Krzysztof Lipiński komentuje postanowienie sądu: „To jest skandal”

56
1619
fot. archiwum

Wczoraj łęczycka scena polityczna mocno przyspieszyła, a to za sprawą porannej konferencji prasowej Krzysztofa Lipińskiego, późniejszego posiedzenia w trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym w Łodzi i postanowienia sądu, według którego Krzysztof Lipiński ma przeprosić Monikę Kilar-Błaszczyk.

Jeszcze wczoraj Lipiński zapowiadał, że od postanowienia się odwoła. Dziś natomiast burmistrz komentuje wczorajsze posiedzenie, nazywając je „skandalem”, kończąc jednak konkluzją, że pozostaje optymistą w tej sprawie.

– To jest skandal. Pan sędzia Radosław Olewczyński, tak jak łęczyccy sędziowie, potraktował argumenty wybiórczo. Te pani Kilar-Błaszczyk, które mu pasowały brał pod uwagę, natomiast to, że w pozwie były błędy, które powinny skutkować tym, że sprawa w ogóle by się nie odbyła, nie zostały uwzględnione. Pani Kilar-Błaszczyk występowała jako pełnomocnik KW Prawo i Sprawiedliwość, natomiast nie miała żadnego umocowania, żadnego pełnomocnictwa – komentuje Lipiński –  Podobnie dla sędziego nie miało znaczenia to, że ja nie jestem członkiem KWW Krzysztof Lipiński, a na mnie było to adresowane. Szczęka mi opada, gdy widzę, co się dzieje w polskich sądach. Widzę jednak światło w tym tunelu, ponieważ w tym artykule w jednej z gazet było kilka tez, które nie były wzięte pod uwagę, jak np. to, że jestem prześladowany przez senatora Przemysława Błaszczyka, czy to, że mogę być burmistrzem. Jestem więc optymistą, a od postanowienia oczywiście się odwołam – kończy.

56 KOMENTARZE

 1. Pytanie, jakie wciąż się nasuwa jest takie, czy w takim przypadku Krzysztof Lipiński może ubiegać się o fotel burmistrza. Sędzia Sydor twierdzi, że nie.
  – Tym samym w dalszym ciągu stosowany jest środek w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, który uniemożliwia pełnienie tych czynności i ubieganie się o wybór na stanowiska objęte zakazem – czytamy w odpowiedzi.

 2. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, po co robimy barykady? Zachowajcie choć trochę człowieczeństwa. Po mnie obraźliwe teksty spływają jak po kaczce, ale po innych może nie. Więc przestańcie wreszcie rozszarpywać Łęczycę na strzępy. Kandydat czy polityk, to też człowiek.

 3. Po obejrzeniu spotu kandydatów PIS do rady miasta nie dziwi mnie tak harde zachowanie ich kandydatki na burmistrza. Ta grupka zapewnia jej poczucie nietykalności – 3 policjantów, 2 klawiszy, 1 windykator i 1 kurator sądowy i na osłodę tylko 3 kobitki usilnie starające się przekonać, że oni stawiają na kobiety chechecheche.
  To dopiero będzie zamordyzm jak wszyscy przejdą w wyborach.

 4. Osoba, która napisała że miał dużo pustych krzeseł – chyba nie na tym spotkaniu byłeś. Słyszałeś, jak ludzie mu dzisiaj kibicowali i jak bardzo są za nim? Lipiński boją się Ciebie człowieku w tym mieście! Będą chcieli Cię zniszczyć, bo jestem dobry! I szczery w tym co mówisz, kibicuje Ci jak wiele innych osób. Nie wierzcie ludzie plotka! Nie słuchajcie wszystkiego co mówią, najlepiej dowiedzcie się u źródła. Pani Błaszczyk miała 10 zajętych krzeseł, góra 10. Pan Lipiński, miał góra 10 pustych. Osób było bardzo dużo, trzeba było przyjść i policzyć A nie teraz się wypowiadacie się bezsensowne. Lipinski nie daj się!

  • Tak, też tam byłem ludzi setki nawet tysiące musiałem przekupić jednego Pana, który za miskę ryżu pracuje aby mi ustąpił miejsca przy drzwiach. Widziałem nasz Ukochany Przywódca Miasto zaczął spokojnie, merytorycznie ale w pewnym momencie nie wytrzymał 🙏 i musiał obnarzyć wrogie ośrodki że Zgierza, przez które w Łęczycy nie ma jeszcze metra i skoczni narciarskiej. Drogi Obrońco Łęczycy jesteśmy z Tobą a wrogowie na nie straszni 🇵🇱✌️

 5. Panie Krzysztofie Lipiński ewidentnie widać że pana rządy komuś przeszkadzają. Ale jedno jest pewne to pan kolejny raz wygra wybory. A pani Monika z byle czym leci do sądu i nawet źle wniosek wypełnia? To jak ma załatwić coś dla Łęczycy?

 6. Czytam re wszystkie wpisy i wiecie co? To wy wybraliście tego człowieka na Burmistrza. To wasza wina, że nasze miasto tonie. To wasza wina, że teraz w mieście do władzy pchają się ludzie z innego miasta. Wierzycie w fałszywe uśmiechy na plakatach i spotach. Dajecie się omamić filmikami,pączkami na targu i obietnicą złotego deszczu pieniędzy płynących z rządu. Wstyd mi za was drodzy Łęczycanie. A najbardziej wstyd, że łasicie się teraz do PiSu tak jak kiedyś do Lipińskiego. Sprzedajecie miasto za srebrniki i za swoje ciepłe stołki w magistracie i podległych zakładach. To miasto nigdy nie wyjdzie na prostą i wy temu jesteście winni!!!!!

  • To nie obietnica, to fakty, 7 mln w rok! Łęczycy już nie stać na kolejne obietnice, teraz musi rządzić miastem osoba która pokazała, że potrafi przyciągać pieniądze do miasta! Monika Kilar-Błaszczyk pokazała, że ile można zrobić w rok! I proszę nie wstawiaj mi tekstów o tym skąd te pieniądze są i kot je załatwił bo mam to gdzieś. mnie interesuje tylko to, że w końcu do Łęczycy płynie kasa i miasto się zmienia!

   • Tak, w tym 1500 000 zł na które wniosek złożono w kwietniu 2017, na stadion. Szanowna pani Monika jest w Urzędzie od lipca 2017 przypominam. Nie wciskajcie kitu ludziom

    • łęczycanin z dziada pradziada. Właśnie przez takich zjadaczy chleba z pańskiego stołu jak ty, jest tak źle w naszym mieście. To, że siedzisz na urzędowej posadzie nie ulega dla mnie wątpliwości.Bronisz swojego statusu materialnego i wychwalasz tego kto ci płaci. Popatrz w lustro czy jeszcze się w nim widzisz. Sprzedacie urzędasy naszą Łęczycę. Pewnie, że masz wszystko gdzieś, bo dbasz tylko o własny tyłek.Tego akurat jestem pewien.

     • W.W. Zgadzam się z tym co piszesz. Do twojego przedmówcy mam zapytanie. Z czym tak zmienia się Łęczyca? Lampy złożone, droga wyremontowana i żłobek dla kilkorga dzieci powstał. Wszystko z wieką pompą jakby mercedesa do Łęczycy sprowadzono. To mają być sukcesy tego miasta, to już tak nisko upadliśmy? Najgłośniej krzyczą o sukcesach ci, którym się za to płaci, bo siedzą na urzędowych stołkach. Trochę wstydu i pokory, bo my to widzimy.

     • W.W. łęczycanin z dziada pradziada, to Ania, to też fan i to nie urzędnik, a radny, który usilnie chce pozostać na stołku w przyszłej kadencji i nawet z tego powodu przykleił się do PiSu bo taka koniunktura.

 7. Chyba ktoś niespełna rozumu pójdzie, wstyd ,że ktoś taki kandyduje trochę samokrytyki , a możesz pani Anna panu pomoże ma wtyki ……

 8. Zapraszamy na spotkanie wyborcze Krzysztofa Lipińskiego. Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy i jak to się stało, że umorzona sprawa nagle doprowadziła do zawieszenia burmistrza Lipińskiego w jego funkcji. Pan Krzysztof wszystko wszystkim opowie i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

  • Aż ciarki mi przechodzą jakie to Najlepszy Burmistrz pod Słońcem nam opowie rewelacje. Mam pytanie, bo zapewne będą nieprzebrane tłumy, czy jest wystarczająca ilość miejsc, bo nie chce stać na dworze?
   Dowiemy się wreszcie o podstępnych p. B. co na siłę łapówkę chcieli dać ale Pan był nie ugięty, brawo.
   Dowiemy się wreszcie jakie zadania i sukcesy odnieśli zatrudniani hurtowo pełnomocnicy.
   Dowiemy się wreszcie, kto stoi za układem, który naszego Kochanego Burmistrza tak oczernia na wszystkich frontach.
   Chwała Naszemu Burmistrzowi Krzysiowi, pomimo przeciwności wiadomych sił nadal chcę „uszczęśliwiać” nas mieszkańców swoją osobą.

 9. Co było dla mnie skandalem w minionych latach? Skandalem było:
  1. zatrudnienie pana Rokickiego na stanowisku wice burmistrza
  2. zatrudnienie pana Grabowicza na stanowisku prezesa PEC-u
  3. zatrudnianie pełnomocników w Urzędzie Miasta

  • Lipiński ma prawo do własnych wypowiedzi. Chcesz mu to odebrać? Chcesz pozbawić obywateli tego kraju i miasta do głoszenia własnego zdania? Chcesz nas wszystkich wsadzić w kazamaty?

   • Za swoje słowa trzeba ponosić odpowiedzialność! Wolność nie oznacza tego, że można mówić co się chce! Sąd zresztą wczoraj to potwierdził!

  • Skąd te dane? Sam przeprowadziłeś ankietę? szkoda, że nie napisałeś że według niej Błaszczykowa ma już 120 procent popracia a Kulesza dochodzi do 200. Ocknij się Władku i pomyśl nim coś skrobniesz ( dla nieświdaomych skrobnięcie to napisanie czegoś ha, ha, ha)

 10. Panie Urbański, niech sie pan nie wdaje w żadne polityczne gierki. Pokazujesz pan jak powinna wyglądać prawidłowa kampania wyborcza. Pokazuje pan argumenty merytoryczne a nie wdaje się w idiotyczne polemiki i sprawy sądowe. Łęczycanie są za panem. Lipiński jest przyzwyczajony do spraw sądowych ale nie sądziłem że Pani Błaszczyk będzie walczyc z konkurencją w sądach a nie na wiecach.

  • Urbański jest taki sam jak Lipiński, oni są po jednych pieniądzach. Lipiński jest tylko przystojniejszy, mino że starszy, ale od Klawisza każdy facet jest przystojniejszy.

  • Klawisz jako nasz jedyny przywódca, wszystko wie, wszystkim się przejmuje, wszystkim pomoże ( się zrzygać). Zawsze jątrzył i jątrzy. W Łęczycance pokazał swoje oblicze i go tam już nie chcą. Lepiej wygląda jak sprawdza pracowników i lata od kosza do kosza po mieście. Jako burmistrz – tylko marionetka. Taki cienias.

 11. Niekompetencja Kilar Błaszczyk wyszła na jaw. Podobno to ona podpisała sie pod pozwem. Mógł to zrobić tylko pełnomocnik komitetu wyborczego PiS. No ,chyba że PiS to Błaszczyki. Jeżeli tak było to Błaszcykowie mogą tylko zaciskać zęby ze złości? Co na to wszystko pani Straszewska, wszak jest dyrektorem w biurze senatora Błaszczyka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here