Jutro na łęczyckiej starówce piknik edukacyjno-historyczny [PROGRAM]

75
1335

W najbliższą sobotę zapraszamy na Łęczycką Starówkę. O godz. 16.00 rozpocznie się piknik historyczno-edukacyjno-artystyczny pn. „Architekci Niepodległej”. Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowy program spotkania, który ma na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji: występy wokalne, pokazy taneczne, koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków, wystawę plenerową, pokaz multimedialny na ścianie Ratusza Miejskiego.

Organizatorami Pikniku są: Urząd Miejski w Łęczycy i Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi.

HARMONOGRAM

16:00 – rozpoczęcie pikniku

16:05 – przemówienie Marszałka Józefa Piłsudskiego o pracy dla Ojczyzny
(nagranie – Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie, rekonstrukcja – Radio Łódź)

16:10 – wystawa plenerowa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Ojcowie Niepodległości”

16:15 – wykonanie „Fotografii Niepodległych” – zbiorowej fotografii uczestników z logotypem programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

16:30 – występ Państwowej Szkoły Muzycznej Filia w Łęczycy

17:00 – pokaz tańców łowickich w wykonaniu młodzieży z zespołów tanecznych działających przy Domu Kultury – Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”

17:25 – występ zespołu „Pierożki” z repertuarem patriotycznym

17:45 – pokaz tańca w wykonaniu podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy

18:00 – pokaz musztry w wykonaniu młodzieży z klasy mundurowej

18:15 – występ uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy (Hanna Szenfeld oraz duet: Zuzanna Gajewicz i Maja Pawłowska)

18:30 – pokaz tańca w wykonaniu młodzieży z zespołów tanecznych działających przy Domu Kultury – Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”

18:45 – animacja artystyczna z elementami mappingu 3D „Architekci Niepodległej”, poświęcona wybitnym postaciom walczącym o polską wolność

19:10 – występ Śpiewającej Rodziny Kaczmarek

20:00 – animacja artystyczna z elementami mappingu 3D „Architekci Niepodległej”, poświęcona wybitnym postaciom walczącym o polską wolność

20.10 – zakończenie pikniku

PARTNERZY PIKNIKU – STOISKA I ATRAKCJE:

Instytut Pamięci Narodowej
wystawa plenerowa pt. „Ojcowie Niepodległości”

Narodowy Bank Polski
punkt wymiany okolicznościowych monet o nominale 5 zł

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łodzi
promocja wojskowości

Placówka Straży Granicznej w Łodzi
stoisko promocyjne, kombinezon pirotechniczny, robot, wideoendoskop

Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy
pojazdy patrolowe, edukacja dzieci nt. problematyki bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Łęczycy
pojazdy ratowniczo-gaśnicze, sprzęt gaśniczy

Krajowa Administracja Skarbowa
prezentacja okazów CITES, czyli czego nie wolno przywozić z zagranicznych podróży

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Łowieckiej
Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Kutno
harcerska gra niepodległościowa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
warsztaty edukacyjno-historyczne dla dzieci (wykonywanie kotylionów, zakładek do książki itp.) prezentacja strojów epokowych z czasów II RP

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi + Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
gry i zabawy dla dzieci, układanie puzzli – Architekci Niepodległej,
wystawa plenerowa standów postaci Architektów Niepodległej

Dawne więzienie w Łęczycy
zwiedzanie z przewodnikiem

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy
malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków

WAG-POL
samochody zabytkowe

Klub Poszukiwawczo-Eksploracyjny EKSPLORER
piaskownica, poszukiwanie skarbów dla dzieci

Dodatkowe stoiska dla dzieci i dorosłych z obwarzankami, watą cukrową, popcornem, lizakami biało-czerwonymi, miodem oraz wyrobami ze szkła.

foto & info: Urząd Miasta

75 KOMENTARZE

 1. Czy artykuł ” Obiecanki cacanki, a głupiemu radość” to materiał wyborczy? Bo podpisany jest przez Pana Redaktora Mateusza Kucharskiego, jak gdyby był to felieton? Z treści jednak wynika, że to materiał wyborczy.

 2. Głosujmy na osobę od nas, która ma ochotę jeszcze coś zrobić dla Łęczycy. Jedynie Urbański daje nam taka gwarancję.
  Głosujmy na Krzyśka Urbańskiego.

 3. Lipa jeżdżąc po mieście i puszczając Rotę na przemian ze swoim bełkotem przegiął na maksa.Nie wolno profanować Roty w ten sposób.Mialem na Pana głosować, ale serio Pan przekombinował

 4. Łęczycanie!!! Niekompetentną, przywiezioną w teczce Blaszczykową odrzucamy. Jeśli wygra Lipiński to i tak wojewoda wsadzi tą Panią na stołek bo Lipiński jest zawieszony. Zawieszenie będzie przeciagane w nieskończoność żeby Blaszczykowa jak najdłużej mogła ku chwale swojej i rodziny rządzić .
  Kultura Pan Kuleszy delikatnie rzecz ujmując jest nie do zaakceptowania. A chęć i możliwość zrobienia przez niego czegokolwiek jest zerowa, czego dał wyraz w poprzednich kadencjach. Pozostaje tylko Urbański. NIE MAMY INNEGO WYBORU.
  Głosujmy na Urbańskiego.

 5. Czy to buraczany lanser i ł€kasiewicz nic nie rozumiem, rota lipa z samochodu i inne dyrdymały mnie nie przekonały. Gęby czerwone i zakompleksione. Obrońcy Łęczycy za nasze pieniądze. Raty, raty, raty… wiele do spłaty. Klawiszoł€kalipsiostwo stosowane do marnej potęgi. Cieniasy co byli i wszystko pokazali, świata na wycieczkach zwiedzili i gó….zrobili. Klawisz celę zamknij.

 6. To cyniczne, perfidne wykorzystywanie patriotycznej okazji i pełnionej przez siebie funkcji do agitacji i lansowania własnej osoby. W czasie kiedy konkurencja ma zakaz jakichkolwiek działań związanych z kampanią wyborczą. To rozpasanie wszechrządzącej partii i prezentacja poczucia całkowitej bezkarności. Himalaje hipokryzji.

 7. Ukazał sie kolejny spot Urbańskiego. Bardzo wyważony i zachęcający do wzięcia udziału w wyborach. Zagłosujemy za demokracją czy za łamiącymi wszelkie normy, nawet ciszę wyborczą. Żenada z tymi architektami niepodległości. Co tam przygotowali na niedzielę? Rosół z kurcząt na Starówce?

 8. czy pani Kilar poinformowała mieszkańców o pobranych pieniądzach w kwocie około 11 tysięcy złotych (mogę sie mylić co do kwoty, ale chyba nie) z Łęczyckiej Grupy Działania? jak to się stało? za co te pieniądze? Czy jej sie to należało? Jeżeli tak> to sory pisiory. Gdzie można o tej sprawie uzyskać informacje?

 9. W tym dawnym więzieniu w Łęczycy siedział pan Władysław Frasyniuk legenda Solidarności. czy pan wojewoda, pani Błaszczyk i inne z PiS zaprosili go do Łęczycy. do zwiedzania więzienia? czy zaprosił go ktoś z PO, może pan Kulesza, kandydat na burmistrza i jednocześnie kandydat na radnego?

 10. Do Krzycha. Oczywiście kochany pisiorku ty i tobie podobni mają wszystkich za ciemny lud. Wreszcie pisiorku wyszło szydło z worka. Tylko ten ciemny lud nie jest tak ciemny jak sie tobie wydaje zwłaszcza ten lud łęczycki. No i co ty na to pisiorku? Obraziłeś łęczycan i łęczycanie ci tego nie zapomną. Wiem ,że pewnie reprezentujesz pisiorkę Błaszczyk, chyba ,ze nie?ha, ha…

 11. Trudno się nie zgodzić z opiniami, że wypowiedzi pana Jacka Sasina czy wojewody łódzkiego na temat pani Zdanowskiej są obliczone na zniechęcenie wyborców do głosowania na obecną prezydent miasta. Sondaże dają jej wygraną w I turze i trudno się dziwić, że taki jest odbiór społeczny tych działań przedstawicieli rządu. W mojej opinii to co najmniej niezręczne – dodaje.

  – Uważam, że jeśli Hanna Zdanowska wygra, będzie mogła złożyć ślubowanie i pełnić swoją funkcję – ocenił Hermeliński.
  Ciekawe, czy za chwile okaże się ,że tylko trzeba głosować na PiS i Błaszczykową? Inaczej …

 12. http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/piknik-architekci-niepodleglej-w-sieradzu-w-sobote-22,4810779,art,t,id,tm.html

  ile trzeba baranom tłumaczyć, że ten piknik to impreza, która po całym województwie jeździ i zaden kilar czy inny miś uszatek nie wybiera sobie terminu, bo kolejka do tych atrakcji darmowych jest długa.
  Ale jak trolle wyborcze urbanowe i lipne i inne będą chcialy dowalic kontrkandydatom to zrobia to nawet jakby w leczycy mialabyc jutro rewia na lodzie z Kopciuszkiem w roli głównej.
  nierozumny lud. ciemny

 13. Do Święta Niepodległości w dniu 11 Listopada zostały trzy tygodnie. Tylko idiocie może KIlar i inne pisiory tłumaczyć ,że to patriotyczna impreza. Impreza jest wyborcza i to w czasie ciszy. Tak ma wyglądać w Polsce demokracja? Dziękuję. Wysiadam z tego autobusu i będę głosował na łęczycan. Kto będzie oprowadzał po wieżieniu? Miksa z Pijewskim? Ten ostatni niech załatwi tam coś fajnego od Palikota. On juz wie co. Jak tego nie załatwi to niech przynajmniej naucza jak sie robi czaj. ha. ha, ha.

 14. Architektami niepodległości są Kilar – Błaszczyk PiS, Anna Straszewska PiS, Tomasz Olczyk PiS, Tomasz Pijewski były Ruch Palikota, funkcjonariusze i inni niepodległościowcy. Dziękujemy za niepodległość. Wierzymy w waszą mądrość. Bij Moskala.

 15. Dzwoniłam do urzędu z zapytaniem co to jest w ogóle. uzyskalam odpiwedź, że do imprezy miasto nie dokłada ani złotówki. wiec nie ma co jechać, że chcą zrobić w miescie impreze za free. ludzie opamietajcie się. to lepiej nic nie robić i niech zaorają to miasto.
  ja tam ide z rodziną zobaczyć te atrakcje.

 16. ZGROZO! Do czego te pisiory sie posuna??? Ta syjonistyczna partia rokupuje POLSKIE!
  Jeszcze wmawiaja nam ze jestesmy wolni niepodlegli!
  Smieja sie nam prosto w twarz!
  Tworza koalicje z komuchami palikotami i innym antypolskim robactwem!
  POLACY ! Glosujcie na rdzennych POLAKOW! NIE GLOSUJCIE NA ANTYPOLSKI PARTIE ! pis- judeoizraelskie po-judeogermanskie itd….
  Sprawdzajcie pochodzenie kandydatow od 6- pokolenia!
  Polska tylko dla Polakow!
  Mamy prawo i obowiazek wybierac Polakow do rzadu!
  W izraelu tylko zydzi moga pelnic funkcje panstwowe w knesecie nie ma miejsca dla innych nacji tylko zydzi !
  Z Polski zrobili Polin!
  Musimy to zmienic wybory samorzadowe dzis do sejmu jutro!
  OJCZYZNE WOLNA RACZ NAM ZWROCIC PANIE!
  CWP!

 17. Pani Błaszczyk! Takimi metodami Pani nie wygra. Oliwa nieżywa ale zawsze sprawiedliwa. To powiedzenie z podstawowki ale bardzo adekwatne.
  Życzę Pani klęski. Należy się!!!!

  • Popieram Cię Emil – uważam, że ta imperza to nadal kampania wyborcza p.Błaszczy. Za wszelką cene chcą nam opanować Łęczycę. Nie dajmy się.

 18. Trzeba być. Obserwować, nagrywać. Nikt z poprzedników i kandydatów na Burmistrza dotychczas nie stosował takich metod. Jaka desperacja ze strony Błaszczyków. Obserwujcie, nagrywajcie.

 19. To My Łęczycanie płacimy podatki do Urzędu Miasta za które osoba że Zgierza robi sobie kampanię żeby dostać stołek? I to w ciszy wyborczej?
  Chyba tylko nieświadome MOHERY na nią zagłosują bo myślący ludzie na pewno NIE!!!!

 20. HAŃBA!!!!! HAŃBA!!!
  HAŃBA!!!!!
  Wykorzystuje zblizajace sie święto narodowe do robienia sobie kampanii w trakcie ciszy wyborczej!
  ŁĘCZYCANIE BOJKOTUJCIE TEN HANIEBNY PROCEDER !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here