Debata między Pawłem Kuleszą a Moniką Kilar-Błaszczyk za nami [VIDEO]

61
1457

O godzinie 17 w sali Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych rozpoczęła się debata między kandydatami na fotel burmistrza Łęczycy – Pawłem Kuleszą a Moniką Kilar-Błaszczyk.

Debata trwała niewiele ponad półtorej godziny i zawierała 3 bloki tematyczne: Łęczyca przyjazna mieszkańcom, Łęczyca bezpieczna i Łęczyca nowoczesna. Kandydaci mieli po 3 minuty na wypowiedź w danym bloku tematycznym, a końcem bloku była możliwość zadania dwóch pytań i dwuminutowe podsumowanie.

Na koniec, z urny wylosowano łącznie po 5 pytań na kandydata od publiczności, która uprzednio spisywała je na kartce.

Poniżej pełne nagranie dzisiejszej debaty.

Debata

Opublikowany przez W Łęczycy Poniedziałek, 29 października 2018

61 KOMENTARZE

 1. Można odnieść wrażenie, że jeden z obecnych kandydatów na burmistrza utożsamia się z działalnością samorządową byłego burmistrza Andrzeja Olszewskiego, który rozpoczynał swoją działalność samorządową w mieście w roku 2006 z poparciem 4407 wyborców.
  Natomiast po 8 latach działalności samorządowej Andrzeja Olszewskiego w roku 2014 popierało już tylko 1648 wyborców.
  Należy zadać sobie pytanie, co przez te 8 lat w działalności samorządowej tych dwóch samorządowców w latach 2006-2014 się wydarzyło, że w roku 2014 swoje poparcie dla polityki samorządowej Andrzeja Olszewskiego zdecydowało się wycofywać aż 2759 wyborców naszego miasta?
  Po 8 latach działalności samorządowej Andrzeja Olszewskiego w roku 2014 popierało już tylko 1648 wyborców!

 2. Jak słucham tych kandydatów odchodzi moja wiara w poprawę czegokolwiek w naszym mieście. Paweł Kulesza to Ryszard Czarnecki z PiS, wygląd i gadanie bzdur. Monika Kilar Błaszczyk zerowe pojęcie o zarządzaniu miastem. Szanowni Państwo to nie są osoby które są w stanie zrobić cokolwiek.

 3. Drodzy Łęczycanie!!!!
  Doszło do beznadziejnej sytuacji w naszym miescie. Ale musimy wybrać mniejsze zło. Myślę że Pan Kulesza jest inteligentnym facetem i mam nadzieję że po wygranej desantu że Starostwa w postaci emerytki, emeryta i intryganta do Urzędu Miasta nie zawlecze, czego się my wszyscy obawiamy. Poza tym jest on rodowitym Łęczycaninem i zależy mu na tym mieście.
  Gorszym złem jest Oligarchia Blaszczykow. Będziemy mieć desant rodziny i pisiorów ze Zgierza i całego województwa łódzkiego. Przecież trzeba dbać o nowy narybek partyjny roznoszący ulotki i lepiący plakaty. A i w Rodzinie Na Swoim+ też jest ogromne zapotrzebowanie na etaty. I to nie na te za najniższą krajową ale synekury prezesów spółek i kierowników w Urzędach.
  Jest jeszcze czas abyśmy sobie to uświadomili i podjęli właściwą decyzję przy urnie. Żebyśmy nie żałowali tego przez 5 kolejnych lat. Nie dajmy się nabrać kłamstwom o przyszlych projektach i pieniądzach. Wszystkie PIS rzucił przed wyborami więc nie będzie już co rozdawać. A pani Błaszczyk oddawala pieniądze ktore byly wczesniej pozyskane, żeby ponownie je dostać i chwalić się że coś dostała. Kłamstwo na kłamstwie. Nie dajmy się nabrać.
  W Starostwie wstrzymywany jest wybór Starosty żeby po jej przegranej na burmistrza mogła zająć tamten stołek. Ale tam radni powiatowi jej też nie chcą bo znają to towarzystwo.
  Wybierzmy Więc Pana Kuleszę. Nie mamy innego wyjscia

  • Co to za idiotyczny apel. Jestem pewien, ze Pan Kulesza wszystkich ze starostwa ściągnie do UM, w tym emerytów i intrygantki i nieudaczników. Do spółek tez ma juz typy patrząc po aktywności na FB co niektórych. Pani Kilar nie ściągnie nikogo z Zgierza bo w całej kampanii robotę wykonywali Łęczycanie.To Łęczycanie stoją murem za Panią Moniką. To Łęczycanie Jej pomagają.Roznosza ulotki, kleją plakaty i zamieszczają banery.W urzędzie pracują wartościowe osoby i nikt ich nie zamieni na nikogo ze Zgierza, bo ze Zgierzem Pani Błaszczyk ma juz niewiele wspólnego. Nie kłamcie, bo prędzej Kulesza dokona wymiany, tym bardziej ze na stołek wice szykuje sie WC, który bardzo dobrze pamięta kto, co i za km był w 2014 roku.

  • Pani Anna S. ma chyba robaki w przerośnietej u niej części ciała bo nie potrafi spokojnie usiedzieć musi ciagle swoje trzy grosze wsadzac. Musi istnieć!!! Musi być zauważona!!! Swój brak kultury pokazała więc i na debacie prowokując Kulesze.
   Pani Anno niech lepiej zajmie się Pani rodziną. My mamy dość Pani widoku.

 4. Pan Paweł Kulesza po przegranych wyborach na fotel burmistrza z Panią Moniką Kilar Błaszczyk i tak będzie się realizował w samorządzie 2018-2023 jako radny i jednocześnie przewodniczący rady miasta.
  Tylko zależy od Pana Pawła Kuleszy, w jaki sposób będzie się realizował jako rady miasta i w jaki sposób jako przewodniczący rady miasta kadencji 2018-2023 będzie udzielał wsparcia pani burmistrz przy realizowaniu programu mającego na celu rozwój miasta i poprawę życia jego mieszkańców.

 5. Sztuka wyboru

  Naturalną konsekwencją podjętej decyzji jest poczucie straty……
  Problem tkwi w tym, że dokonany wybór niesie ze sobą konieczność pogodzenia się z utratą części wartości, które okazały się być tu i teraz mniej ważne.

  Abstrahując od wczorajszej debaty jej przebiegu i co najważniejsze naszych preferencji wyborczych uwagę przykuwa jeden bardzo mocny punkt programu wyborczego Pana Kuleszy: budżet obywatelski. Niestety został on na debacie pominęty, a szkoda.
  O jego sile przekonał się urzędujący prezydent Łodzi zyskując 70 % głosów wyborczych.

  Drzemiący w nas potencjał sprawczy to wartość nazywana często kapitałem społecznym. Trudno jest myśleć o sobie w kategoriach kapitału prawda ? A jednak.
  Ogromne pokłady pomysłów, wiedza o bolączkach i potrzebach naszych osiedli, ulic, miejsc zabawy rekreacji i pracy to trudna do przecenienia wartość dodana.
  Jej odpowiednie sporzytkowanie zmieni radykalnie wygląd naszego miasta a jego nowoczesność przyjazność i bezpieczeństwo będzie dokładnie odpowiadało naszym potrzebom. Co najważniejsze budżet obywatelski jest całkiem apolityczny. Łączy, a nie dzieli pobudza do działania- jest poprostu czystą synergią. Wygospodarowana w budżecie miasta część środków przeznaczona na inwestycje dla projektu budżetu obywatelskiego daje nam obywatelom prawo do współdecydowania na co w naszym mieście wydamy część środków z podatków, które wszyscy płacimy. Panie Pawle brawo.

  Wybór to sztuka negocjacji z samym/ą sobą. Może warto jeszcze przemyśleć na kogo zagłosować ?

  • Marcinie Monika Kilar Błaszczyk rownież proponuje budżet obywatelski.Oceniając po ludzku pracowitość obu stron stwierdzam, ze prędzej doczekamy sie budżetu obywatelskiego w wykonaniu Moniki Kilar Błaszczyk niż Pawła Kuleszy.Ot taka moja refleksja wynikająca z obserwacji każdego z kandydatów

  • Pani Monika znana jest z tego że program swój tworzy na podstawie przeczytanych programów swoich konkurentów i proponuje też to co oni tylko z lekkim opóźnieniem. Ale czego można się po niej spodziewać. Pewnie wiedziałaby czego potrzebuje Zgierz ale nie ma pojęcia o potrzebach Łęczycy. I ma te potrzeby serdecznie w nosie. Liczy się tylko interes Rodziny Na Swoim +. No cóż, mamy nową Oligarchię. Pisowcy funkcjonariusze ze Zgierza i nie tylko opanują urzedy i spółki komunalne. Tylko szkoda że Łęczycanie zorientują się co jest grane dopiero po wyborach. Ale wtedy będzie już za późno. I będziemy z tym układam żyć przez 5 lat.

 6. Przynajmniej Kulesza nie udaje kogoś innego niż jest! Szacunek dla ludzi ma kandydatka? Tylko do uleglych i głupszych o siebie. Mądrych ludzi z uśmiechem na ustach skutecznie niszczy i to od jakiegoś czasu, Ale robi to rękami innych wiernych jej psów” szczekajacych na rozkaz

 7. Ja mam wrażenie jakbym w innej debacie uczestniczyła niż większość komentujących tutaj. Debata odbyła się w dobrej, pogodnej atmosferze, owszem były sprzeczki ale głównie z widownią, kandydaci wydawali się rozluźnieni. Pani Monika również miała się z tych strasznych żartów Pana Kuleszy i miała do tego dużo większy dystans oraz sama mu trochę docinała! Wydaje mi się że to wyborcy nie mają zupełnie luzu i zrobią wszystko żeby oczernić drugiego kandydata. Wiem, że niektórzy są zawiedzeni że debata ta nie była taka jak debata na prezydenta USA, ale czy odrobina kłótni i dowcipów nie dodała życia tej debacie? Ja uważam, że wszyscy rozstali się w pokojowych zamiarach, a tutaj w komentarzach jakieś piekło kompletne. Nie zapominajmy że ktokolwiek wygra, ciągle będziemy wszyscy sąsiadami, będziemy sie codziennie widywać na ulicach naszego miasta.

 8. Kulesza jest taki jak Schetyna-tak cwaniaczek, taki żulikowaty -tu puści żarcik (głupi ale żarcik), no taki ogólnie mało wysoki intelektualnie kandydat. I jeszcze tego Dunina z Platformy ze Zgierza sprowadził, co chyba forsował w Sejmie ustawę, żeby mężczyźni z mężczyznami mogli zawierać związki małżeńskie. Fuj!
  To ma być nowoczesność według Pana Kuleszy i jego platformerskich popleczników!

 9. Poszłam na debatę kibicować Łęczycaninowi. Niestety pan Kulesza wyleczył mnie z lokalnego patriotyzmu. Po pierwsze swoim zachowaniem dalekim od wyobrażeń o człowieku z klasą. Dał popis grubiaństwa, buty i arogancji, a merytorycznie wypadł słabo. Po drugie zapraszając na debatę posła Platformy obywatelskiej i radną sejmiku z PO by ci wsparli go swym autorytetem strzelił sobie w kolano. Szkoda, że do tej pory skrywał to, że jest kandydatem PO na stanowisko burmistrza Łęczycy. Pani Kilar Błaszczyk natomiast nie wykazała się zbytnią błyskotliwością, powtarzała wyuczone formułki, nie była przekonywująca. Szkoda, że nie mógł jej zastąpić mąż.
  Wybory na burmistrza w mieście powiatowym stały się areną walki między PO i PiS. Jeszcze nigdy nie były tak upolitycznione. Nie wezmę w nich udziału.

  • Teoretycznie można by wybrać mniejsze zło. Ale tu takiego nie ma. Zapędzili nas w kozi róg, kuzwa, „państwo teoretyczne” lub „dojna zmiana” – co wybrać? Chyba nic 🙁

 10. Ja nie mam problemu z podjęciem decyzji. Pani Monika może zrobić zdecydowanie więcej dla Łęczycy. Poza tym Kulesza stracił dużo, rzucając żarciki, podając definicję ronda, czy obrażając kobietę z publiczności. Pani Monika ma ogromny szacunek do ludzi. W życiu nie obraziłaby nikogo, a Kulesza nie ma za grosz wyczucia. Wstyd by było takiego Burmistrza puścić gdzieś między ludzi.

 11. Moim zdaniem debata nie była specjalnie merytoryczna… jak zwykle dużo obietnic natomiast jeśli chodzi o ich finansowanie to odpowiedzi obu kandydatów były dość enigmatyczne (Pani Monika powtarzała „programy rządowe” na każdym kroku, a Pan Kulesza twierdził że z budżetu miasta albo nie wiadomo skąd). Moim zdaniem debatę jednak wygrał Kulesza, ma charyzmę i gadane, Monika wypada przy nim dość blado. Oddam na niego głos, mam nadzieję że mając większość w Radzie Miasta będzie w stanie coś zmienić

 12. Te trole pisowskie co tu ujadają na Pana Kuleszę to na zamówienie z agencji PR, która za partyjne pieniądze PiSu kreuje obraz wspaniałej kandydatki na burmistrza Łęczycy? Łęczycanie nie dajcie się nabrać na chwyty marketingu politycznego. Wybierzcie Łęczycanina, doświadczonego samorządowca.

  • Trolami nazywasz mieszkańców Łęczycy? Wielu Łęczycan popiera Panią Monike , bo jedyna jest w stanie pomoc ŁęcYcy. Kulesza duzo gadał, ale żadnych konkretów.Pani Kilar dzielnie dał mu odpór.Szkoda, ze nie zadała mu pytań w zakresie podatków i śmieci.Niechby publicznie wskazał co zrobi.Wiekszosc w Radzie ma znaczenie.Tylko czym ta Rada bedzie sie zajmować, jak kasa miejska pusta.Czym bedzie realizować obietnice wyborcze ? Moim zdaniem debatę wygrała Monika Kilar Błaszczyk.Kulesza zachowywał sie arogancko jak na sesjach Rady Miasta

 13. Tą debatę zdecydowanie wygrała p. Monika Kilar – Błaszczyk. Konkretnie odpowiadała na pytania z uwzględnieniem programów z jakich będzie korzystać. Niektórzy zarzucają, że zbyt dużo uwagi poświęcała finansom, jednak moim zdaniem jest to potrzebne bo wszystkie inwestycje muszą mieścić się w budżecie i być wyliczone. Jeśli chodzi o p. Kuleszę to wiedziałem, że jego wypowiedzi będą wymijające i będzie to lanie wody. Jednakże zawiodłem się na nim jako na człowieku, gdy powiedział „nie każdy musi mieć figurę jak ta Pani” do kobiety mającej nadwagę. Szczyt bezczelności, nie mam słów. Jak musiała się poczuć ta Pani? I jeszcze kolejna rzecz – nieznajomość własnego planu. P. Kulesza wyparł się żłobka i kompleksu leczniczo – rehabilitacyjnego, który przecież ma w programie, każdy może to zobaczyć. Jeżeli ktoś jeszcze na prawdę sądzi że Kulesza jest merytoryczny i konkretny to na prawdę…..brak słów. Wybierzcie odpowiednią osobę, dajcie szanse Łęczycy na rozwój. Pozdrawiam.

  • Gdyby powiedział tak do modelki to spoko, a on chciał z premedytacją poniżyć kobietę, tylko za to że sympatyzuje z jego kontrkadydatką. Poziom zerowy.

  • Ej w trakcie debaty wszyscy zrozumieli ten żart a teraz jakąś dziwna antykampania. Te słowa wyrwane z kontekstu rzeczywiscie brzmią bardzo źle. Ten sportowiec to miał być Kulesza (jako nauczyciel wf) i słowa dosłownie brzmiały “nie każdy sportowiec może mieć taką sylwetkę jak Pani” co miało oznaczać że on nie może mieć takiej dobrej figury jak Pani…

   • Nie odwracajcie kota ogonem.Z kogo robicie debili.Wiem co słyszałam.Kulesza internetowy i ten „ na żywo” to dwie inne osoby.W internecie pisze o porozumieniu, nie ocenianiu ludzi przez pryzmat partii politycznych, Itd..Natomast w czasie debaty zachowywał sie skandalicznie, jak nauczyciel, który strofuje ucznia.Ktory Kulesza jest prawdziwy? Czy Paweł Kulesza wie, ze ma profil na FB, bo wogole nie utożsamia sie z tym co tam jest napisane, łącznie z programem.Patrz żłobki

     • Pytanie tylko czy pisał je Kulesza, czy ktos z jego sztabu? Kulesza wie, ze ma profil na FB? Na debacie nie wiedział nawet, ze ma tam program wyborczy.Zenada

   • Ja sie pytam, w jakim celu Pan Kulesza ściągnął na debatę posła PO, radna sejmiku łódzkiego z PO i czołowych działaczy PO z Leczycy.Pani Kilar Błaszczyk była sama .To pokazało jedynie, ze Kulesza nie startuje z małego komitecie tylko za jego plecami stoi wielka machina partyjna. Ta partia rządziła krajem i Łęczycą .Jakos nie zapewniła nam spektakularnego rozwoju. Uważam, ze trzeba dać szanse nowym ludziom, którzy tchną życie w nasze miasto.Pieniadze z sejmiku to najbliższe lata, ostatnie pieniądze z Unii Europejskiej. Pan Kulesza doskonale o tym wie i wie doskonale, ze bez środków zewnętrznych Łęczyca cofnie sie o lata świetlne.

 14. Oj Kowalski Kowalski nie wiesz co mówisz. Skoro uważasz , ze Kulesza mówił rzeczowo to chyba nie słuchałeś dokładnie, albo jesteś z jego sztabu.Od kiedy to uczniami ma opiekować sie ktos inny niż nauczyciel. A co to ma byc ten wolontariat asystenta seniora.Budowa kompleksu rehabilatucyjnego przy szpitalu! To dopiero hybryda.Tym bardziej ze szpital jest starostwa.Przenosi stadion nie wiadomo gdzie , nie interesują go zalewy? To ma byc wizja miasta? Monika za mało go przeczołgała.On wizji nie ma żadnej niestety.I Ci politycy platformy.

 15. Na szczęście jest nagranie w tym się zgadzamy! Ewidentnie widać Pan Kulesza nasmiewa się z siebie jako „sportowca” i sugeruje że nie ma tak dobrej sylwetki jak ta Pani

  • Mieszkanko ty też się sama pogrążasz w tym durnym tłumaczeniu. Odnosi się do wygladu tej kobiety, co sama przynajesz! I wszystko w tym temacie. To brak kultury i ogłady żeby publicznie odnosić się do wyglądu kobiety i to jeszcze siebie z nią porównywać jak durnie piszesz!

   • Jeśli byłeś na tej sali to sam doskonale wiesz w jakim kontekście były użyte te słowa i prawdopodobnie tylko grasz wielkie oburzenie. Zresztą chyba nie można Cię nazwać ekspertem w sprawie praw kobiet bo potrafisz mnie obrazić w swojej wypowiedzi.

 16. Niestety Pan Kulesza z całym szacunkiem do jego osoby, nie zna własnego programu wyborczego. W 7 pkt. programu „Przyjazna Łęczyca” ma wpis”żłobki dla 15 maluchów przy każdym przedszkolu”. Polemika z kandydatką na burmistrza w tym temacie daje mu duży minus. Obawiam się takiego burmistrza, który ma bardzo słaby program dla Łęczycy i jeszcze nie jest w stanie go ogarnąć . Strzał w kolano.

  • tam dzisiaj w starostwie komputery i długopisy się grzały. oni już się wszyscy gubią. nawet świeta iwonka, krysia i czaplij nie pomogą. I Edzik z peruczką też.
   A coś dziś Iwonkę schowali. Boją się ją tak publicznie pokazywać. Jeszcze by Łęczycanie linczu dokonali:):):)

 17. Moim zdaniem mimo tego odcinka w wykonaniu kandydata na burmistrza był on bardziej rzeczowy merytoryczny i świadomy tego co mówi A pani kandydatce mimo całej sympatii dziękuję bo jak to widać już od paru tygodni mąż w urzędzie siedzi i rządzi z tylnego siedzenia A zwykły Kowalski nawet do tego dwupodziału władzy nie jest w stanie się dostać na rozmowę ale poza siedzibą urzędu z kawką na targu obieca wszystko

 18. Panie Kulesza-przegrał Pan po całości!!!! Jak „mężczyzna” może się w taki chamski sposób zwracać do kobiety z nadwagą z widowni???? Jak Pan śmiał tej dziewczynie przygadać, wytykając jej figurę??? Co z Pana za facet??? Ktoś taki na burmistrza???? Nie ma Pan prawa już zabierać głosu po dzisiejszym pana wstrętnym występie!!!!
  Drogie kobiety, popędźmy tego faceta!!!!

  • Ja mam wrażenie że inna debatę oglądałam! Pan Kulesza podał Panią jako przykład osoby o duzo lepszej sylwetce niż on sam mimo ukończonych studiów wfu! Czy nikt tu nie zobaczył ewidentne nasmiewania się z samego siebie?

   • to ty chyba rzeczywiscie masz problem z osobowoąscią. na szczęście są nagrania ma których słychać te obrzydliwe komemtarze Kuleszy w stosunku do kobiety

    • Na szczęście jest nagranie w tym się zgadzamy! Ewidentnie widać Pan Kulesza nasmiewa się z siebie jako „sportowca” i sugeruje że nie ma tak dobrej sylwetki jak ta Pani

     • Ale próbujecie teraz odwrócić sytuację. no co innego zostało. odwracać kota ogonem i robić dobrą minę do złej gry.

 19. Pan Kulesza pomylił chyba pogadankę przy sklepie z debatą. Więcej szacunku dla mieszkańców, szczególnie kobiet. Oj Panie Kulesza – nieładnie przygadywać, nieładnie. Wstyd. Oddam ponownie głos na Panią Monikę Kilar-Błaszczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here