WAŻNE: Będzie historyczna debata w Łęczycy!

194
4709

Oczekiwania mieszkańców zostaną spełnione i już dziś możemy napisać, że w Łęczycy odbędzie się historyczna debata między kandydatami na fotel burmistrza – Pawłem Kuleszą i Moniką Kilar-Błaszczyk!

Jak udało nam się dowiedzieć, w tej sprawie KWW Dla Łęczycy skontaktował się z KW Prawo i Sprawiedliwość, a zaproszenie na debatę zostało zaakceptowane.

Na tę chwilę znamy czas i miejsce akcji – w najbliższy poniedziałek (29 października) o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy (ul. Kaliska 13).

Komitety są w trakcie uzgadniania szczegółów debaty.

194 KOMENTARZE

 1. Ja też się długo zastanawiałam na kogo oddać głos i postanowiłam, że postawię na Kilar – Błaszczyk. Osobiście nie popieram partii rządzącej, ale dobrze wiemy, że PIS ma większość prawie wszędzie np. w sejmiku wojewódzkim i myślę, że dzięki temu do Łęczycy popłynie strumień pieniędzy. Naszemu miastu potrzebne są inwestycje, każdy nakład finansowy wyjdzie dla nas na plus. P. Błaszczyk na pewno nam konstytucji nie złamie, także nie mamy się o co martwić. A poza tym solidaryzuje się z nią jako kobietą.

 2. Te waliszew killerowa jest cwańsza bo gdzie ona już nie startowała to sam Boruta wie. Czy powinno tak być? Moim zdaniem to pazerność. Jak nie tu to tam. Nie powinno tak być. Jak nie na sekretarza w gminie to na burmistrza Łęczycy albo Starosta. Czy ta kobieta nie ma jakiegoś poczucia wstydu? Tak się nie robi. W oczach łęczycan przegrała wszystko. Moj głos ma Kulesza chociaż przedtem głosowałem no innego.

 3. Pan Kulesza jest cwańszy , bo startował i na burmistrza i na radnego jedno już ma będzie radnym czy powinno tak być ? moim zdaniem to pazerność jak nie tu , to tu i tym w moich oczach przegrał wszystko !!!Mój GŁOSna Panią Monikę in cóż ,że z PIS ważne że robi cos dla Łęczycy, a pan Kulesza wstyd tak sie nie robi ……….

 4. Czy to prawda co napisała xxx , że syn burmistrzowej zajmuje pokój viceburmistrza
  Czyżby burmistrzowa i senator przygotowywali go do „ciężkiej” pracy dla dobra naszego królewskiego miasta?

 5. Nie głosowałem ani na p.Kilar ani na p.Kuleszę. Od kilku dni mam dylemat co zrobić teraz.Wydaje mi się,że ani pani ani pan nie nadają się niestety. trochę to tak jakby dokonać wyboru między złem a złem. Pisu nie trawię, Kulesza 10 lat nic kompletnie do Rady Miejskiej nie wniósł.I co teraz? Co będzie lepsze dla Łęczycy?

 6. Straszewska co ty masz obiecane, że znowu dziś z gazetami za p.Moniką chodzisz. Kobito zajmij się pracą, domem, boże nie idzie patrzeć już na to.Pni Moniko trochę musi Pani zmienić swoje postępowanie w urzędzie.Mniej zapraszania do gabinetu koleżanek, mniej w urzędzie syna co ciastka wyjada i zajmuje gabinet vice.Obstawia się pani trochę jak Olszewski niestety

 7. Inicjatywa uchwałodawcza w samorządzie miasta należy tak samo do burmistrza, jak i do rady miasta z jej przewodniczącym na czele.
  W związku z tym nie stało, czy nie stoi nic na przeszkodzie, żeby to rada miasta z jej przewodniczącym na czele stawiali wnioski w zakresie podejmowania uchwał zmierzających do rozwoju miasta i poprawy sytuacji życiowej naszej społeczności.

  Teraz proszę sobie przypomnieć, kto od roku 2010 do chwili obecnej jest przewodniczącym rady miasta i czy przez te ostatnie 8 lat działania samorządu nastąpił progres, czy regres sytuacji życiowej w mieście.
  Proszę sobie przypomnieć, kto od roku 2010 do chwili obecnej jest przewodniczącym rady miasta i z jakim inicjatywami uchwałodawczymi mającymi na celu rozwój miasta przez ostatnie 8 lat występował.

   • Burmistrzowi przysługuje prawo przygotowania projektu budżetu i bez jego zgody rada gminy nie może wprowadzić w projekcie budżetu zmian powodujących zwiększenie wydatków, nieznajdujących pokrycia w planowanych dochodach lub zwiększenie planowanych dochodów bez jednoczesnego ustanowienia źródeł tych dochodów (art. 52 usg).

    W czym problem i co to zmienia co napisałem, jeżeli zarówno burmistrz i rada miasta jako organ stanowiący i wykonawczy z polecenia wyborców mają obowiązek tak działać, żeby miasto się rozwijało a mieszkańcom żyło się lepiej.

  • Można odnieść wrażenie, że jeden z obecnych kandydatów na burmistrza utożsamia się z działalnością samorządową byłego burmistrza Andrzeja Olszewskiego, który rozpoczynał swoją działalność samorządową w mieście w roku 2006 z poparciem 4407 wyborców.

   Natomiast po 8 latach działalności samorządowej Andrzeja Olszewskiego w roku 2014 popierało już tylko 1648 wyborców.

   W tym miejscu obecnie należy zadać sobie pytanie, co przez te 8 lat w działalności samorządowej w latach 2006-2014 tych dwóch samorządowców się wydarzyło, że w roku 2014 swoje poparcie dla polityki samorządowej Andrzeja Olszewskiego zdecydowało się wycofywać aż 2759 wyborców naszego miasta?

  • Całe szczęście,ze większość wie, ze to ściema. ktos z bohaterów kampanii poprosił Niesiolowskiego o wypowiedz, a on bezrefleksyjnie sie wypowiedział, bo uwielbia dowalanki.Uwierzyliście, ze pochodzi z okolic Łęczycy? Uwierzyliście w udział polityków w działania Wojterow i Lipinskiego .?Raczej nie

  • Niesiołowski był posłem PO Kulesza jest członkiem PO.Wszystko jasne.Chociaz nie podejrzewałem, ze Pan Kulesza tak nisko upadnie.Dogadal sie z ELE??? Tego to juz wogole nie pojmuję, szczególnie po tym jak niszczyli burmistrza Olszewskiego.

 8. Pani Moniko złożyła jedyną obietnicę ,gdy obejmowała p.o.Burmistrza,że rozwiąże Straż Miejską.Obecnie mamy powiekszenie jej składu.Czy wszystkie obietnicę będą tak realizowane?

 9. LUDZIE !!!! tak Was czytam i nie mogę uwierzyć, że tak niewielu z Was myśli logicznie. Przecież PRZEPIS na SUKCES jest jeden niezmienny od lat – – – – > DOBRY PLAN I JEGO REALIZACJA KROK PO KROKU. Wystarczy postawić sobie kilka ważnych celów i do nich dążyć. Jak ktoś chce wyciskać na klatę 100 kg to systematycznie pracuje i dorzuca żelastwa. Czy RZĄDZĄCY miastem od 30 lat postawili jakieś cele do których konsekwetnie dążyli ? Otóż NIEEEEEE. Bo ICH to nie interesuje. Oni chcą stołków i kasy i władzy ! Nic dla nas nie zrobią ! Na tej debacie powinniśmy postawić ICH pod ścianą, przystawić klamki do łbów i głośno wyszeptać z czego Oni się będą musieli rozliczyć za 5 lat. Jeżeli tego nie zrealizują to odbierzemy im wypłaty, które wzięli i wystawimy odpowiednie świadectwa pracy. Tak działa BIZNES i dlatego on się rozwija. Państwa i systemy padają bo nie ma końcowego rozliczenia i pociągnięcia do odpowiedzialności. Otrząśnijcie się. Jak długo jeszcze to potrwa ? To o czym piszę jest dzikie jak PRZYRODA ale ona trwa i ewoluuje a MY się wykańczamy. Pomyślcie. Jeśli któreś z NICH ma rządzić to to mają być rządy KRÓLA LWA a nie Hieny.

  • Zgadzam sie Niech to bedą rządy Lwicy bo król kew to juz niczego wartościowego nie wniesie.Mial na to 12 lat i jakos nic nie drgnęło a wręcz przeciwnie.Biorac Pod uwagę, ze zbiera to samo towarzystwo co rządziło miastem przez 8 lodowych lat to nie wróżę niczego nowego.Miastu potrzeba świeżej krwi

 10. Łęczycanie czy wygra Pani Monika czy Pan Kulesza a rada miasta będzie wszystko blokować to i tak nic nie będziemy mieli tylko znowu awantury i obrazy a nic dobrego dla miasta. Najpierw należy się dogadać. Jeżeli do władzy dojdzie Pani Monika to może coś ruszy w tym mieście, pod warunkiem że radni będą zgodni a nie będą robili wszystko na odwrót. Proponuję zrobić coś dla młodych żeby nasze dzieci zostały w Łęczycy a nie wyjeżdżały myślę że Pani Monika to rozumie także ma dziecko i chciałaby żeby było na miejscu. Dajmy szansę pokazać młodej energicznej osobie. A Pan Kulesza co może zrobić dla Łęczycy chyba nic, jak do tej pory rozmawiałam z Panem Kuleszą na temat kilku spraw związanych z miastem ale niestety odniosłam wrażenie że chyba mnie nawet nie słuchał. Patrząc na banery wyborcze kandydując na burmistrza a zarazem asekurując się byciem radnym. O czymś to świadczy pozerstwo czy dorobienie do pensji. A jak wejdzie w koalicję z przegranym kandydatem na burmistrza Panem KU to będzie klapa dla Łęczycy

 11. Tragedia, Maciek, Rozpacz i wam podobni: idźcie już spać, wasz czas minął. Dla Łęczycy to wielkie szczęście, że otrząsnęła się z balastu. To wasz jad was zabija.

 12. Miło jest poczytać merytoryczną dyskusję zwolenników kandydatów drugiej tury. Ale wystarczy, że wejdzie tutaj zwolennik przegranych i od razu mamy festiwal pomówień i jadu.

 13. ci ludzie się nie nadają , 5 lat straconych dla miasta , znowu lata urzędniczej nicości, marazmu, klepania się po d….., układu , po prostu syf …… szkoda Łęczycy ….

 14. To znaczy, że radni wybrani z komitetu wyborczego wyborców dla Łęczycy, którego kandydatem na burmistrza jest Pan Kulesza, już z góry zakładają odmowę współpracy samorządowej z burmistrzem, jeżeli to nie będzie Paweł Kulesza?

 15. Błaszczykowa przegra i to dopiero będzie wstyd dla męża i PiS! niech kobita zrezygnuje i pójdzie na starostę a tutaj będzie walczył Kulesza z Lipińskim i to dopiero będą igrzyska!!!

 16. Ludzie w sejmiku wygrał PiS i to PiS będzie dzielił środki! To jest szansa dla Łęczycy! W końcu mamy realną szansę na rozwój i inwestycje! Trzeba to wykorzystać!

 17. Jestem Łęczycaninem od urodzenia i uważam ,że stadion jaki jest to jest w naszym mieście jest wiele więcej ważnych inwestycji do zrealizowania, zostawcie to co mamy , a pomyślmy co byśmy chcieli mieć ,żeby nasze dzieci nie uciekały tylko zostały, może warto pomyśleć o strefie , bo zero nowych inwestorów , a tym samym brak nowych miejsc pracy, jedyne co potraficie to obrzucać się wzajemnie obelgami i głupotami, które Łęczycy nic nie przynoszą…niech zostanie najlepszy kandydat my wybieramy i głosujemy włączcie zwoje myślowe..Pan Kulesza był przewodniczącym i co zrobił ? Pani Monika była pełniąca obowiązki burmistrza i co zrobiła? odpowiedzcie sobie na te dwa pytania nie ma znaczenia żona senatora , nauczyciel czy co tam jeszcze…ważne aby osoba , którą wybierzemy miała realne szansa na zrobienie czegoś w tym mieście REALNE SZANSE a nie jakieś obiecanki bez pokrycia …my starsi już tu zostaniemy bezwzględny co będzie ,ale fajnie by było gdyby nasze dzieci wnuki tez widziały szanse by zostać, a do tego potrzebne są pieniądze, perspektywiczne myślenie i realne szanse na zrealizowanie celów …Pozdrawiam i życzę mądrego wyboru

  • Jak PiS obiecywał 500+, to nikt nie wierzył, a oni dotrzymali słowa i dali.
   Dlaczego mamy tylko liczyć na marne szanse?
   Czy Łęczyca nie zasługuje na poważne inwestycje?
   Myślicie tylko o ławeczkach, chodniczkach i lampeczkach.
   Ludzie PiS wygrał w województwie, a w Łodzi przegrał. Jak nie wprowadzą komisarza do Łodzi, to Łódź nie dostanie nawet grosza. Tą kasą podzielą się miasteczka ościenne, a jak na ościenne miasteczka, to duża kasa.

     • Ewa, żaden rząd, nie tylko nasz, nie ma swoich własnych pieniędzy. Pieniądze z UE są pieniędzmi obywateli poszczególnych państw należących do UE. Skoro więc z Unii otrzymujemy więcej niż do niej wpłacamy, tzn. że obywatelom innych państw ich rządy zabierają, by „dać” nie tylko mnie , ale i Tobie , Twojemu sąsiadowi itd. I to nie sejmik nam coś daje , ale dają mieszkańcy państw UE. Sejmik, co najwyżej rozdziela środki z UE. I ku przypomnieniu z tych pieniędzy nie tylko remontuje się chodniki.

   • brednie jaką kasą??????????????????????????? kunkursy się skończyły i już nic nie ma i przestań opowiadać bajki że sejmik coś Łęczycy da, bo jakoś przez ostatni rok Błaszczykowa żadnego wniosku nie składała Urbański o tym mówił cały czas

 18. Renata masz rację najmniej ważny jest temat stadionu, który fizycznie jest ale twój pryncypał chwali się tu i udzie , że załatwił pieniądze, które w rzeczywistości są najmniej potrzebne

 19. Na pewno Łęczycy najbardziej jest potrzebny nowy stadion, który zresztą jest? Niema innych, bardziej pilnych potrzeb? Stadion jest wyciągany przez przegraną stronę wyłącznie celem mącenia w głowach. Ale wasz czas Panowie już minął. To se ne wrati.

  • Ja myślę, że w tym związku raczej silniejszą osobowością jest jednak żona i to ona kieruje i ma ostatnie słowo. Poza tym jaki to nepotyzm, jeżeli ktoś wygrywa wybory i zdobywa stanowisko, bo dzięki komu w powiecie PiS ma dobry wynik (nie większość). Jak ktoś obserwował relacje w komitecie wyborczym, to wie, że Senator niekoniecznie zawsze gra 1. skrzypce.

 20. A co zrobiła kilerowa przez ostatnie 1.5 roku będąc władzą wykonawczą?
  Słyszymy, że załatwiła jakieś pieniądze na stadion , których nie można ruszyć i co jeszcze?

  • Stadion to jakaś pierdoła.
   Postawmy poważne cele do zrealizowania dla rozwoju Łęczycy.
   Może chodniczek pod bloczkiem, albo latarenka? Tym niech zajmują się radni.
   Burmistrz musi mieć poważną wizję rozwoju miasta.

 21. Kandydaci niech lepiej pomyślą, jak zneutralizować zwolenników przegranych kandydatów i ich samych,
  bo zapewne przyjdą i będą próbowali hejtować to spotkanie.
  Podejrzewam, że nie będzie tak miło, jak może się wydawać z racji większej kultury osobistej kandydatów, którzy przeszli do II tury. Przegrana strona przyjdzie wylać swoje żale, żeby nie powiedzieć fekalia.

 22. Nie myślmy minimalistycznie, tylko maksymalistycznie.
  Powinniśmy mieć wielkie cele i je realizować, zobaczcie jak to robią w Uniejowie, z nijakiego grajdoła zrobiła się uzdrowiskowa miejscowość znana na całą Polskę.
  W czym Łęczyca jest gorsza od Uniejowa? Dlaczego nie możemy rozwijać się jak oni?
  Wręcz przeciwnie, mamy o wiele większy potencjał i możemy to teraz wykorzystać,
  tylko potrzeba nam kogoś, komu będzie się chciało i będzie potrafił to zrobić.
  Pan Kulesza praktycznie miał bardzo duży wpływ na rządzenie miastem przez 2 kadencje Olszewskiego.
  Niestety niewiele z tego wyszło w porównaniu z Uniejowem.
  Z Kilar mamy szansę, nie uważam, że jakąś wielką, ale z Kuleszą te szanse znacznie maleją.
  Wybór należy do Łęczycan.

  • Nie kosmici, tylko Amerykanie z arabami-więźniami.
   I to o nie jest kwestia wiary, tylko faktów.
   Hejterzy, zgrywusi i zwolennicy Krzyśków niech idą na tr-ele-duperele, tam jest wasze miejsce

 23. W Łęczycy jest potrzebny burmistrz, który realnie dla Łęczycy zdobędzie fundusze na realizacje zadań, a nie tylko będzie mówił co należy zrobić, nic nie mam do pana Kuleszy, ale uważam ,że tylko pani Monika jest w stanie dźwignąć nasze miasto i przez piec lat zrobić bardzo dużo i zmienić w nim to co się da !!!!

 24. Proszę pamiętać, dlaczego wyborcy podziękowali burmistrzowi Olszewskiemu za 8 lat działalności samorządowej w latach 2006-20014 i kto wtedy był przewodniczącym rady miasta.
  Czy aby wyborcy na pewno chcą powrotu tamtej ekipy do władzy samorządowej w urzędzie miasta?

 25. pożyjemy zobaczymy czy pani Błaszczyk zależy na Łęczycy czy nie bo jakoś nie widać żeby prowadziła jakąkolwiek kampanię do II tury, wydaje mi się że ona nie chce wygrać tylko uciec do powiatu ale to tylko moje prywatne zdanie – oby nie prorocze

  • Kulesza wogole nie prowadził kampanii. Bo to co zrobił to nędza.Pewnie jest załamany ze musi ruszyć cztery litery i wziąć sie za robotę. Wszedł do drugiej tury tylko dlatego, ze Lipa zabrał głosy Urbańskiemu.Taka prawda

 26. To jak jest te 1.5 miliona zł na remont stadionu to jak wygra Kulesza to będzie z nich skorzystać czy kierować zabierze ze sobą do starostwa

 27. Wybory do sejmiku wygrał PiS i to tam będą zapadały decyzję odnośnie podziału środków! Ja już mam dosyć zastoju i patrzenia jak inne miasta się rozwijają! Teraz czas na Łęczycę. Wykorzystajmy to i wybierzmy mądrze tak by nasze miasto w końcu skorzystało!

 28. Z tym stadionem to tak jest że Łęczyca otrzymała rzeczywiście 1,5 mln (była to największa kwota jaką można było otrzymać) przy całej wartości projektu ok.10 mln zł. Mimo tej dotacji wkład własny w wysokości 8,5 – 9 mln bardzo obciąża budżet. Dlatego władze miasta planują zoptymalizować ten projekt żeby wkład własny mógł być mniejszy i wtedy ruszy budowa. Takie są realia tak jak wcześniej mówiłem budżet mamy taki jaki mamy. A dotacja na pewno nie została zwrócona. Pozdrawiam Pana.

  • Jeżeli nie została podpisana umowa na dotację to dotacji nie ma. Łęczycy nie stać na 9 mln wkładu własnego. Pani K-B niczego nie gwarantuje. Porzuciła już UG Łęczyca może to samo zrobić i iść na etat starosty. Powodzenia.

 29. Dlaczego pan Kulesza nigdzie nie ma na plakatach, ulotkach informacji, że należy do partii Platforma Obywatelska? Wstydzi się swojej partii czy jak? Taka informacja znajduje się tylko na stronie PKW

 30. Po przeanalizowaniu propozycji p. Kuleszy, które chce zrealizować podczas kadencji stwierdzam ze nie ma on nic do zaoferowania co odmieni nasze miasto. Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża a wręcz ucieka z tego miasta. Nic ich tu nie trzyma. Mało dziwne? Raczej wątpię. Pani Monika jest osobą która Wniesie do tego miasta świeża energię. Jej plany na zarządzanie miastem są bardziej interesujące niż drugiego kandydata. Warto również wspomnieć o tym, ze jest to kobieta wykształcona z dobrze opanowanym językiem angielskim co mogłam usłyszeć na własne uszy podczas wizyty młodzieży Francuskiej w naszym mieście. Już wtedy pełniła obowiązki burmistrza Łęczycy i pokazała nasze miasto od dobrej strony na skali międzynarodowej. Da się? Da sie 🙂 Mylne jest myślenie i podawanie argumentu, żeby ludzie głosowali na p. Kuleszę bo jest z Łęczycy. Co z tego? Czy to coś zmienia? Argument ten jest od razu do obalenia. Podczas głosowania zastanówmy się dwa razy zanim postawimy krzyżyk w odpowiednim miejscu bo to my żyjemy w tym mieście a o to żeby żyło nam się dobrze najlepiej zadba Pani Monika Killar- Błaszczyk. Pozdrawiam

  • Na nic nie poszły , bo czekaja na ostateczna decyzje jaki stadion chcemy budować , a taka decyzje podejmuje Rada.Pan Kulesza chce przenosić stadion w inne miejsce.Tak słyszałam na spotkaniu

 31. Nie wyobrażam sobie że na fotel wice wraca nieudacznik WC. Intrygant i szuja jakich mało. A z nim cały dwór: blondi,rudy,fotograf itd. Ludzie nie pamiętacie?!

 32. Anonimowo jedna osoba p.o burmistrza tu zachwala. Wejdzie sobie na Facebooka to zobaczycie na kogo głosuje Łęczyca. Bedzie pospolite ruszenie. Jak w Łodzi!!!!!!

   • Zobaczymy jak Zdanowska będzie rządzić jak kolegi Stępnia nie będzie na stołku marszałka województwa! jeszcze się ta kadencja czkawką łodzianom odbije! już tak łatwo nie będzie środków dostawała!

  • Hanna Zdanowska przede wszystkim jest kobietą.Tak bierzmy przykład z Łodzi i głosujmy na kobietę! W Łodzi kobieta osiągnęła więcej niż niejeden f@cet.Partia jest sprawa drugorzędną.Chociaz Łodzi pomagał sejmik, który teraz może pomagać Łęczycy.Marze o zagospodarowaniu zalewów, a ńie szczytem marzeń ma byc chodnik przy śmietniku .

 33. Może i dostanie jakieś pieniążki ale tylko przez rok i tak nie zdaźy wydać będzie musiała je oddać jak było ze stadionem. W następnym roku pis przegra wybory i co wtedy będzie przez następne 4 lata

 34. To że w Łodzi wygrała Pani Zdanowska – super. Dla nas przy wygranej Pani Burmistrz w II turze to tylko plus. Z puli pieniędzy dostępnych ogólnie dla województwa Łódź jako „nielubiana” dostanie odrobinę mniej, taką kroplę w morzu, np. 20 milionów. Marszałek z PIS-u będzie mógł przeznaczyć je na inwestycje np. w Łęczycy. Głupio byłoby zmarnować szansę jaka się rysuje. Głosuję na Monikę Kilar-Błaszczyk.

  • Nie rozumiem tego argumentu że jak burmistrz będzie z pisu to myślicie że pieniądze z całego województwa spłyną do Łęczycy? A jak nie będzie z pisu to ani zlotówka? Chyba tak to nie działa…

   • Nikt nie powiedział, że burmistrz z „PO”, bo takim jest kandydat Paweł Kulesza, nic nie dostanie, ale jeżeli dostanie, to znacznie mniej. Bo sami dobrze wiemy, że o tym decyduje rada (w województwie radni sejmiku, w którym jest większość).
    Wystarczy popatrzeć na dofinansowanie za czasów poprzedników Moniki Kilar-Błaszczyk (250 tysięcy zł) a dotacje z ostatniego roku, kiedy działał p. Monika (7,7 miliona zł)
    LUDZIE, OBUDŹCIE SIĘ WRESZCIE!

   • Prawdziwy leczycanin dobrze pisze.Zalezy mu na mieście a nie na stołkach dla grupy kolesi ze starostwa.Tak szanowni Państwo.Teraz sie toczy nie walka o Łęczycę tylko o stołki dla Wojtkow Iwonek Kryś i innych platfusow.

 35. Jakby nie patrzył nie ma kandydata którego można by wybrać z wyżej wymienionych kandydatów. Każdy by chcial przytulac kasę do swojej kieszeni. Pan Kulesza już wywalczył podwyżkę śmieci chce dbać o środowisko sam parkuję swój samochód na pasie zieleni i gdzie tu dbanie o trawniki czy chodniki? Dopuszczając go do stolka bardzo się rozczarujemy podwyżkami

 36. Czy p. Kulesza wygra wybory to jeszcze się okaże, ludzie powinni wybrać osoby kompetentne takie jak p. Kilar Błaszczyk. Ma odpowiednie wykształcenie, ukończyła administrację na UŁ, ma studia podyplomowe z zakresu ściągania funduszy unijnych i jeszcze przeszła kursy rachunkowości. To jest odpowiedni poziom wykształcenia do takiej posady. Nie przekona mnie to że p. Kulesza ma wiedzę na temat znaków drogowych czego uczy na lekcjach techniki. Pozdrawiam.

 37. Kulejowi, czaplijowi i blond-Iwonce mówmy nie!!!! My-wyborcy. Już epoka lodowcowa i obiadki w pokoju wiceburmistrza były!!! teraz łęczycanie oczekują zapierdalania przez burmistrza a to moze zagwarantwac pani kilar-Błaszczyk. Opierdalaniu już mówimy nie!!!

 38. DLACZEGO DEBATA NIE MOŻE ODBYĆ SIĘ NA SALI W UM I BYĆ TRANSMITOWANA W SIECI !!!!
  DLACZEGO NIE MOŻE BYC NORMALNIE I LOGICZNIE !!!!!
  LUDZIE OBEJRZĄ W INTERNECIE DEBATĘ !!
  JAKI ZNOWU DEBILNY PRZEPIS NA TO NIE POZWALA ???

 39. Co jest z Wami ludzie? PiS Nie ma pisowskich pirniędzy tylko nasze. Nikt nie ma prawa szantażować nas, że nie da nam pieniędzy bo nie jesteśmy z PiS. To jakaś nowa moda nastała razem z pisem. Sprzedajecie i zachwalacie za srebrniki judaszowskie a Kulesza bez tej całej pompy i kasy wygra wybory. Amen.

  • To nie jest moda PIS.Stosowanie jej w polityce rozpoczęła PO.Patrz środki unijne dla Łodzi kosztem M.in.Łęczycy.Czy Wam sie podoba czy nie , tak sie dzieje,Potwierdzi to Wam śmietanka platformerska z Łęczycy

  • Co z tego że PiS ma „nasze” pieniądze?
   Trzeba umieć je jeszcze pozyskać, a Kilar może to zrobić z województwa i kraju,
   natomiast Kulesza raczej tego nie zrobi, po pierwsze z lenistwa, po drugie z braku umiejętności dojścia do osób decyzyjnych.

 40. Dokładnie Adrian, moja wypowiedź do tego zmierzała, że p. Błaszczyk jest bardziej operatywna zna języki i jest młoda. W Łęczycy trzeba stawiać na młode osoby!

 41. Przed Panią Kilar otwierają sie drzwi we wszystkich ministerstwach.Nawet Olszewski nie miał takiego przełożenia mimo, iż był członkiem platformy a PO miała rząd i sejmik.Przypomnijcie sobie ile Leczyca dostała za czasów zlodowacenia. Platfusy ładowały wsYstko w duże miasta.Teraz tam wygrywają.Wybory do sejmiku wygrał PIS bo małe miasta i wsie dostawały same ochłapy.Nie wiem kiedy Leczyca to zrozumie, ze to ostanie rozdanie środków unijnych.

 42. Uważam, że nawet gdyby obecna partia rządząca przegrała w następnym roku to i tak Łęczyca lepiej wyjdzie na tym jak burmistrzem będzie P. Kilar -Błaszczyk, jestem pewien, że będzie walczyć o to miasto obojętnie jaki by to był rząd. Muszę przyznać że znam obu kandydatów i na pewno lepsze wrażenie pod każdym względem zrobiła na mnie P. Monika. Zresztą uczęszczałem na spotkania obu kandydatów i u p. Kilar – Błaszczyk były podawane konkrety a obietnice nie były wygórowane tylko realne. I zresztą trzeba też podkreślić właśnie, że Pani Błaszczyk nie obiecuje tylko realizuje. W planach jest podłączenie ul. Górniczej do Belwederskiej (taka mini obwodnica miasta). Wniosek we wrześniu tego roku został złożony, a więc ufam Jej.

 43. Jeszcze jeden argument za Panią Błaszczyk.Mowi płynnie po angielsku.W przeciwieństwie do Pana Kuleszy.W dzisiejszych czasach to podstawa, chociażby w szukaniu inwestorów i nie tylko.To przedstawicielka młodego pokolenia, z innym poglądem na świat.Warto stawiać na młodych operatywnych !

  • Ciekawa jestem Adrian z kim Pani Błaszczyk będzie rozmawiała po angielsku? Z tymi milionami inwestorów z całego świata którzy chcą otworzyć firmy w Łęczycy? Ludzie obudźcie się! Temu miastu potrzebne są realne zmiany i odbudowanie po tym co przeżyło w ostatnich latach! Pan Kulesza proponuje może mało medialne zmiany ale możliwe do zrealizowania!

  • Zostaje sejmik i pieniądze unijne, duzo większe. Pewnie ze wnioski składa każdy, ale nie sadze ze Kulesza poniży się i bedzie prosił PIS o pieniądze.Tego nie chcieliby wyborcy Platformy , której Kulesza jest członkiem. Skoro nienawidzicie PIS nie bierzcie od nich pieniędzy, żadnych 500 + To dopiero byłby bojkot społeczeństwa

 44. Moim zdaniem lepiej zagłosować na p. Kilar – Błaszczyk. Jest osobą operatywną (czego nie można powiedzieć o p. Kuleszy), zaangażowana i ma znajomości. Myślę, że może pozyskać dla naszego miasta dużo środków zewnętrznych a to jest kluczowe bo Łęczyca ma taki a nie inny budżet. Według mnie jak wygra p. Kulesza to będzie to samo co dotychczas było, czyli stagnacja, a Łęczyca potrzebuje świeżego powiewu. No nie oszukujmy się p. Błaszczyk jest młodsza i na pewno ma więcej werwy, chęci do działania. I nie rozumiem komentarzy, że trzeba zagłosować na p. Kulesze bo to Łęczycanin. To chyba świadczy o braku argumentów. P. Kilar – Błaszczyk pracuje tu od 18 lat i na pewno przez ten czas zdołała dobrze poznać nasze miasto.

 45. Burmistrzem powinien być ten kandydat, który ma większość w radzie. Ludzie mobilizujcie się i idźcie głosować na Łęczycanina. Popatrzcie na Warszawę i Łódź. Nie dajmy się przekupić własnymi pieniędzmi.

  • Gardzimy własnymi pieniędzmi Ok, ale ze nie chcemy pieniędzy z Unii to juz nie rozumiem.W sejmiku który rozdaje pieniądze marszałkiem województwa bedzie ktos z PIS.Tymi pieniędzmi tez pogardzimy? Chcecie epoki lodowcowej.Co z tego ze ma radnych? Lipiński tez miał na początku.Nie sadze ze radni bedą torpedować dobre pomysły i nie bedą akceptować projektów ze środków unii europejskiej.Zastanowcie sie nad tym.

 46. Mieszkańcy Łęczycy nie dopuśćmy do tego żeby wygrała Kulesza, dla naszego miasta oznacza to cofnięcie się w rozwoju o kolejne 5 lat !!
  Epoka lodowcowa przy nich to mały pikuś !!!!

 47. Dlaczego nie można debaty zrobić w UM na sali konferencyjnej !!!!! moiżan by było oglądać w internecie !!!
  Niech sztaby pomyślą nad taka możliwością , przecież tam też można dostawić krzesła i jest kamerka !!!!

   • ale to nie agitacja , jest tylko 2 kandydatów którzy przedstawią swoje poglądy
    żaden z kandydatów nie narusza praw drugiego , sprawa czysta i jasna a UM jest dla mieszkańców , debata jest fer , każdy z kandydatów ma równe szanse a mieszkańcy mogą zobaczyc to w sieci !! kto kogo oskarży o agitację ….. nie logiczne i bez sensu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here