Zwrot akcji w Daszynie – kontrkandydat rezygnuje!

28
1794

Dzień II tury wyborów samorządowych coraz bliżej i w wielu samorządach, do których doszło do dogrywki, kampania się zaostrza. Przeciwieństwem tego jest gmina Daszyna, w której dziś ona praktycznie się skończyła, a to za sprawą rezygnacji kandydata na wójta gminy – Tadeusza Dymnego.

W niedzielę wyborcy mieli głosować na Zbigniewa Wojterę lub Tadeusza Dymnego. Ten drugi w dniu dzisiejszym złożył w Gminnej Komisji Wyborczej rezygnację ze swojej kandydatury.

Tadeusz Dymny wydał także krótkie oświadczenie, w którym argumentuje swoją decyzję. Poniżej pełna treść:

Oświadczenie o wycofaniu się z II tury wyborów na Wójta Gminy Daszyna

           Podstawową  przesłanką  mojej decyzji o wycofaniu z II tury wyborów na Wójta Gminy Daszyna jest bardzo wysoki wynik obecnego wójta Zbigniewa Wojtery w I turze.  Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że aktualnie Zbigniew Wojtera przebywa od kilku miesięcy w areszcie, oskarżony między innymi o kierowanie zorganizowaną  grupą przestępczą, która miała wyłudzać wielomilionowe unijne dopłaty bezpośrednie. Moja propozycja wyborcza, alternatywa dla  kierującej od 16 lat „grupy trzymającej władzę” została praktycznie odrzucona w I turze wyborów. Nie wybrano radnych z mojego komitetu wyborczego w takiej ilości, aby stanowili większość rady gminy. Oceniam, że aktualnie społeczeństwo, nie jest gotowe na zmiany, dlatego wycofuję swoją ofertę wzięcia odpowiedzialności za to,  co będzie się działo w Gminie Daszyna po wyborach.

Tadeusz
Dymny

W takiej sytuacji wyborcy w niedzielę na karcie do głosowania będą mieli nazwisko obecnie urzędującego wójta z dwoma opcjami „TAK” lub „NIE” wobec jego kandydatury.

28 KOMENTARZE

  1. Nie jest już teraz ważne czy on wygra czy przegra bo mieszkańcy już przegrali dając poparcie ludziom bezdennie skompromitowanym. W okrzepłej demokracji ktoś choćby minimalnie umoczony w jakieś nieczyste sprawy nie miałby szans na więcej głosów niż swój. Ale nie w Polsce. Niestety.

  2. Jeżeli chodzi o wybory w Daszynie to jak jest rezygnacja jednego kandydata to pierszenstwo daje następny z listy co miał trzecie miejsce i on ma pełne prawo do startu w drugiej turze takie są przepisy.
    No chyba że trzecie miejsce też rezygnuje z jakiś nie wyjasniinyvh przyczyn hihihihi. Dobre to co się wyprawa w Daszynie

  3. widzicie to jak Kulej jedzie do Warszawy do ministerstwa rozmawiać o dotacjach? widzicie to jak jedzie do Łodzi do Marszałkowa i do Wojewody rozmawiać o dotacjach? hehe obraz nędzy i rozpaczy taki Burmistrz

  4. Państwo z PiS chcą tą gminę bo już tu wszystko mają , gaz, fotowoltaikę, inwestorów, elektrocieplownię za 50 mln w planch a Łęczyca dopiero się uczy.I to do takich metod się uciekają że aż wójta musieli wyeliminować z wyborów używając bolszewickich zagrywek! Wstyd ale karma wraca zawsze!

  5. Dymny podjął słuszną decyzję. Wojtera zadłużył gminę, więc niech teraz kombinuje jak wyjść z tego bagna. Jeszcze rok, może dwa i ludzie odczują na własnej skórze ile kosztuje ten „dobrobyt” fundowany przez Wojterę, wtedy sami zrozumieją, że czas na zmiany…

  6. Jakie I love Daszyny… Ludzie zaraz waszą gminę podzielą ze względu na prawie największe zadłużenie w Polsce, a Wy się cieszycie że wójtem będzie Pan Wojtera…. Szok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here