Kogo poprze Krzysztof Urbański w drugiej turze?

64
1423

W niedzielę druga II tura wyborów samorządowych i ostatnia zarazem runda między dwójką kandydatów na fotel burmistrza – Moniką Kilar-Błaszczyk i Pawłem Kuleszą. Nie dziwi więc, że mieszkańcy zastanawiają się kogo poprą dwaj pozostali kandydaci, czyli Krzysztof Lipiński i Krzysztof Urbański. Co do drugiego kandydata, mamy jego stanowisko w sprawie poparcia.

Jak podkreśla Krzysztof Urbański, kierował się chłodną kalkulacją, a jej efektem jest poparcie Moniki Kilar-Błaszczyk.

– Przez te kilka dni analizowałem na chłodno sytuację, jaka nastała po I turze wyborów samorządowych zarówno w powiecie łęczyckim, jak i województwie łódzkim. Kierując się tym co może być korzystniejsze dla Łęczycy, sądzę że lepszym kandydatem będzie pani Monika Kilar-Błaszczyk, zważywszy choćby na założenia programowe, które są odbiciem mojego programu – mówi Urbański – Pragnę natomiast podkreślić, że jest to tylko i wyłącznie moja decyzja, podjęta w wyniku pragmatycznego podejścia.

Kandydat na burmistrza komentuje także ewentualność, która może nastąpić podczas II tury, czyli oddanie nieważnych głosów przez mieszkańców.

– Docierają do mnie pogłoski, że część wyborców jako formę protestu wobec obu kandydatur rozważa oddanie nieważnych głosów. Kierujmy się chłodną kalkulacją, a nie emocjami przy urnie wyborczej – kończy Krzysztof Urbański.

64 KOMENTARZE

 1. Jeżeli tak postanowił Komitet to trudno dyskutować chociaż a może się mylę komitet może także na coś liczy. Taka to łęczycka filozofia , przegrałem ale jeszcze nie do końca…. może remis!

 2. Barwo Panie Krzysztofie, rzeczowa i merytoryczna ocena stanu przed II turą. Nie ulega żadnej wątpliwości
  , że Pana wyborcy nie chcą powrotu do władzy ekipy samorządowej z lat 2006-2014.

 3. Najlepsze jest to,ze Kulesza nie wie, jaki program ma na swojej stronie FB .To tylko potwierdza fakt, ze ktos mu to prowadzi i pisał program.Na ulotkach tez miał inny program.Panie Kulesza niech sie Pan zdecyduje, który jest właściwy ??? To żenujące.Żłobki ma w programie internetowym, a na debacie sie wypiera ze on czegoś takiego nie ma.Czy ktos coś z tego rozumie?

 4. Urban to prawdziwy, rasowy polityk wie co zrobić, jak się zachować przerasta ich wszystkich o lata świetlne !!!! Tak działa właśnie mieszkaniec Łęczycy odpowiedzialny za miasto !!! To jest myślenie 10 lat do przodu !!! Krzychu jestes WIELKI !!!

 5. Moje podsumowanie debaty:
  Monika za mało konkretów.
  Kulesza -arogancja i chamstwo Kuleszy sięgnęło zenitu… to nie jest człowiek który powinien zostać burmistrzem miasta Łęczyca

 6. oglądam debatę…żenada ani jedno ani drugie nie ma pojęcia o czym mówi ochroniarze, środki rządowe blablabla mylą źródła finansowania, nazwy programów szopka!!!!a KONKRETÓW ZERO

 7. nie no Kulej, Iwonka, Czaplij a może jeszcze Krysia Pawlakowa? ludzie nie żartujucie oni zasiądą na stołkach i Łęczyca już umarła! kupcie wieńce i znicze!

  • Iwonka i Krysia na debacie nie były.Ciekawe dlaczego ?celowo schowane? Za to przyszedł Olszewski z posłem PO Arturem Duninem i szefem łęczyckiego koła PO Wojciechem Czaplij

  • Nie no zdecydowanie lepiej było za rządów Lipińskiego i Urbańskiego, tak ? A teraz jeszcze chcecie Łęczyce upolitycznić PIS-uarem, tak ? Że niby pieniądze popłyną do Łęczycy, tak ? Ludzie pieniądze były jak trzeba wybory wygrać. Po wyborach, ani wojewoda, ani marszałek o Łeczycy nawet nie pomyślą. Obudźcie się !!!!!

   • Nie No lepiej upolityczniać platfusami.Kulesza ściągnął posła na Sejm platformy, radna sejmiku z platformy i cała leczycka platformę .To ma byc mały lokalny komitet.Z kogo robicie debili?

 8. Liczy na jakieś profity u Błaszczykowej, PiS u władzy w sejmiku wojewódzkim, to może coś wytarguje u Błaszczyków.
  Całe to towarzystwo jest interesowne.

 9. Urbański. Żenada. Jak się nie wstydzi namawiać starsze panie do głosowania n a Kilarowa. Przecież te panie maja swój rozum i zaglosuja na kogo będą chciały

 10. Nie wiem czy zrobił to sam czy się dogadali ale nie wiem czy to nie będzie dla niej strzał w kolano. Mógłby sobie darować oddawanie głosów niech każdy sobie przemyśli co chce zrobić jeśli jego kandydat odpadł.

 11. Proszę wszystkich uczestników debaty o przyglądanie się tańcujacym nogą pana Kuleszy, nerwowy jest strasznie ten pan i tupie jak zając. Pan Kulesza nie trzyma ciśnienia i dlatego trzepie nogami !

 12. do czego jeszcze się posunie pis aby przejąć w Łęczycy władzę. Teraz dopiero widzę kim jest Urbański. Żałuję głosu całej mojej rodziny na tego człowieka.Broniłem go tutaj na stronie. Mogłem głosować na Lipińskiego. Żenada.

 13. w kampanii Urban udawadniał,ze jest najlepszy bo walczył o fotel burmistrza.Teraz popiera kandydata który ma podobny program do niego. Kulesza ma taki program,ze trudno sie do niego odniesc. Nie ma tam nic prorozwojowego.

  • A czym ty nazywasz program prorozwojowy ? Bo jeżeli program, który jest pisany na podstawie tego co chcą usłyszeć wyborcy to brawo ! Właśnie jedyny program, który moim zdaniem jest możliwy do zrobienia podczas tej kadencji przedstawił jedynie Kulesza.

 14. A Kulesza co opowiadał? Książkę wydał nawet opluwając Kilarową I Urbana. Każdy ma prawo do swojego zdania. Szacun panie Urbański.Nie każdego byłoby stać na taki gest

  • Jola chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytaj lepiej książkę pod tytułem „O dwóch takich co ukradli księżyc” – jest to opis pierwszej kradzieży jakiej dokonało PIS. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego Łęczyca !

 15. Głosowałem na panią Błaszczyk ale po tym numerze z tym panem Urbański dostałem szoku jak nisko można zejść po władzę. Teraz zagłosuję na Pana Kulesza.

  • Patrząc po ruchach Kilerowej i Urbańskiego, Kulesza nie musi robić nic – może spokojnie czekać na wyniki wyborów ! Pokaz wyścigu po władzę (po trupach) w wykonaniu Kilarowej jest żenujący. Panie Pawle w pory to sra Pana konkurentka, że nawet ze swoim największym wrogiem jest w stanie rozmawiać 😀

 16. Masakra ! Widzę, że Urbański z Kilerową mają ogromne parcie na władzę. Pierwszy wyskakiwał zza każdego śmietnika, a pani jest w stanie dogadać się z największym wrogiem aby tylko zostać burmistrzem. Zapewne podczas dzisiejszej debaty pani odetnie się od niego aby wyjść z twarzą, ale mam nadzieję, że Łęczycanie się na to nie nabiorą ?

 17. Czyli to co mówił do tej pory w kampanii o Pani Monice, że nepotyzm i przywieziona w teczce już po przegranych wyborach jest nieważne. Ciekawe za jakie stanowisko się sprzedał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here