Streszczenie debaty – o czym mówili kandydaci?

173
2115

Wczoraj na naszych łamach zamieściliśmy nagranie video z debaty, jaka odbyła się w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych między Pawłem Kuleszą a Moniką Kilar-Błaszczyk. Debata miała 3 bloki tematyczne – Łęczyca przyjazna mieszkańcom, Łęczyca bezpieczna i Łęczyca nowoczesna.

Sama debata trwała ponad półtorej godziny, dlatego poniżej dokonujemy jej bardzo krótkiego streszczenia, aby przedstawić o czym mówili kandydaci. Dla wyrobienia pełnego zdania na temat obu kandydatów zalecamy jednak obejrzenie całości nagrania.

Temat nr 1 – Łęczyca przyjazna mieszkańcom

Paweł Kulesza – Podstawowy warunek, aby mieszkańcy tworzyli tę jednostkę to mieszkania. Jest to bolączka, która od lat trapi to miasto, choć mieliśmy kilka symptomów poprawy. Niestety, nie jest to wystarczająca ilość. Planujemy wybudować mieszkania i mówimy tu o ludziach, którzy nie dysponują środkami na własne lokum czy wynajęcie. Mówimy tu o mieszkaniach komunalnych, socjalnych. (…) Przewidujemy rozwiązania takie, aby za tej kadencji wybudować około 25 do 40, w zależności od przeznaczenia, bo mieszkania socjalne są o niższym standardzie i mogą być niejako taniej wybudowane.

– Kolejna rzecz, to jest współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi. (..) Tak naprawdę chodzi o współpracę realną, a nie deklarowaną, gdzie znamy infrastrukturę.

– Rzecz, która jest swego rodzaju nowością, czyli komunikacja (…) Mówimy tu o minikomunikacji osiedlowej, która pozwoli mieszkańcom tego miasta przemieszczać się.

Monika Kilar-Błaszczyk – Łęczyca ma być miejscem przyjaznym dla wszystkich mieszkańców. Mamy piękne dwa nowe osiedla (…) Ludzie grzęzną tam w błocie, nie ma utwardzonych dróg, nie ma odwodnienia. Musimy to zrobić, żeby żyło się lepiej.

-Nie samym chlebem człowiek żyje. Zostaje nam rekreacja. Chcemy zagospodarować południową część parku w różnego rodzaju urządzenia do rekreacji.  Myślimy o zagospodarowaniu tam terenów pod tężnie, ścieżki rowerowe, może mały skatepark.

– Łęczyca posiada kilka hektarów w centrum miasta, które nie są zagospodarowane. Musimy tam zrobić tereny rekreacyjne, aby mogli korzystać i łęczycanie i osoby przyjezdne.

Temat nr 2 – Łęczyca bezpieczna

Paweł Kulesza – Łęczyca bezpieczna, to Łęczyca, po której możemy o każdej porze dnia i nocy poruszać się, mając pełną świadomość, że nic złego nas nie spotka. (…) Proszę państwa, straży miejskiej nikt nie będzie likwidował, a wręcz przeciwnie, rozbudujemy i określimy zadania. Oni muszą być tam, gdzie są niezbędni. (…) Chodzi o rozwiązania, abyśmy mogli reagować na każde niebezpieczeństwo. Do tego są potrzebni strażnicy, ale nie wymagajmy od nich efektywności na poziomie czterech ludzi (…).

– W weekendy Łęczyca jest rozjeżdżana przez samochody osobowe i ciężarowe (…).  Musimy zrobić wszystko, aby rozwiązać problemy drogowców i tym między innymi jest pomysł miniobwodnicy ulicą Górniczą (…).

– Chcemy wprowadzenia stref parkingowych. To są miejsca, gdzie nie będziemy nękali ludzi opłatami za parkowanie (…).

Monika Kilar-Błaszczyk – Faktycznie miałam inne wyobrażenia, bo w innych miastach ta straż była niepotrzebna i chciałam zniwelować koszty. Ale po tym, co państwo do mnie mówcie, po konsultacjach, jeżeli można to tak nazwać i po tym jak jestem w kontakcie z panem komendantem, uważam, że straż miejska w Łęczycy jest potrzebna (…). Uważam, że powinniśmy doprowadzić do tego, aby była dwuzmianowość, rozszerzyć monitoring, do granic zdrowego rozsądku (…).

– Ja uważam, że rondo na tym newralgicznym skrzyżowaniu jest niezbędne (…). Po drugie, szanowny panie Pawle (…) wniosek na modernizację ulicy Górniczej został złożony i taki wniosek przeszedł wstępną ocenę formalna pozytywną, myślę, że merytoryczna będzie taka sama (…).

– Myślę, że należałoby się też skupić na bezpieczeństwie w szkołach i lepszym kontakcie rodziców z nauczycielami.

Temat nr 3 – Łęczyca nowoczesna

Paweł Kulesza – Dzisiaj nie możemy funkcjonować bez Internetu. Tak zwane hotspoty, czyli ogólnodostępne strefy internetowe są taką oczywistością, że nie musimy w ogóle o nich dyskutować (…).

– Kolejną rzeczą jest oferta edukacyjna szkół. Musimy ofertę zwiększyć o takie kierunki jak robotyka, mechatronika (…). To jest taka tematyka, która musi objąć wszystkie placówki oświatowe naszego samorządu.

– Kolejna rzecz to Szkolne Centrum Techniki, a chcę wrócić jeszcze do Miejskiej Biblioteki Cyfrowej. Wykorzystanie istniejącej sieci internetowej dającej dostęp o każdej porze dnia i nocy do dowolnej treści literackiej (…).

– Tanie źródła energii to mówię tu o fotowoltaice i geotermii. Nie na zasadzie gorących źródeł jak w Uniejowie, ale mówię o pompach cieplnych, które funkcjonują praktycznie bezkosztowo, jeśli mamy prąd, który je napędza. Połączenie fotowoltaiki z geotermią, czyli pompami ciepła daje nam praktycznie zerowe koszty, jeśli chodzi o utrzymanie.

Monika Kilar-Błaszczyk – Tutaj troszeczkę się zazębiamy (…) tak naprawdę te rzeczy się powtarzają, jak np. tworzenie punktów hotspotowych (…).

– Jeżeli  chodzi o program Czyste Powietrze, to tak jak powiedziałam, powinniśmy wymieniać źródła ciepła, żeby móc żyć w czystym i zdrowym mieście.

– Jeśli mówimy o odwiertach geotermalnych to uważam, że też powinniśmy pochylić się nad problemem, ponieważ na terenie miasta takie źródła mogą być. Chcę podkreślić, że rząd dysponuje programami, które w 100% generują środki na odwierty geotermalne i warto byłoby sięgnąć po tego typu pieniądze.

Podkreślamy, że są to jedynie fragmenty powyższych wypowiedzi, które mają przybliżyć osobom, które nie oglądały debaty, jej ogólną tematykę.

173 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem tej strasznej nagonki na ELE24. Chyba trafili w jakiś czuły punkt. Ktoś się bardzo przestraszył.

 2. A ja mam pytanie skąd zamierza wziąć środki na utworzenie wodnego kompleksu i gdzie przewiduje jego lokalizacje, bo juz słyszymy, ze zalewów nie zamierza zagospodarowywac ?

 3. Ja mam pytanie do Kuleszy :w ilu szkołach aktualnie pracuje i w jakim wymiarze godzin nadliczbowych? Czy to prawda, ze dostał więcej godzin niż inni nauczyciele techniki i czy to prawda ze ci nauczyciele są na niego wściekli ?

 4. No co tu komentować. Kulesza i jego gnidy zrobili ustawkę w parszywym ele24. Akurat się tak przypadkiem złożyło że jakiś prawy (alkoholik były strażak) napisał list. No usiadł i napisał bo akurat był chwilowo trzeźwy. A Olej przypadkiem otworzył skrzynkę redakcyjna i patrzy a tu list od prawego obywatela.
  Kulesza widać że już się dałeś do reszty sprzedac ciemnym mocom i typom.

  • Z daleka to pismo śmierdzi ustawką. Próbują zdyskredytowwc kobite która pozyskała dla miasta 7 milionów.

  • ELE tak jechało po Olszówie 4 lata temu a tu ekipa się oddała w szpony tego szmatławca.
   Kulesza pamiętaj że sprzedałeś duszę diablu. Lipiński się wyłożył na współpracy z Ele i ty też polecisz.

 5. Przeczytałem ten artykuł i pismo do Premiera. W głowie się nie mieści. To jest wielka afera!!! Dlaczego tak późno się o tym dowiadujemy. To się nadaje do prokuratury.

  • Kulesza i ele24 to koniec czystej gry.Tyle złego co ELE zrobiło Olszewskiemu w 2014 to nikt nie zrobił.Masakra .Pamietacie „zielone” zdjęcie Olszewskiego, zeby wyglądał staro, czy tez dwugodzinny wywiad i wybrane fragmenty rozmowy, czy tez nagonka za lot do Francji.I teraz Kulesza lub jego sztab dogaduje sie z tym portalem .????Nie wierze, ze rządza władzy jest tak silna.A Olszewski popierał Kuleszę na debacie!!!! Wstyd drodzy państwo !

 6. Panie Kulesza, miałem na Pana głosować. Ale nie będę!!!! Zadanie się z ele24 to na szczęście pocałunek śmierci dla Pana. Precz z ELE24!!!!! Na szczęscie wszyscy, którzy spółkowali z ele24 popłynęli. Pan już nie istnieje!!!

  • Wstyd i hańba dla Kuleszy !!!! Zadać sie z Ele24 , które tak Olszewskiego poniewieralo.Pamietasz Kulesza Samorzadowca???? Hańba .Wole po stokroć PIS!!!!!

  • Hanna Zdanowska została skazana przez sąd. Czemu Pan Kulesza zadaje się z przestępcami???? Czymś nieładnym tu pachnie…. Kulesza, Zdanowska, Wojtera….
   Oj trzeba uważać….

 7. Oooooo widać, że na czerwony autobusik wsiadł też przestępca, który popiera Kuleszę!!!!!
  Łęczyco, uważaj!!!!

 8. UWAGA!!!!! UWAGA!!!!!!!
  KULESZĘ POPIERA SKAZANA PRAWOMOCNYM WYROKIEM HANNA ZDANOWSKA!!!!!
  ON JEST SKREŚLONY!!!!! I TO NIE NIE KRZYŻYKIEM NA KARCIE WYBORCZEJ!!!!!
  ŁĘCZYCANIE MAJĄ SWÓJ HONOR I NIE POPRĄ KOGOŚ, KOGO POPIERA PRZESTĘPCA!!!!!

 9. Uwaga!!! Uwaga!!!!!
  Pociąg osobowy z desantem pisowskim ze Zgierza wjeżdża na tor przy peronie 1. Proszę ustąpić im miejsca!!!
  Na bok chołota łęczycka !!!
  Pany nadchodzą!!!

 10. Drodzy Łęczycanie!!!!
  Doszło do beznadziejnej sytuacji w naszym miescie. Ale musimy wybrać mniejsze zło. Myślę że Pan Kulesza jest inteligentnym facetem i mam nadzieję że po wygranej desantu że Starostwa w postaci emerytki, emeryta i intryganta do Urzędu Miasta nie zawlecze, czego się my wszyscy obawiamy. Poza tym jest on rodowitym Łęczycaninem i zależy mu na tym mieście.
  Gorszym złem jest Oligarchia Blaszczykow. Będziemy mieć desant rodziny i pisiorów ze Zgierza i całego województwa łódzkiego. Przecież trzeba dbać o nowy narybek partyjny roznoszący ulotki i lepiący plakaty. A i w Rodzinie Na Swoim+ też jest ogromne zapotrzebowanie na etaty. I to nie na te za najniższą krajową ale synekury prezesów spółek i kierowników w Urzędach.
  Jest jeszcze czas abyśmy sobie to uświadomili i podjęli właściwą decyzję przy urnie. Żebyśmy nie żałowali tego przez 5 kolejnych lat. Nie dajmy się nabrać kłamstwom o przyszlych projektach i pieniądzach. Wszystkie PIS rzucił przed wyborami więc nie będzie już co rozdawać. A pani Błaszczyk oddawala pieniądze ktore byly wczesniej pozyskane, żeby ponownie je dostać i chwalić się że coś dostała. Kłamstwo na kłamstwie. Nie dajmy się nabrać.
  W Starostwie wstrzymywany jest wybór Starosty żeby po jej przegranej na burmistrza mogła zająć tamten stołek. Ale tam radni powiatowi jej też nie chcą bo znają to towarzystwo.
  Wybierzmy Więc Pana Kuleszę. Nie mamy innego wyjscia

 11. ciekawe czy pani Zdanowska widziała jak ten pan pięknie stepuje 🤪 owocnego głosowania mili Państwo 😊

 12. Artykuł ze Zdanowską sponsorowany dlatego nie można komentować. Czerwony Autobusik Kuleszy się przepełnia 😂 Zdanowska wsiadła chyba na dach 😂😂😂😂

  • ostanie dni zdanowskiej !! nadchodzi juz nieuchronna ręka prawa i sprawiedliwości !! i po zdanowskiej !!

   • Na szczęście nie macie aktualnych informacji Pani Zdanowska zostaje jako prezydent na 5 pięknych lat. I oby Pan Kulesza też!

    • Kulesza to ńie Zadanowska 😂Poprosił ja pewnie Dunin. Co ma Lodz do Łęczycy? Nic …No może tyle ze przez Lodz i Zdanowska dostaliśmy od Unii marne ochłapy.Za co mamy jej dziękować ?

  • Mordka, postepuj ty se w główkę. Moze Ci to nudziarstwo przejdzie. Poza tym Ginkgo biloba albo coś w tym rodzaju.

 13. APEL DO WYBORCÓW URBAŃSKIEGO I LIPIŃSKIEGO !!!!!!!!

  Szanowni wyborcy chyba nie chcecie żeby nasze Królewskie miasto opanowała szarańcza platfusia !!!!!! ci nieudolni ludzie jeżeli będą rzadzić doprowadzą Łęczycę na samo dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jeżeli będziecie głosować wybierzcie Monikę Kilar-Błaszczyk – to jedyny rozsądny i pragmatyczny wybór dla Królewskiej Łęczycy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Już w niedzielę 4 listopada w Waszych głosach Wasz los !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. żałuję że pani ANNA S. nie startuje ! Łęczyca miałaby ładnego i mądrego burmistrza 😉 taka lokalna Melania Trump ! wielka szkoda…

 15. Budziński popierający Kuleszę to będzie „pocałunek śmierci”. Pan powinien już sobie odpuścić, a nie pchać się na ciepłe posadki.Wstyd, tym bardziej, że 4 lata temu współtworzył KWW Krzysztofa Lipińskiego.

 16. Przede wszystkim to Kilar Błaszczyk nie nadaje się na zarządzanie miastem. Nie ma na to kompetencji ani inteligencji. Takich kobiet jak ona jest w Łęczycy multum ale one nie mają sześcian być żonami senatora. Ich nikt w teczce przywieźć nie może. Jedyne co robiła w pracy to albo z koleżankami plotkowala przy kawie albo biegała po rozmaitych nie ważnych uroczystościach żeby się tylko pokazać i polansowac. O rozwoju Łęczycy to nie ma ona zielonego pojęcia. A te niby pieniądze i projekty rządowe to obiecanki cacanki. I tylko głupim moherom radość. No i tym co przebierajom nogami czekając na stołki u niej. Ale gdyby nawet wygrała to się rozczarujom. Bo stołki są zarezerwowane dla pisiorów że Zgierza. Cały NIEBIESKI POCIĄG ZE ZGIERZA przyjedzie.

  • Kulesza niby się nadaje? Przecież tkwi w samorządzie 20 lat i pokazał już jak pracuje. Nie każda kobieta w Łęczycy chce być burmistrzem, tak więc cieszy nas,że Monika Kilar Błaszczyk ma szanse zostać pierwszą kobietą na stanowisku burmistrza Łęczycy.Kobietą, która rozrusza nasze miasto.Faceci już rządzili i pokazali swoje możliwości. Łęczyca jest KOBIETĄ !!!!!!

   • Elka zdecyduj sie , czy przykre czy całe szczescie🤔 Moim zdaniem ma szanse, bo jest o niebo lepsza i bardziej pracowita od Kuleszy, któremu nie chciało sie nawet programu wyborczego na miarę Królewskiego Miasta napisac. Dla Kuleszy rozwój to strażnicy w szkołach i wolontariat senioralny. Zadania dla młodzieży: kupowanie bułek dla starszych, jak to określił Kulesza 50+

 17. Przecież to oczywiste, że Kulesza w Urzędzie otoczy się po wygranej ludźmi którzy go teraz po plecach klepią. Cały angielski autobus do Łęczyckiego UM zajedzie.

  • A ja wolę 3 drogę: kasę dla Łęczycy które gwarantuje zarządzanie miastem przez Kilar-Błaszczyk. Nie interesuje mnie skąd oona jest, jak sie nazywa-sory. Ważne, że pokazała że kase potrafi dla miasta załatwić. Dość epoki lodowcowej w Łęczycy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • I jeszcze gwarantuje desant pisowcow zgierskich. A co do kasy to nie może niestety nic gwarantować bo kasa się skończyła.

    • Kasa się nie skończyła bo nie na darmo był taki wyścig do sejmiku wojewódzkiego.Nareszcie pieniądze trafią do miasteczek województwa łódzkiego a nie tylko do Łodxzi. Co do ludzi ze Zgierza to gdyby ich miala dawno pracowaliby w gminie wiejskiej. Więc nierozsiewajcie plot.

  • I dżuma i cholera mają wyjścia awaryjne. W razie przegranej jedno będzie starostą, a drugie przewodniczącym rady. Krzywda się żadnemu nie stanie.

   • ja wole rozwój miasta niz powiatu.Wybory to walka o naszą przyszłość a nie o cieple posadki dla czerwonego autobusu.Tylko Monika Kilar Błaszczyk

 18. Witamy, panie Kulesza, witamy panie Burmistrzu, 19 procent od Lipy 19 procent od Urbana i pani PiS jedzie do Zgierza. Mężulek już przegrał wybory w KUtnie, przegra w innyhc miastach i Kaczor go zetnie. Oczywiście, pewnie żonkę uczyni stAROSTOWĄ HA ,ha

  • I 5 lat epoka lodowcowa!!!!!!!!!!!!!!! No ale Godzilla lubi klimaty przedpotopowych gadów widać:):):):)

 19. Gabinet Kuleszy: wiceburmistrz Czaplij, sekretarz Budziński, radca prawny Iwonka. I Łęczyca upada.

  • Zgadzam się ! W niedzielę powiedz 3 razy NIE: KULESZY, CZAPLIJOWI, BUDZIŃSKIEMU.
   A wszystko inne co wybierzesz to rozwój dla naszego kochhanego Miasta.

  • No chyba nie zamierza zatrudniać tetryka. Stare, zrzędliwe próchno ma przecież emeryturę, gdzie by się miało jeszcze pchać na stanowisko. Poza tym jest toksyczne i przynosi pecha. Panie Kulesza nie idz tą drogą, nie zatrudniaj ramola, jest wielu młodych, inteligentnych ludzi, chętnych do pracy. Waham się na kogo zagłosować bo nikt z kandydatów nie jest z mojej bajki ale to towarzystwo szczególnie mi nie leży. To co mam głosować na Kilar? Tez nie chcę 🙁

  • Tak, a świstak siedzi i zawija w te papierki… Przestańcie opowiadać takie bajki… widzę, że zrobicie i powiecie wszystko, żeby tylko zwiększyć szansę Kilarowej na wygraną. Już zapomnieliście jak Urbana wyzywaliście, że hejt na Monisie uskutecznie. A co wy robicie taraz z Kuleszą ?! ŻENADA !!!

   • A nie słyszałaś Asiu jak Kulesza w poniedziałek zwrócił się obraźliwe do kobiety na widowni. Gdyby to była moja żona to nie wyszedłby cało z sali. To prostak. Obejtzyj sobie nagranie z debaty.

    • Boże a wy ciągle o tym samym nic tam obraźliwego nie było, kobieta sama to przyznała że źle zrozumiała, a wy ciągle swoje…

 20. A czy to prawda, że ekipa Kuleszy chce też zlikwidować Zieleń Miejską????????????????????????

 21. Nie no strach się bać!!! Ja się boję Kuleszy i jego ekipy, żeby nie zlikwidowali jednej szkoły, bo sama jestem nauczycielką.

 22. Nauczyciele boją się jak Kulesza by został burmistrzem. Bo to nauczyciel a wiadomo że ma się tu i wrogów i przyjaciół. Zaczną się czystki może, do zlikwidowania może pójdzie jedna szkoła. Mogą solidnie ciąć koszty.
  Już za Czaplija był raz chaos w łęczyckiej oświacie.
  Jako nauczycielka z małym stażem, boje się tego bałaganu jak by wybrali Kulesze.

 23. Panie Mateuszu, Niech Pan opublikuje grafikę z czerwonym autobusem Kuleszy. Bo niektórzy nie mogą znaleźć na fb.

 24. Ja widziałem na fb u kogoś od Błaszczykowej ten autobusik Kuleszy. Powinien tą grafikę opublikować Pan Redaktor z wleczycy.pl

  • Kim jest Niesiołowski???? Co to za „autorytet”???? Całe szczeście, że Kilarowej się chce pracować dla tego miasta. Kulesza wraz ze swoją ekipą ze słynnego już czerwonego autobusu, zwinie to miasto. Tyle lat jest w Radzie Miasta a w swoim okręgu, gdzie mieszkam i ja rownież nie możemy się drogi doprosić 15 lat!!!! To ma być gospodarz Miasta???? Nigdy!!!!!
   Ja głosuję na Monikę!!!!!

 25. Kulesza cała kampanie sie lenił.Teraz kiedy Lipa pokonany nagle sie uaktywnił.Na czym polega kampania? Na rozsiewaniu plotek po całym mieście.Wstyd Panie Kulesza, ze popiera Pan taką kampanie plotek i siania mowy nienawiści przez pańskich popleczników

  • Ja wole kampanie Kuleszu niż rozdawanie pączków i zniczy przez Panią Błaszczyk. To robienie z ludzi idiotów

   • O czym Ty bredzisz? Jakie znicze? PANI MONIKA ma więcej wyczucia niż Ci się wydaje. Kobieta ma klasę.

   • A co robi Kulesza??? Zmienił plakaty i raptem to kasmpania??? A co zrobił dla tego miasta jak radny wielu kadencji??? Przyzwyczajony do ciepłych posadek i nadgodzin w szkole? Zapytajcie w ilu szkołach pracuje???? Ilu młodych łęczyckich nauczycieli nie może mieć takich warunków jak on!!!!

 26. Padłem 😂 widzieliście,”Poniedziałkowy kurs na debatę” Powrót do przeszłości.? Ktoś miał fantazję 😂😂

 27. Jeszcze raz obejrzałem debatę I tak widzę ze Kulesza i Podwysocki, którego Kulesza wcisnął na sile jako prowadzącego bez większego zastanowienia orzekł, ze była „reszka” na monecie, co oznacza,ze Kulesza pierwszy zadawał pytania. Obaj ledwo widzą. Bardzo to podejrzane

 28. 4 listopada musimy myślec pragmatycznie.Co wolimy? Epokę lodowcowa z Pawlem Kulesza czy rozwój Łęczycy ze środkami rządowymi i unijnymi z Monika Kilar Błaszczyk .Ja mam juz dość marazmu w naszym mieście.Kulesza ze swoimi platfusami rządzili Łęczyca bardzo długo .Efekty mamy widoczne .Pani Monika pokazała w niedługim czasie ze można lepiej i skuteczniej zarządzać Miastem.Chce DOBRA Łęczycy dlatego swój głos oddam na Panią Monike Kilar Błaszczyk!!!! Jest mi obojętne z Leczycy czy nie, byle dobrze zarządzał miastem.

  • Jaki rozwój? Blaszczykowa przywieziona w teczce ze Zgierza to tylko żona swojego męża. Prostaczka, zwykła baba która wybrazila sobie że może być burmistrzem. A nadaje się tylko do swoich kur które nie przynoszą dochodu.
   Umie tylko obiecywać a jak już dostanie to co chce to szybko zapomina co obiecała. Nie nabierzemy się na te pisowskie obiecanki rozwoju. Jej potrzebny jest tylko stołek i wysoka pensja. Bo z kur wyżyć nie może.

   • Leszek co ta mowa nienawiści.Dlaczego obrażasz kobietę ? Co Ci obiecał Kulesza, ze stałeś sie trollem internetowym.Wstyd dla Kukeszy, ze ma takich popleczników

   • Ona nie obiecuje-Ona już to robi. Miasto się zmienia! Kasę ściąga do miasta. Łęczyca została uśpiona przez ekipę z autobusu. Nie dajmy sie nabrać plotkom rozpuszczanym przez piesków z ekipy Kuleszy.

 29. Drodzy Łęczycanie!!!!
  Doszło do beznadziejnej sytuacji w naszym miescie. Ale musimy wybrać mniejsze zło. Myślę że Pan Kulesza jest inteligentnym facetem i mam nadzieję że po wygranej desantu że Starostwa w postaci emerytki, emeryta i intryganta do Urzędu Miasta nie zawlecze, czego się my wszyscy obawiamy. Poza tym jest on rodowitym Łęczycaninem i zależy mu na tym mieście.
  Gorszym złem jest Oligarchia Blaszczykow. Będziemy mieć desant rodziny i pisiorów ze Zgierza i całego województwa łódzkiego. Przecież trzeba dbać o nowy narybek partyjny roznoszący ulotki i lepiący plakaty. A i w Rodzinie Na Swoim+ też jest ogromne zapotrzebowanie na etaty. I to nie na te za najniższą krajową ale synekury prezesów spółek i kierowników w Urzędach.
  Jest jeszcze czas abyśmy sobie to uświadomili i podjęli właściwą decyzję przy urnie. Żebyśmy nie żałowali tego przez 5 kolejnych lat. Nie dajmy się nabrać kłamstwom o przyszlych projektach i pieniądzach. Wszystkie PIS rzucił przed wyborami więc nie będzie już co rozdawać. A pani Błaszczyk oddawala pieniądze ktore byly wczesniej pozyskane, żeby ponownie je dostać i chwalić się że coś dostała. Kłamstwo na kłamstwie. Nie dajmy się nabrać.
  W Starostwie wstrzymywany jest wybór Starosty żeby po jej przegranej na burmistrza mogła zająć tamten stołek. Ale tam radni powiatowi jej też nie chcą bo znają to towarzystwo.
  Wybierzmy Więc Pana Kuleszę. Nie mamy innego wyjscia

  • Co to za idiotyczny apel. Jestem pewien, ze Pan Kulesza wszystkich ze starostwa ściągnie do UM, w tym emerytów i intrygantki i nieudaczników. Do spółek tez ma juz typy patrząc po aktywności na FB co niektórych. Pani Kilar nie ściągnie nikogo z Zgierza bo w całej kampanii robotę wykonywali Łęczycanie.To Łęczycanie stoją murem za Panią Moniką. To Łęczycanie Jej pomagają.Roznosza ulotki, kleją plakaty i zamieszczają banery.W urzędzie pracują wartościowe osoby i nikt ich nie zamieni na nikogo ze Zgierza, bo ze Zgierzem Pani Błaszczyk ma juz niewiele wspólnego. Nie kłamcie, bo prędzej Kulesza dokona wymiany, tym bardziej ze na stołek wice szykuje sie WC, który bardzo dobrze pamięta kto, co i za km był w 2014 roku.

  • Mamy wyjście 😀Monika Kilar Błaszczyk na szczęście.Inaczej trzeba by sie wyprowadzać z Leczycy z Kulesza na czele miasta.

 30. Branking news
  dziennik Viktoria III na cztery sni przed oficjalnymi wyborami podaje oficjalne wyniki. Zwycięzcą 2 tury wyborow w Łęczycy zostaje Monika Kilar Błaazczyk zyskując ponad 50% głosów wyborczych.
  Nowy burmistrz realizuje tym samym pierwszą obietnicę wyborczą wprowadzając Łęczycę w futurystyczną nowoczesność. Cztery dni poźniej PKW podaje oficjalne wyniki wyborów. Zwycięzcą jest Paweł Kulesza z 70% poparciem wyborców to drugi tak rekordowy wynik w kraju po zwycięstwie Hanny Zdanowskiej. Obóz rządowy ogłasza kolwjny sukces dobrej zmiany.Po sędziach dublerach udało się stworzyć burmistrzów dublerów……

 31. Ale się sracie na tym forum Macie wybór albo pisiory albo platfusy kto wygra bierze wszystko spółki, urząd i inne profity. Wygrają pisiory desant ze Zgierza, wygrają platfusy desant z powiatu. I tyle w temacie.

 32. ZWYCIĘZCA II TURY WYBORÓW W ŁĘCZYCY – TO MONIKA KILAR – BŁASZCZYK – 52,8 % głosów !!!!!!!!!!!

  Życzę Pani Burmistrz powodzenia i dalszych sukcesów w zarządzaniu naszym miastem,
  ma Pani mój głos !!!!!!

 33. Pani Monika znana jest z tego że program swój tworzy na podstawie przeczytanych programów swoich konkurentów i proponuje też to co oni tylko z lekkim opóźnieniem. Ale czego można się po niej spodziewać. Pewnie wiedziałaby czego potrzebuje Zgierz ale nie ma pojęcia o potrzebach Łęczycy. I ma te potrzeby serdecznie w nosie. Liczy się tylko interes Rodziny Na Swoim +. No cóż, mamy nową Oligarchię. Pisowcy funkcjonariusze ze Zgierza i nie tylko opanują urzedy i spółki komunalne. Tylko szkoda że Łęczycanie zorientują się co jest grane dopiero po wyborach. Ale wtedy będzie już za późno. I będziemy z tym układam żyć przez 5 lat.

  • O czym Ty bredzisz człowieku? Program Moniki Kilar Błaszczyk jest programem prorozwojowym.Kulesza chce strażników w szkołach i wolontariat senioralny. Chce przenosić stadion i nie chce modernizować zalewów.Decyzja na kogo głosować jest oczywista.Monika Kilar Błaszczyk

 34. Słuchacz a co Ty od niej chcesz? Nie wrzeszczała, nie przerwała. To Kulesza ją zaczepiał. I to kilka razy. Widocznie nie wytrzymał napięcia a jej osoba go irytowała.

  • Trzeba było być na debacie i słuchać to byś wiedział o czy mówi „słuchacz” mówi. Kiedy Kulesza mówił o swoim wykształceniu, a konkretnie o możliwości nauczania Wf-u nagle pani zaczęła się śmiać. Więc Kulesza na chamstwo odpowiedział chamstwem i tyle w temacie !!!

   • Ta pani akurat nic sie nie odzywała, tylko mieszkaniec z dalszych rzędów.Kulesza od razu naskoczyl i po chamsku obraził.To czy z Leczycy czy nie nie ma znaczenia.Ludzi należy traktować z szacunkiem.No tak ale Kulesza nie toleruje nikogo poza granicami miasta.Moze niech Kulesza murem odgrodzi Łęczyce od reszty świata i ugotujemy sie we własnej żółci.

 35. Pan Kulesza pomylił chyba pogadankę przy sklepie z debatą. Więcej szacunku dla mieszkańców, szczególnie kobiet. Oj Panie Kulesza – nieładnie przygadywać, nieładnie. Wstyd. Oddam ponownie głos na Panią Monikę Kilar-Błaszczyk.

 36. Pan Kulesza postawi w szkole jednego ochroniarza na każdym piętrze w szkole?
  Pan Kulesza zatrudni osobnego ochroniarza dla dziewczynek i osobnego dla chłopców?
  Jak jeden ochroniarz zapewni opiekę w szkole na wszystkich korytarzach i na wszystkich poziomach szkoły jednocześnie?
  Pan Kulesza jako osoba, która od ponad kilkudziesięciu lat funkcjonuje w szkole, to swoje pomysły powinien mieć bardziej realne i bardziej przemyślane.

 37. SKĄD KULESZ WEŹMIE PIENIĄDZE NA SWOJE OBIETNICE? NA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH I OCHRONIARZY W SZKOŁACH? PODNIESIE PODATKI?

 38. Zdecydowanie Pani Monika powinna zostać Burmistrzem. Ma więcej pomysłów, zapału i możliwości, aby dodać blasku naszemu miastu. No i wygląda zdecydowanie lepiej niż kontrkandydat.

 39. Sztuka wyboru

  Naturalną konsekwencją podjętej decyzji jest poczucie straty……
  Problem tkwi w tym, że dokonany wybór niesie ze sobą konieczność pogodzenia się z utratą części wartości, które okazały się być tu i teraz mniej ważne.

  Abstrahując od wczorajszej debaty jej przebiegu i co najważniejsze naszych preferencji wyborczych uwagę przykuwa jeden bardzo mocny punkt programu wyborczego Pana Kuleszy: budżet obywatelski. Niestety został on na debacie pominęty, a szkoda.
  O jego sile przekonał się urzędujący prezydent Łodzi zyskując 70 % głosów wyborczych.

  Drzemiący w nas potencjał sprawczy to wartość nazywana często kapitałem społecznym. Trudno jest myśleć o sobie w kategoriach kapitału prawda ? A jednak.
  Ogromne pokłady pomysłów, wiedza o bolączkach i potrzebach naszych osiedli, ulic, miejsc zabawy rekreacji i pracy to trudna do przecenienia wartość dodana.
  Jej odpowiednie sporzytkowanie zmieni radykalnie wygląd naszego miasta a jego nowoczesność przyjazność i bezpieczeństwo będzie dokładnie odpowiadało naszym potrzebom. Co najważniejsze budżet obywatelski jest całkiem apolityczny. Łączy, a nie dzieli pobudza do działania- jest poprostu czystą synergią. Wygospodarowana w budżecie miasta część środków przeznaczona na inwestycje dla projektu budżetu obywatelskiego daje nam obywatelom prawo do współdecydowania na co w naszym mieście wydamy część środków z podatków, które wszyscy płacimy. Panie Pawle brawo.

  Wybór to sztuka negocjacji z samym/ą sobą. Może warto jeszcze przemyśleć na kogo zagłosować ?

  • Marcinie Monika Kilar Błaszczyk rownież proponuje budżet obywatelski.Oceniając po ludzku pracowitość obu stron stwierdzam, ze prędzej doczekamy sie budżetu obywatelskiego w wykonaniu Moniki Kilar Błaszczyk niż Pawła Kuleszy.Ot taka moja refleksja wynikająca z obserwacji każdego z kandydatów

  • kopij od innych wklejaj do swojego programu niezły patent BUDŻET OBYWATELSKI już to wcześniej czytałem w programie Kilar-Błaszczyk

 40. Pan Paweł Kulesza po przegranych wyborach na fotel burmistrza z Panią Moniką Kilar Błaszczyk i tak będzie się realizował w samorządzie 2018-2023 jako radny i przewodniczący rady miasta.

  Tylko zależy od Pana Pawła Kuleszy, w jaki sposób będzie się realizował jako rady miasta i w jaki sposób jako przewodniczący rady miasta kadencji 2018-2023 będzie udzielał wsparcia pani burmistrz przy realizowaniu programu mającego na celu rozwój miasta i poprawę życia jego mieszkańców.

 41. Kulesza stracił w oczach mieszkańców tym swoim prostackim zachowaniem. Obraził kobietę, bo sympatyzuje z jego kontrkadydatką. Poziom jaki zaprezentował potocznie nazywa się Dno i Wodorosty.

  • Dno i wodorosty zaprezentowała własnie ta kobieta. Kulesza popisał się ciętą ripostą i w mojej ocenie jeszcze za słabo jej pojechał.

 42. Gdyby nie z tej jednej słusznej partii to by Anka wygrała, a tak większość omija ją dużym łukiem.

 43. ANKA S. to najjaśniejszy punkt w kampanii ! radosna, wesoła, uśmiechnięta ma fajną osobowość ! Jej uroda onieśmiela konkurencję i stąd ta zazdrość !

 44. Proponuje Pania Anne S. zamknąć na wieży w zamku niech nie straszy, może jakiś żonaty się skusi i ja z tej wieży zabierze he he he

  • własnie chamstwem to wykazała się pani, która później tak się obruszyła na ripostę. Na chamstwo w tym przypadku chamstwem trzeba odpowiadać i akurat świetnie zachował się Kulesza. BRAWO !!!

 45. Byłem i widziałem zwiezione towarzystwo z pisu nie z Łęczycy. Chamsko to zachowywał się niejaki czarodziej z pisu. Na mimozę z pisu nie oddam głosu. Kulesza to facet z kriwi i kości. Do tego nasz łęczycki, nie przywieziony w teczce.

  • Ale się boicie zmiany. Nygusy jeszcze z czasów Olszewskiego!!! Kilar Błaszczyk to się chce coś robić w tym mieście a wy się boicie o swoje stołki!!! Nygusy jedne. Mieliście 8 lat!!! A, że Olszówa z Kwiatkówka wam daje jeszcze tą swoją gębę zakazaną !!!! to szok. Niech się dziadziuś Olszewski bawieniem wnuków może zajmie.
   A ty nauczycielu znaków drogowych!!!Kuleszo-do tablicy dzieci uczyć!!!! Bo jak nie, to pójdziesz do kąta:):):):)

   • Że niby kto się boi ? Za grosz honoru Kilarowa nie ma. Łazi po mieście i rozdaje herbatkę i kawkę i pączusie i mami ludzi, że PIS-uary takie zajebiste. Jak przegra wybory to może w końcu jajka jej zaczną iść, bo z tego co widać to ferma przynosi jej zerowe dochody :D. Podejrzewam, że po przegranych wyborach łańcuchem się przypnie do fotela, żeby tylko nie oddać władzy. Po trupach do władzy !

    • No kto się boi????? Całe towarzystwo pracujące w starostwie i pierdzace w stołki!!!!! Już nie będę wymieniał nazwisk….

 46. Te królak nic w tym złego tylko uciekł ci jeden szczegół – powiat nie głosuje na burmistrza tylko mieszkańcy Łęczycy

 47. Gburzysko z PO i malowana lala z PiS. Taki mamy wybór. Aż dziw bierze jak prężne są te obie partie w Łęczycy. Trzaby się zapisać. Najlepiej do obu.

  • To wynika z tego, że niektórzy uczniowie nie są w stanie przekroczyć przyswajania wyższego poziomu wiedzy czy kindersztuby.

  • Bo Kulesza to tylko z przedmieścia do Wilczkowic, potem do SP 3, potem do SP 4 czyli znowu na Przedmieście i to cały jego świat. I to ma być gospodarz??????? Bleeeee
   No może raz do roku jeszcze pojedzie do Manu:):):):):)

 48. Olszewski też nie mieszkał w Łęczycy a 8 lat był burmistrzem. Mieszkał na wsi w Gminie Góra św. Małgorzaty w powiecie łęczyckim. Dobrze, że pani Monika zamieszkuje powiat łęczycki, poza tym jak mówiła wczoraj na debacie, pracuje w Łęczycy od 15 lat, tu posłała swoje dziecko do szkoły. Identyfikuje się z nami, to nasz człowiek.

 49. A ja powiem tak- będę głosowała na Pawła Kuleszę, ale bardzo chcę żeby wygrała pani Kilar- Błaszczyk, bo chcę zobaczyć te cuda na kiju, które obiecuje 🙂 ot, takie rozdwojenie jaźni …

  • A ja chcę , żeby wygrala Pani Monka Kilar Blaszczyk – ma charyzmę i tylko ona pomoże Łęczycy. Kulesza juz miał szansę i co takiego spektakularnego zrobił razem z ekipą rządzącą lata mieli wszystko większość w radzie i rząd i sejmik platformy..

 50. W sali gdzie odbywała się debata połowa zwolenników Kilarowej była z ościennych miejscowości, czyżby osoby które popierają kandydatkę PiS na burmistrza wiedzieli, że w miastach to ugrupowanie przegrywa więc zrobili pospolite ruszenie w całym powiecie by zrobić dobre wrażenie do złej gry

 51. Ta debata to świetny pomysł. Mam nadzieję, że już na stałe zagości w Łęczycy przy okazji wyborów samorządowych. Gratulacje dla oby dwu sztabów za pomysł i organizację. To też wskazówka dla p. Lipińskiego w temacie tego jak powinno organizować się debaty.
  A tak na marginesie to te wybory już są dla Łęczycy wygrane. Porażka pana Lipińskiego i Urbańskiego w I turze to sukces tego miasta, sukces Łęczycy!

 52. Kilerowa jest cienka jak polsilver ! Było tylko słychać z programów z funduszy, z programów i funduszy… Ciekawy jestem z jakich programów i z jakich funduszy jak jej partia PIS chcą wyprowadzić Polskę z unii !!! A co do debaty to oprócz cienkich uśmieszków nie pokazała nic – nie zna Łęczycy i tego niestety nie da się ukryć.

  • Wyborco włącz zwoje myślowe , uparliście się, że nie jest z Łęczycy, a co zrobili Ci z Łęczycy jestem młoda osoba ale wstyd mi ,że mieszkam w mieście gdzie są tacy ludzie …….. w Łęczycy ma być życie i ona to nam zagwarantuje , bo dostaje pieniądze na inwestycje , a wy tak pieprzycie nie z Łęczycy żenada …

   • A skąd niby ona dostanie te pieniądze ? Widzę, że retoryka PIS-u sie sprawdza na Łęczyckim motłochu – czyli jak nie wybierzecie naszej to nie bedzie pieniędzy. Ludzie unia nie daje PIS-owi czy PO tylko daje Polsce. Kase dostanie ten kto złoży lepszy projekt i tyle !!

    • Marku, nie będzie pieniędzy, bo Pan Kulesza nie ruszy się z naszego miasta, by o pieniądze walczyć. Tak jak skwitował, że „o Łęczycy tylko w Łęczycy”.
     Nie chodzi o zwolenników PiS czy PO. Chodzi o chęci zrobienia czegoś przy użyciu głowy, nóg, rąk… i niestety tyłka, bo trzeba go ruszyć zza biurka i jechać do urzędów i ministerstw.

 53. Rozwala mnie jak ktoś wysuwa argument dot. faktu nie mieszkania w Łęczycy, mieszkaniec to podniósł w swoim komentarzu , zapewne jest łęczycaninem i głosował na Lipińskiego i Urbańskiego to dopiero żenadai wstyd!!

 54. W latach 2006-20014 mieliśmy liderów samorządu między innymi Pana Kuleszę i Pana Olszewskiego, który po 8 latach zarządzania miastem w roku 2014 zakończył swoją samorządową działalność z poparciem niewiele ponad 1500 głosów wyborczych.

 55. To szkoda, że pan redaktor wleczycy.pl pominął fragmet, jak pan Kulesza komentuje sylwetkę jednej młdej kobiety na widowni, mówiąc że „mnie każdy sportowiec ma taką sylwetkę”. Obrzydliwe, szwonistyczne! presz z tym kandydatem.

  • i wyszło, że pan Kulesza to zdenerwowany koleś, który nie odróżnia geotermii od pompy ciepła. I takiego chcesz gospodarza? Wolę spokojną w wypowiedzi, powściągliwą w gadce ale skuteczną BURMISTRZUNIĘ KOBIETĘ MONIKĘ KILAR-BŁASZCZYK!!!!!!!

   • no fakt Kulesza to dramat ale żona senatora od tylu lat jest w polityce, steruje mężem z tylnego fotela ale sama nie ma żadnych atutów jako przywódca, owszem na doradcę się nadaje ale nie ma charyzmy

    • Bo nie dała się sprowokować i wyprowadzić z równowagi? My łęczycanie mamy dość krzyków, przepychanek i kłótni, w których niestety uczestniczył pan przewodniczący Kulesza. Wstyd nam za Radę kończącej się kadencji. Niech w końcu zapanuje normalność, bo w Polsce się śmieją z naszego „klimatu”.

  • Pani Kilar Błaszczyk ma więcej energii niż Kulesza to widac gołym okiem.I te jego niegrzeczne wstawki.To ma byc burmistrz?

 56. koszt pompy ciepła to ok. 40 tys, fotowoltaika na dachu domu jednorodzinnego ze 20 tys. skąd na to pieniądze? pan Kulesza z budżetu miasta będzie to finansował?

 57. Nie jestem za żadnym z tych kandydatów, głosowałem na innego kandydata. Z ciekawości poszedłem na debatę. Kulesza był bardziej przekonywujący i bardziej konkretny. Ta kobieta na niektóre pytania nie umiała odpowiedzieć. Widać, że nie mieszka w Łęczycy. „Nie czuje klimatu tego miasta”.

  • Nie kompromituj się Mieszkaniec – aż wstyd, że za takiego się podajesz. Chyba, że mieszkaniec innego miasta 😀

Comments are closed.