W Daszynie bez niespodzianek – Zbigniew Wojtera wójtem

31
1439
fot. archiwum

W gminie Daszyna obyło się bez niespodzianek. Po tym jak Tadeusz Dymny w ubiegłym tygodniu zrezygnował z kandydatury w II turze o fotel wójta, dla Zbigniewa Wojtery niedzielne wybory okazały się być jedynie formalnością.

„TAK” dla jego kandydatury powiedziało 72,48% głosujących (740 głosów), przy 281 przeciw.

Wójt elekt w areszcie przebywa do 16 listopada.

31 KOMENTARZE

 1. Gdy rada będzie wybierać nowego wójta to dopiero będą emocje! Od fanaberii 15 osób będzie zależał los kilku tysięcy. Ale taką właśnie mamy demokrację…

  • siedzi ze względu na „próby zdestabilizowania toku śledztwa – tłumaczy Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej” hmmm ciekawe że od kwietnia do listopada prokuratura nie dała rady zebrac i zabezpieczyć dodowów w sprawie??????????????????? coś tu nie gra…..

 2. Różne marki, jarki, gwarki, cesie i obwiesie już się postarały o to, żeby namotać ludziom w głowach. A efekty są takie jak na załączonym obrazku. Czyli na wyniku.

  • Tak jest w demokracji, że obywatele swoim udziałem w wyborach decydują kto ma rządzić. Tak też było w Łęczycy i trzeba to uszanować. Mieszkańcy gminy Daszyna są bardziej zorientowani o co chodzi w tej bardzo dziwnie prowadzonej sprawie i zagłosowali tak, a nie inaczej. Niewybredne uwagi w tej dyskusji na temat wyborców są bardzo nie na miejscu.

 3. Taki wynik to kuriozum na skalę kraju. Myślę, że mieszkańcy gminy Daszyna po tych wyborach powinni stać się przedmiotem rozmaitych badań socjologicznych, a kto wie czy nie psychologicznych.

  • dokładnie, ludzie nie myślący, nabuntowani przez lokalną grupkę rządzących jak głosować, nie dziw, że większość mieszkańców nie poszła głosować w II turze bo wiedzieli, że nie ma na kogo…

  • a niby dlaczego? pan Wojtera jest ciągle tylko oskarżonym, wyroku nie ma! a co jeśli sąd go uniewinni? to jest właśnie hipokryzja, Zdanowska z wyrokiem może kandydować, a Wojtera bez wyroku już nie!

   • To nie kwestia kandydowania ale kwestia dokonanego wyboru budzi moje wątpliwości. Zdanowska otrzymała karę grzywny a wybrany wójt może otrzymać wyrok:
    Art. 258

    § 1. Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    przynajmniej tak wynika z postawionych zarzutów. Zdanowskiej nikt nie aresztował, niestety wybranego wójta tak.

    • słyszałeś o domniemaniu niewinności? nie ważne co może otrzymać, fakty są takie że nie jest karany! i żeby było jasne, ja wcale Wojtery nie popieram, ale skoro jest przyzwolenie społeczne dla skazanych kandydatów, to i musi być dla pana Zbyszka, który wyroku jeszcze nie ma!

     • Zbyszek z Belwederskiej jeżeli jest niewinny jak najbardziej niech wypełnia swoje obowiązki. Miał prawo kandydować i kandydował. Ale w jaki sposób będzie pełnił swoje obowiązki z aresztu? W obecnych czasach jeżeli stawia się komuś takie zarzuty to 99.9% jest się skazanym. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

    • Zdanowska dostała wyrok za przestępstwo umyślne poświadczenia nieprawdy w dokumentach co od czasu popełnienia przestępstwa jeszcze poświadczyła? jak zapisze się w historii Łodzi – prezydent z wyrokiem za poświadczenie nieprawdy

    • to była podobno zorganizowana grupa urzędników ARIMR kto w tym czasie pracował i decyzje podpisywał wszyscy doskonale wiedzą 😉 czekam spokojnie na rozwój śledztwa prowadzonego przez prokuraturę generalną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here