Co słychać w Łęczycance? Realizowanych jest kilka zadań

17
694

Okres jesienny to zazwyczaj czas, w którym dokańczane są zadania bieżące ze względu na kapryśną pogodę. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” pomimo niepewnej aury praca wre.

Na ulicy Zachodniej trwają prace związane z termomodernizacją bloków mieszkalnych nr 3 i 9. Modernizowana jest instalacja wodociągowa (wymiana poziomów zimnej wody), a dodatkowo na wniosek mieszkańców w bloku przy ul. Zachodnia 3 rozprowadzana jest nowa instalacja ciepłej wody użytkowej.

Przy współpracy z PEC-em, który poniósł koszty, został założony piec dwufunkcyjny, który już teraz pozwala na to, że mieszkańcy bloku nr 3 będą mieli ciepłą wodę. Jako zarząd liczymy, że jest to początek modernizacji bloków w kierunku tego, aby wszystkie bloki, będące w naszych zasobach, mogły korzystać bezpośrednio z ciepłej wody, a nie jak dotychczas korzystać z wody podgrzewanej w bojlerach elektrycznych.  Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Dotyczy to części budynków zlokalizowanych przy ulicach Zachodniej, Marii Konopnickiej i Dominikańskiej  –  mówi  prezes Jarosław Pacholski.

Poza tym, na terenach spółdzielni zostały odpowiednio oznakowane miejsca dla niepełnosprawnych, a przy pergolach na ulicy Marii Konopnickiej 7 i ul. Belwederskiej 81 oraz 81a umieszczono specjalne pojemniki wyposażone w torby foliowe, dzięki czemu właściciele czworonogów mogą łatwiej sprzątnąć nieczystości po swoich pupilach.

Jeżeli ten pomysł się przyjmie, to w przyszłości podejmiemy decyzję o doposażeniu pozostałych pergoli z naszych terenów – mówi Pacholski.

Dodatkowo od dnia dzisiejszego montowany będzie sprzęt fitness dla seniorów przy ulicy Marii Konopnickiej 7 (od strony wschodniej) oraz koło ulicy ZWZ za Biedronką, wzdłuż asfaltowego boiska. Sukcesywnie w tym samym czasie doposażane są w nowe urządzenia place zabaw dla dzieci.

17 KOMENTARZE

 1. Do tzw.” fana”
  „Klawisz” w odróżnieniu od ciebie dla spółdzielni zrobił dużo,m.in to,że możesz iść tam w każdej chwili i pyskować ile wejdzie. Kiedyś stałeś z czapką w ręku i podkulonym ogonem pod drzwiami i czekałeś aż cię łaskawie wpuszczą.

 2. Klawisz kilka lat temu aby dostać się do rady spółdzielni wymawiał z trudnością jakieś francuskie nazwy funduszy które mu lipa napisał. Kasa miała płynąć na bloki. I popłynęła. Na Dominikańską. A spec od ławek i koszy kasę zapomniał załatwić. Za to i inne obietnice mieszkańcy Łęczycanki go wywalili. Gość od pomawiania i rozrób.

  • Teraz już wszyscy piją sobie z dzióbków, tylko patrzeć jak spółdzielnia popłynie na długach, albo wprowadzą takie podwyżki, że się „lokatorzy” nie pozbierają.
   Chyba że jesteś tym „lokatorem”, co się wyprowadził do Topoli Katowej i ma już SM w najgłębszym poważaniu.

 3. Co za bzdura, że ciepła woda z bojlera jest droższa niż ta z PEC w Łęczycy.
  Jest dokładnie odwrotnie. Zobaczymy jak ci z „3” będą płakać z powodu drożyzny,
  albo będą używać bardzo mało ciepłej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here