Sposób na słodkie wspomnienia pierwszoklasistów z łęczyckiej Jedynki

0
223

W piątek wczesnym rankiem uczniowie klasy I a i I b łęczyckiej „Jedynki” wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę do Łodzi. W programie znalazła się Manufaktura Czekolady oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, a w nich zajęcia edukacyjne.

W Manufakturze Czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat: „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda kakaowiec i co jest w środku jego ziarna. Mogły go dotknąć i powąchać skorupę tego wielkiego owocu. Później, pierwszaki wypiły kubek gorącej czekolady.

W Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym z wielkim zaciekawieniem maluchy słuchały wiadomości dotyczących o podróżach w czasie, czyli jak kiedyś żyli ludzie. Lekcji towarzyszył pokaz oryginalnych eksponatów archeologicznych, które uczestnicy zajęć mogli dotknąć oraz zwiedzić części archeologicznej ekspozycji stałej.

Opiekę nad naszym pierwszoklasistami sprawowały wychowawczynie: Anna Kastura-Zielińska i Justyna Domańska oraz Beata Kordysiewicz.

foto & info: Szkoła Podstawowa nr 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here