Uczniowie „Czwórki” na wycieczce w lesie

0
237

Po udanym występie taneczno-wokalnym podczas tegorocznego łęczyckiego Hubertusa dzieci z niecierpliwością czekały na wycieczkę do lasu. W rejonie Dzierzbiętowa, umówili się na spotkanie z uczniami i wychowawcami klas drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, myśliwi z Koła Łowieckiego nr 4 „Boruta”.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bo na działce w Dzierzbiętowie została otwarta ścieżka edukacyjna o tematyce przyrodniczo-łowieckiej dedykowana uczniom szkół podstawowych. Różnorodność drzewostanu i podszycia pozwala poznać życie lasu, o którym przystępnie opowiadali myśliwi. W trakcie spotkania łowczy mówili dzieciom o różnych ciekawostkach związanych z mieszkańcami naszych lasów, oraz pozytywnej roli myśliwych w kształtowaniu warunków życia zwierząt. Ogromną niespodzianką była obserwacja ułożonych psów myśliwskich i sadzenie już teraz „czwórkowej” sosny.

Leśną edukację zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek w specjalnie do tego urządzonym miejscu. Można powiedzieć, że w tym wypadku nauka nie poszła w las, a wręcz przeciwnie, z lasu wyszła.

foto & info: Szkoła Podstawowa nr 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here