Jest postanowienie sądu. Krzysztof Lipiński ma przeprosić [AKTUALIZACJA]

98
2506

Informowaliśmy o pozwie w trybie wyborczym, w którym Monika Kilar-Błaszczyk domagała się przeprosin od Krzysztofa Lipińskiego za to, że ten w jednej z gazet powiedział, że przez dwa lata jedynie administrowała miastem. Wynik rozprawy już jest znany i sąd nakazał, aby Krzysztof Lipiński przeprosił.

Rozprawa miała miejsce w Sądzie Okręgowym w Łodzi i sędzia Radosław Olewczyński oprócz nakazania przeprosin, zakazał również Krzysztofowi Lipińskiemu rozpowszechniania nieprawdziwej informacji o tym, jakoby przez ostatnie dwa lata wykonująca zadania i kompetencje burmistrza administrowała i realizowała wyłącznie projekty rozpoczęte i przygotowane przez Krzysztofa Lipińskiego przez co Łęczyca spadła w rankingach.

Krzysztof Lipiński już zapowiedział odwołanie się od postanowienia.

Aktualizacja (12 października, godz. 16:55)

W dniu dzisiejszym Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił zażalenie Krzysztofa Lipińskiego, a tym samym potwierdził, że użyte sformułowania były nieprawdziwe.

98 KOMENTARZE

 1. Apeluje o opamiętanie.Obrazacie innych w internecie, pomawiacie i dziwicie sie ze ktos wam zwraca uwagę ze nie jestescie anonimowi.No nie jesteście jeżeli łamiecie prawo.Dotyczy to wszystkich piszących i z prawa i lewa.

  • Wreszcie głos rozsądku. Tym bardziej cenny, że niewiele tego rozsądku tutaj jest. Niektórym wolność wypowiedzi pomyliła się z pomawianiem ludzi i obrażaniem ich. Zionąć jadem potrafi wielu, niewielu zdobywa się na merytoryczną dyskusję. A szkoda…

 2. Jeden dżuma, drugi cholera. Koledzy po pracy. Jeden ważniejszy, drugi zawsze drugi. Wybrać między nimi to jak wybrać między …. a ….. . Troszczą się o nasze miasto jak nikt inny. No może o siebie nawzajem trochę bardziej. Ja wygram – ty na drugi fotel. I naabarot. Mówią o sobie „ale KUL jesteśmy”. Raty, raty, raty… .Nie no – szkoda czcionki na nich.

 3. Pani Klara zastrasza ludzi!!!!! Zastrasza wolnych internautów przed wyrazaniem własnej opinii !!!!! To chyba w komunie było więcej WOLNOŚCI !!!!!!
  To ty Pani Klaro będziesz sprawdzona i oskarżona o zastraszenie i szantaż!!!!!
  SUPER PANSTWO PIS!!!!!
  NIECH ŻYJE!!!!!
  URAAAA!!!!!!

  • Uważajcie Łęczycanie bo o 6.00 rano wkroczy do waszego mieszkania Straż Miejska na czele ze swoim Komendantem Olczykiem – kandydatem PIS do powiatu i skuje Was kajdankami.
   Lepiej schowajcie się do mysiej dziury i nie miejcie swoich opinii.
   WIELKI BRAT CZUWA!!!!

   • Dlatego do rady miejskiej dobrali sobie 8 kandydatów sprawujących funkcje opresyjne. Policjanci, poborca, kurator. Plus strażnik miejski do powiatu. Oj będzie się działo.

   • mamy trochę cos lepszego od komuny !!! cześć i chwała naszym zbawcom, że nie musimy za wpisy tłumaczyć się na SB …… juz sam fakt, że ktoś tak pisze używając takiego argumentu pokazuje jak okrutnie cofneliśmy się w otchłań tego syfu ……..

 4. co to za władza ?? tylko obca , obca władza donosi na prokuraturę na radnego, który powiesił kartę formatu A4 na szybie drzwiach do urządu !!! tak postepuje władza miasta ??? , którą maja wybrać mieszkańcy miasta ??/ , co to za władza ?? tylko obca nie przrejmująca się sąsiadami władza tak postępuje !!! NIE CHCEMY W ŁĘCZYCY OBCYCH LUDZI ZARZĄDZAJĄCYCH MIASTEM !!!!

  • Nie jesteś taki anonim, już poszło do twojego operatora zapytanie o twój adres IP. Ciekawi mnie tylko czy tak odważnie będziesz głosić te brednie w innym pomieszczeniu niż tylko w swojej smutnej kanciapie…

     • wykluczenie od towrzyszy dobrej zmiany cheba hahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahaahaahhhhah
      a za pierdnięcie w UM co powinno byc ????

     • za powieszenie kartki nz szybie drzwi – proces sądowy
      za pokaznie jęzora – min 2 lata
      za beknięcie – min. 3 lata
      za pierdnięcie – min. 5 lat
      za oddanie moczu – dożywocie

      a co ……… trzeba wadze suwerena szanować !!!!!!

  • Pani Klara zastrasza ludzi!!!!! Zastrasza wolnych internautów przed wyrazaniem własnej opinii !!!!! To chyba w komunie było więcej WOLNOŚCI !!!!!!
   To ty Pani Klaro będziesz sprawdzona i oskarżona o zastraszenie i szantaż!!!!!
   SUPER PANSTWO PIS!!!!!
   NIECH ŻYJE!!!!!
   URAAAA!!!!!!

 5. UM Łęczyca organizuje spotkanie na temat czystego powietrza z mieszkańcami !!! dlaczego robi to teraz a nie po wyborach żeby NA spokojNIE zainteresowć jak największą grupę mieszkańców tym problemem i zachęcic do przyjścia !!!! D L A C Z E G O ???????

 6. PYTANIE !

  SKĄD POCHODZĄ PIENIĄDZE PANI BŁASZCZYK , KTÓRE WYDAWANE SĄ NA KAMPANIĘ WYBORCZĄ , SKĄD JEST TA KASA , KTO SPONSORUJE TE DZIŁANIA ??? KTO ZAKUPIŁ TYLE BANERÓW, KTO DAJE TĄ OLBRZYMIĄ W SETKACH TYSIĘCY KASIORĘ !!! ……….

 7. a skąd pani Błaszczyk ma tyle kasy na banery ????? kto finasuje to wszystko ??? …… ale nie myślcie że ilość banerów przełoży się na ilosć głosów !!! po co nam burmistrz który nie potrafi wydać polecenia o załataniu prostej dziury w drodze ….. po co nam banery za tysiące … niech pani za setki zrobi cos porzytecznego dla miasta ….. ale to trzeba jeszcze chcieć …..

  • Anonim może najpierw kup sobie słownik ortograficzny a potem zaglądaj komuś do kieszeni. Albo wiesz co, poproś Panią Monikę to pewnie Ci kupi. I wręczy z dedykacją. Od burmistrza miasta Łęczyca kadencji 2018 – 2023r.

  • wiadomo , słownik …. stare chwyty cwaniaków, którzy nie mając rzeczowych argumentów za wszelką cenę chcą uciszyć prawdę !!!!! … a odpowiedź na pytanie gdzie?? zbyt prawdziwe i bolesne !!! kto daje taką kasę czy to daje partia jedynie słuszna z Warszawy , skąd ten strumień brzęczących monet ??? kto daję , kto doi ??? A CO Z RÓWNYMI SZANSAMI KANDYDATÓW ??? CO Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ W REALNEJ RZECZYWISTOŚCI !!! TO TAK MA WYGLĄDAĆ WALKA O GŁOSY WYBORCÓW W SAMORZĄDZIE !!!
   UCZCIWA WALKA ??? CZY WALKA KASIORY Z PRAWDĄ !!! KTO PANIĄ FINANSUJE Z JAKICH ŻRÓDEŁ POCHODZĄ PIENIĄDZE NA PANI KAMPANIĘ PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   TO BRUDNA POLITYKA NIE GODNA IDEAÓW PIS-u , …… ale chyba sami zapomnieli już o tym !!!!

 8. Zapraszamy na spotkanie wyborcze Krzysztofa Lipińskiego.Dowiecie się ciekawych rzeczy jak ”Rodzina+” ze Zgierza teraz opanowuje Łęczycę i okolice.

 9. Wlaśnie byłem na spotkaniu z Urbańskim Krzysztofem – merytoryczny , bardzo dobrze zaprezentoany program , ma mój głos i wiem , że tylko on jest w stanie poprowdzić dalej nasze miasto jako burmistrz >
  I pytam , który z trzech pozostałych kandydatów byłby w stanie zorganizować 6 spotkań z wyborcami na gorąco w plenerze , który ?? nie widzę bo albo spalony, albo leniwy albo z obcego miasta !! nie mają tej swobody i lekkości nie potrafią nawiązać kontaktu z mieszkańcamii jak robi to Urbański , nie mają tego daru porozumienia , wizji i charyzmy . No odpowiedźcie kto może teraz spotać się mieszkańcami 6 krotnie , zaprosiĆ do aktywnego uczestnictwa w spotkaniaqch wielu ludzi z własnewj woli ,no kto ?
  WIADOMO KTO……. ! BURMISTSTRZ ŁĘCZYCY URBAŃSKI KRZYSZTOF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  GŁOSUJ NA URBAŃSKIEGO A WYGRA ŁĘCZYCA , TY WYGRASZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Zapraszamy na spotkanie wyborcze Krzysztofa Lipińskiego.Dowiecie się ciekawych rzeczy jak ” rodzina+” ze Zgierza teraz opanowuje Łęczycę i okolice.

 11. Moim zdaniem błędne jest określanie takie, że zrobiłam lub ona nie zrobiła. Tak samo, że poprzednia ekipa zrobiła lub nie zrobiła. Dlatego, że:
  1. Zrobilośmy to wszyscy mieszkańcy płacąc podatki.
  2. Fizycznie zrobili to pracownicy firm, które wygrały przetarg.
  3. Władza i podwładni przygotowali papiery na dany projekt.
  4. Burmistrz ostatecznie podpisał i przybił pieczątkę.

  Także czy to zawieszony burmistrz czy pełniąca obowiązki zrobili tyle ile mogli i do czego są zobowiązani. Szarpanie aię o słówka nie ma więc sensu. Jedynie to fakt, że kampania idzie w złym kierunku. Chyba nigdy w tym mieście i nie tylko w tym, nie skończy się krwawa walka.

  Powinno być ciekawie ale bez nerwów i niepotrzebnych niesnasek.

 12. Jestem załamana postawa niektórych tu komentujących.Lipinski kłamie a Sad jedynie to potwierdził.Nie można nikogo bezkarnie opluwać i upokarzać.Bezkarnie niszczyć czyjeś dobre imię.Brawo Pani Moniko za odwagę.

 13. Prawda to jest taka, że ta kobieta wyborów nie wygra. Niech wszystkich podaje do sądów i skarży się z nimi. Niech wyłoży Łęczycę złotem. Wyborów tutaj nie wygra.

 14. Prawda was tak boli? Sąd potwierdził tylko to co każdy leczycanin wie i widzi. Przez rok dużo w mieście zrobiono i to są fakty! Wasze plucie jadem i kłamstwa na niewiele się już zdadzą!

 15. Jak czytam te komentarze, to tracę wiarę w ludzi…. Pani Monika postąpiła prawidłowo, nie może ktoś bezkarnie kłamać. Ona nikogo nie opluwa, nie zieje jadem… Ona tylko się broni przed brudną kampanią konkurentów.

 16. nieładnie pani pełniąca obowiązki dlaczego pani tak bardzo brzydko postępuje ?
  tak zachowuja się obcy , którzy nie mieszkaja tutaj, nie maja sąsiadów , nie liczą się z opinią mieszkańców , pani jest obca i tak powinna zostać pani potraktowandzana przez lokalną spłeczość, zostać odrzucona i szybko zapomniana ! pani nie ma pojęcia o zarządaniu miastem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Nie rozumiem poniżej tu piszących. Czyli według Was moźna bezkarnie kogoś obrzucać błotem i kłamać? Pan Lipiński ponosi wyłącznie konsekwencje własnych czynów.

 18. Ja myślę, że Lipa i Urban powinni już teraz złożyć hołd i pocałować kędziorka w rękę, bo inaczej to ho, ho, ho. Sądy areszt, zesłanie, infamia. Ale nadeszły czasy.

 19. Niedługo to w tym mieście w ogóle nie będzie się można się odezwać. Tylko słuszne poglądy będą się liczyć. Krytyczne ustosunkowanie się może być karane pod pręgierzem albo pójdzie się w dyby. ha, ha…

 20. Ja ci kręcę, ale jaja. Tonąca brzytwy się chwyta. Teraz kolej na donos na Urbańskiego. Co tam wymyśli? Może że chodzi po chodnikach a nie po nich fruwa? ma rację Lipa, że nie przeprasza. Sama powiedziała podczas spotkania przedwyborczego ,że miała przygotowane wnioski na realizację inwestycji. Napisał o tym jeden z portali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here