Jest pozew w trybie wyborczym. Krzysztof Lipiński: „Mówmy o czynach, a nie o słowach”

59
1260
fot. archiwum

Do 21 października niewiele czasu zostało, a kampania wyborcza się zaostrza, w związku z czym mamy pierwszy pozew złożony w trybie wyborczym. Poszło o słowa Krzysztofa Lipińskiego, który na łamach jednej z gazet miał powiedzieć między innymi, że wykonująca zadania i kompetencje burmistrza Monika Kilar-Błaszczyk jedynie administruje miastem.

W związku z tym Lipiński zwołał dzisiaj o godzinie 9:15 przed ratuszem miejskim konferencję prasową, na którą nie zdołaliśmy niestety przybyć. Skontaktowaliśmy się więc z burmistrzem i spytaliśmy, czego dotyczyła konferencja.

Krzysztof Lipiński powiedział nam, że dziś o godzinie 12:30 w łódzkim sądzie odbędzie się rozprawa w trybie wyborczym przeciw niemu za słowa, jakie wypowiedział w jednej z gazet.

Miejsce konferencji nie było przypadkowe, ponieważ w jakimś sensie był to duży wkład mojej pracy, że starówka została zrewitalizowana, a ratusz zyskał pierwotny wygląd. Apelowałem do wszystkich biorących udział w wyborach, żebyśmy mówili o czynach, a nie o słowach . Dzisiejszy proces dotyczy słów i udowodnienia, że jak powiedziałem w jednej z gazet pani Kilar-Błaszczyk nie robi nic oprócz administrowania.

Jak tłumaczy burmistrz, w innej z gazet ukazał się ranking, w którym Łęczyca jest na ostatnim miejscu, a jak przekonuje, wyznacznikiem działań burmistrza jest budżet. Swoją wypowiedź skończył pytaniem o to, która z obietnic wyborczych Moniki Kilar-Błaszczyk znajdzie się w budżecie na 2019 rok.

Skontaktowaliśmy się także z drugą ze stron, czyli Moniką Kilar-Błaszczyk. Powiedziała, że podtrzymuje swoje stanowisko wobec Lipińskiego.

Podtrzymuję swoje roszczenie wobec Krzysztofa Lipińskiego, ponieważ mówi nieprawdę – brzmiał komentarz.

59 KOMENTARZE

 1. Wszyscy zapomnieli ile dobrego się działo w mieście za Olszewskiego. Wyremontował wszystkie ulice na starówce i nie tylko, parking w południowej części rynku, poprawił w znacznym stopniu wygląd Pl. Kościuszki przez nową małą architekturę, doinwestował zamek, park, zainstalował fontannę i oczywiście uratował ratusz łęczycki, zresztą oddając 2mln. 500tys. sejmikowi wojewódzkiemu za odstąpienie od pierwotnego planu przez Lipińskiego, który za wszelką cenę, chciał zejść z kosztów, bo się połapał, że przeinwestował, a nie uwzględnił tego ze swoim następcą, a mimo wszystko Olszewski znalazł następne 2,500mln. na wybudowanie nowego ratusza, zmodernizowanie całej Starówki i wyremontowanie 11 ulic. Jakoś nikt o tym, ani słowa, a wiecie dlaczego? Bo wszyscy ci kandydaci nie dorośli do pięt Olszówie. Trzeba mieć głowę na karku, być uczciwym i normalnym facetem, a nie chuliganem samorządowym!!! Można mnożyć sukcesy Olszewskiego bez końca, uczcie się od Niego marketingu i klasy. Boże, jakich my mamy kandydatów!!! Brak słów. Biedna ta nasza Łęczyca, oj biedna!!!!

  • Przez 8 lat tylko tyle? Fontanna? Suuper, bardzo potrzebna. A kiedyś rósł tam piękny, olbrzymi świerk. To była prawdziwa ozdoba. O czym tu mówić, 8 lat względnego zastoju. Wystarczy popatrzeć na Uniejów, Poddębice jakie zmiany tam zaszły w tym czasie. Przecież przez 2 kadencje musiały być remontowane jakieś ulice, jakieś budynki ale to tylko działania mające na celu normalne utrzymanie miasta. A jakaś nowa jakość? Poprzednicy chociaż sprowadzili firmy na strefę. Nie wiem czemu te zachwyty.

 2. Tak czytam, czytam… wszyscy na wszystkich donoszą, opluwają. PO co ???? Każdy może przecież glosować jak mu się podoba, do wyboru 4 opcje!!!! Każdy człowiek ma własne zdanie i żeby nie wiem jak oczerniać, szkalować kogokolwiek to i tak raczej zdania nie zmienimy. A tak nie powinno być, wszyscy powinni iść posłuchać co każdy kandydat przedstawia w programie wyborczym, ocenić czy realny program, zaangażowanie kandydującego, charyzmę…. A późnej przemyśleć i wybrać. Przecież WSZYSTKIM zależy żeby Łęczyca rosła w sile , żeby dzieci nie uciekały z miasta, żeby była praca, mieszkania, żeby ŁĘCZYCA BYŁA PIĘKNA.

  • Nie do końca sie z Tobą zgadzam.W tym całym procesie są ludzie niezdecydowani, na co dzień nie interesujący sie naszym małym politycznym piekiełkiem.Wlasnie te osoby są najbardziej narażone na kłamliwe, szkalujące wypowiedzi.Te wlasnie kłamstwa mogą mieć wpływ na wybór.Dlatego wszystkim powinno zależeć na piętnowaniu klamstwa w takim zakresie w jakim sie da.Odnosze czasem wrażenie, ze ludzie wola kłamstwa niż zazwyczaj niewygodna prawdę

   • Masz poniekąd rację! ale chyba Ci co się nie interesują to też na wybory nie pójdą. Inni mają już swoich kandydatów i koniec, nic tego nie zmieni. Niezdecydowani powinni właśnie iść i posłuchać każdego kto kandyduje na burmistrza żeby dokonać własnego wyboru, nie ważne jakiego ale WŁASNEGO! Skąd mają wiedzieć czy np. TY kłamiesz czy JA , jak ich przekonasz? Oglądałam wypowiedź rolnika, który nie umiał podać żadnego przykładu co dla niego dobrego zrobił PIS ale twardo stał przy swoim mówiąc, że bardzo dużo 😉 to tylko taki przykład. Chodzi o to żeby nie opluwać siebie wzajemnie!!!! Zobacz: ja napisałam co myślę , Ty odpisałaś mi w grzeczny, kulturalny sposób i nie ma tu chamstwa. I o to chodzi !!! A kłamstwa owszem trzeba piętnować i to od razu żeby nie przycichło i nie tylko przed samymi wyborami .

    • Oglądałam wypowiedz tego rolnika i faktycznie był żywym przykładem tzw. żelaznego elektoratu, jakiegokolwiek ugrupowania😉. Zgadzam sie, ze niezdecydowani powinni iść i słuchać kandydatów i pytac o szczegóły. Niestety żaden z kandydatów nie powie:chcecie basen, musimy podnieść na maksa podatki i niczego innego nie zrobimy przez następne kilka lat bo miasto biedne bez pieniędzy z zewnątrz.Nikt nie powie, bo ludzie chcą usłyszeć, ze dostaną basen, zalewy, zakłady pracy, nowe ulice, drogi, hotele , gwiazdy na imprezach itd.Politycy w większości kłamią bo ich tego nauczyliśmy, bo chcemy zeby nam obiecywano przysłowiowy basen. I tak nie wierzymy, ze go wybudują, ale nie chodzimy na spotkania bo jak ostatnio usłyszałam…i tak niczego nie zrobią z tych obietnic, szkoda czasu słuchać….No i robi sie błędne koło….

     • Własnie, koło się zamyka 🙁 A z drugiej strony jak nie pójdziemy na wybory to też źle !!!! Dziękuję za miłą wymianę zdań, można -można!!! Osobiście dałabym szansę KU, chyba najbardziej zaangażowany i przekonywujący. Jak osiągnie sukces a NIC nie zrobi, osobiście pofatyguję się i powiem prosto w oczy co myślę !!!

 3. Oj na Urbańskiego i Lipę gwiazda nie może patrzeć. Wszystkimi sposobami stara się pozbyć konkurencji. Najpierw Lipa, a teraz poczekamy co doniesie na Urbańskiego? Bzdurne zarzuty na Lipę. Rynsztok. Może wyjaśni dlaczego pobrała kasę od Łęczyckiej Grupy Działania? jak to się stało, ze prawie 10 tysięcy złotych wpłynęło na jej konto? Jeżeli należało się to ok. ale jeżeli nie, to co?

 4. No i proszę, Lipiński ledwo się odezwał i już sądy, sprawy, wyroki… Tak było z nim zawsze i tak będzie bo on już tak ma. Podobnie jak jego totumfacki.

 5. Znacie dokonania tych panów (Lipa i Urban), cała Polska to mogła widzieć, wstyd na cały Kraj.
  I oni jeszcze mają czelność w ogóle kandydować.
  Jeżeli któryś z nich wygra, to znaczy że ludzie w Łęczycy są zwykłymi debilami.

 6. Ale nie donosili…ha, ha, ha nie tędy droga aby być burmistrzem królewskiego miasta. Ona obrała DROGĘ w pis – d… Łęczycanie tego nie zaakceptują. Precz z donosicielstwem.

  • a kto donosił na Czerwińskiego i Zasadę i Kulesze do prokuratury??No kto nasyłał kontrole skarbowa na rodziców radnych, kto donosił do wojewody????? Spytajcie ich a wam potwierdzą

 7. Lipiński został zawieszony po 2 latach urzędowania. Kłody pod nogi rada rzucała mu od 2015 roku. Niech ktoś ma odwagę napisać nazwiska przedsiębiorców, którzy skłócili miasto. Nagonka medialna i oczernianie Lipy trwało w najlepsze przez ostanie 3,5 roku. Ale wielu nie ma oporów by na tej krzywdzie zbijać swój własny kapitał polityczny. To nie jest tak, że w przypadku działalności politycznej nie obowiązują normy moralne. Nic was nie usprawiedliwia. Oręż wytoczony przeciw Lipie jest niewspółmierny do jego winy.

  Najmniej z tym wspólnego ma Urbański. Chciał działać dla miasta, a skończył na froncie wojny domowej. Dla mnie uwiarygodniony jest przez to, że go Lipiński wyrzucił. To jedyny rozsądny kandydat, choć i w jego komitecie nie brakuje „wariatów” 🙂

  • Urbański nie miał nic wspólnego? Razem weszli po władzę w Łęczycy, część radnych to były jego pachołki.
   Jak nie umiał razem współpracować, to powinien podać się do dymisji, a nie jeszcze żerował na posadzie pełnomocnika. Jakby miał odrobinę honoru, ale nie ma. Miał przecież z czego żyć, bo ma nie małą emeryturę klawiszowską.
   Pazerność, cynizm i obłuda, to są jego najważniejsze cechy charakteru.

 8. a, co u pana Kuleszy w komitecie ? jakoś leniwy ten pan Kulesza, Face Booka mu założyli ciekawe czy nauczyli pana nauczyciela obsługi FB ? a, gdzie jakiś spot komitetu ? najbardziej chciałbym zobaczyć spot pana Jozwiaka w którym prowadzi samochód 😂

 9. Urban trzymaj się. Wierzymy w ciebie i spokojne zarządzanie tym miastem bez żadnych konfliktów i ciągania się po sądach. Słuchaj mieszkańców a wszystko będzie dobrze.

   • A to PIS da tylko tym miastom, w których będą mieli swojego burmistrza? Od kiedy to przynależność partyjna, a nie dobrze przygotowane wnioski i potrzeby miasta decydują o przyznawaniu dotacji i pozyskiwaniu środków zewnętrznych? Mierny, bierny ale wierny – czyli nasz, to jemu damy, a innemu wara od „naszych” pieniędzy. Czyżby „Komuno Wróć”? Taka to ma być demokracja w wydaniu PiS?

 10. Czy ja śnię? 4 lata temu słyszałem to samo, Łęczyca się nie rozwija, epoka lodowcowa, brak inwestycji. O ile 4 lata temu można było to zrozumieć wszak pan Lipiński kandydował na urząd, to już dziś nie bardzo wiem o co temu człowiekowi chodzi!

  Szanowny Panie Krzysztofie, 4 lata temu to pan wygrał wybory. Mało tego, pański komitet zdobył w radzie miasta przytłaczająca większość! To pan przez 3 lata (do czasu) zawieszenia sprawował urząd burmistrza tego miasta!
  Dziś wychodzi sobie pan jakby nigdy nic i pyta się dlaczego miasto spada w rankingu?! Pan się pyta?!!!
  Na miły Bóg, przecież tego nie da się słuchać!
  To my mieszkańcy pytamy pana gdzie są inwestycje, gdzie obwodnica, gdzie miejsca pracy???? Gdzie?!

 11. Urbański nadal prowadzi właściwą kampanię wyborczą. Przekonuje do swojego programu, sie z mieszkańcami i ani mu w głowie sądy i prokuratury. Chce działać dla miasta. Brawo panie Krzyśku. Niech pan nie wdaje się w te przepychanki. Rób pan swoje a mieszkańcy pana poprą.

   • Popatrz na łęczyckie inwestycje, które zrobiono za Lipy. Nie widzisz ich? Ale może twoje dzieci grają w piłkę w sp 3? Grają? Bloki są poddane termomodernizacji? Co, nie? Ratusz i inne miejsca w Łęczycy wyglądają ok. Drogi i ulice za Lipy i Urbana same sie wzięły?

 12. Jak to się obraziła ha, ha, ha. Nasz kędziorek sie obraził i wio do sądu. Za co sie to pani ze Zgierza obraziła? Już Koperkiwicz za powieszenie na drzwiach urzędu kartki ma problemy prawne (głupie, bo głupie) ale ma. Teraz czekamy na donos na Urbańskiego. Kasują w Łodzi Zdanowską to chcą skasować też ludzi z Łęczycy. Nie tędy droga pani Moniko. Walcz pani na argumenty merytoryczne a nie gonisz się po sądach. Widać argumentów ci nie starcza, kampania poszła w pis -d…tak, tak, tam dokładnie poszła dokładnie poszła, to i trzeba łapać się brzytwy. Nie pomoże, bo jest tępa tak jak i doradcy. No, chyba, że się mylę.

 13. Panie Lipiński, niech Pan lepiej się nie pogrąża. Błąd na błędzie w kampanii… Słabe przygotowanie prawne, zarówno Pana, jak i Kandydatów, którzy w ciemno udostępniają Pana „wystąpienia” powielając czyn łamiący prawo!
  Drodzy Kandydaci na radnych – nic do Was nie mam, niektórych nawet nie znam, ale zastanówcie dwa razy zanim zrobicie coś pod dyktando swojego mentora. Niejednego wpuścił „w maliny”, a raczej na ławę oskarżonych.

 14. Z czym ten człowieczyna walczy? Ze sobą? Zrobił zastępca gościa którego nikt nie znał i który nie znał Łęczycy. Rokicki sam powiedział, że ma dosyć tej łęczyckiej „atmosfery”. Kończ waść – wstydu oszczędź. I weź ze sobą swojego kumpla po pracy – klawisza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here