki szkolne kiedy dzieci w piłkę grają

 1. Ludzie przecież Rogoziński tylko się chwalił że przez 4 lata swojej kadencji:
  -nie podniósł podatku
  -utrzymał wszystkie szkoły
  -spłacał kredyty po Wdowiaku i nie zadłużał gminy
  -dostał dotacje na sale w Wilczkowicach
  -chciał coś tam coś tam ale radni się nie zgadzali…
  Chłopy Rogoziński nie obiecywał że:
  -niezamknie żadnej szkoły
  -ni podniesie podatków
  -nie będzie zadłużał gminy
  -wybuduje sale w Wilczkowicach
  więc o co i do kogo macie pretensje?

 2. obietnice złożone w trakcie kampanii wyborczej nie znaczą NIC !!!!!!!!!!!!! PiS jedno mówi a co innego robi!!!!!! Rogoziński to przefarbowana koniczyna z PSL tak samo jak jego radni albo stare komuchy albo odpady z PSL-u byle żerować i układać się na podsadkach

 3. A co o likwidacji szkoły mówi główny reformator oświaty wiejskiej? Pozbył się ludzi, dzięki którym do szkół gminnych ustawiali się uczniowie spoza terenu; a za uczniem szły pieniądze. I co teraz dzieci mało, kasy brak… Czas się uderzyć w piersi …. moja wina, moja wina.
  A może wreszcie ujawnić wynik audytu stanu oświaty gminnej, który został wykonany za pieniądze podatników. Czas, by prawda wyszła na jaw.

 4. po co ten cyrk kiedy brakuje 3 miliony na oświatę? OSA to wyrzucone pieniądze w błoto kiedy nie ma pieniędzy na remonty szkół! po wyborach okazało się że brakuje 3 miliony na oświatę i wójt będzie zamykał szkołę w Błoniu i podnosi podatki rolnikom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here