Wymieniają nawierzchnię na ulicy Związku Walki Zbrojnej. Czytelnicy grzmią: „Niegospodarność!”

72
1294

Od początku ubiegłego tygodnia na parkingu przed blokiem ulicy Związku Walki Zbrojnej trwają prace prowadzone przez jednostkę budżetową „Zieleń Miejska” związane z wymianą nawierzchni. Można by to traktować jako kolejny etap prowadzonych prac remontowych w ramach wykonania budżetu, gdyby nie fakt, że m.in. na naszych łamach Czytelnicy alarmują o niegospodarności, która ma polegać na wymianie twardej nawierzchni na twardą. Spytaliśmy więc w urzędzie miasta, dlaczego akurat taki charakter prac odbywa się w tamtym rejonie.

Jak wyjaśnia magistrat, wymiana nawierzchni związana jest z uchwałą rady miejskiej, podjętą de facto jednogłośnie we wrześniu br..

Wymiana nawierzchni na parkingu przed blokiem przy ul. ZWZ wynika z uchwalonego przez radę miejską budżetu, gdzie wpisane jest zadanie pn. „Modernizacja, naprawa ulic i chodników na terenie Miasta Łęczyca”. Pierwotnie planowano położyć asfalt w opisywanym przez pana redaktora miejscu, jednak z powodu ogromnego wzrostu kosztów robót budowlanych, w tym robót drogowych, rada miejska w Łęczycy podjęła uchwałę na sesji w dniu 11 września 2018 r. (uchwała nr LXX.474.2018) o wprowadzeniu zmian w budżecie Łęczycy na 2018 r. Przyjęta w głosowaniu zmiana brzmi: „Położenie płyt ażurowych na parkingu przed blokiem ZWZ 1”. Zatem są to decyzje rady miejskiej w Łęczycy – czytamy w odpowiedzi.

Wykonująca zadania i kompetencje burmistrza Monika Kilar-Błaszczyk mówi, że jako władza wykonawcza zobligowana jest do wykonywania uchwał podjętych przez radę, dodając, że uchwała o podjęciu prac była zasadna.

Nawierzchnia modernizowanego parkingu była zniszczona, asfalt bardzo spękany. Ponadto w tym miejscu po ulewnych deszczach, które zdarzają się coraz częściej, zbierała się woda. Użytkownicy skarżyli się na te warunki, tak więc decyzja o podjęciu prac, jest jak najbardziej zasadna. Ja wykonam uchwałę rady miejskiej w Łęczycy i mieszkańcy będą mogli parkować na równej nawierzchni. Nie obiecuję „gruszek na wierzbie” mieszkańcom a solidnie pracuję nad poprawą warunków życia w Łęczycy – powiedziała.

Ponadto, magistrat przekonuje, że położenie płyt ażurowych jest tańsze.

Położenie płyt ażurowych jest tańsze o ok. 50% w stosunku do asfaltu. Ponadto zbierająca się woda będzie mogła wsiąkać w ziemię i wreszcie nie pokryjemy asfaltem fragmentu, w którym wyrośnie trawa między przestrzeniami płyt ażurowych – brzmi odpowiedź  – Realizacja zadania pn. „Modernizacja, naprawa ulic i chodników na terenie Miasta Łęczyca” przebiega zgodnie z kolejnością, która wynika z załącznika do uchwały rady miejskiej w Łęczycy.

 

72 KOMENTARZE

 1. Panie Mateuszu proszę o oficjalne zapytanie do Urzędu Miasta, czy SM Leczycanka zaplacila za płyty ażurowe, które zakupiła Zieleń Miejska i czy płyty te obecnie są kładzione na ZWZ zamiast na terenie przy ulicy Marii Konopnickiej 8 ?

 2. drogi Fanie widzę, że masz odpowiedź na każdy temat.
  Ja nie jestem, żadnym hipokrytom, nikt mi nie kazał, żaden klawiszowiec, czy Kulesza i Lipiński.
  Drogi kolega akurat w tej sprawie mam naprawdę dużą wiedzę i wiem co mówię byłem świadkiem rozmów na ten temat.
  Ciesze się, ze powstają parkingi, kto by się nie cieszył.
  Odpowiedz mi na pytanie na ZWZ parking był w dobry stanie a na Konopnickiej gdy popada deszcz ludzie będą taplać się w błocie i kałużach, gdzie tu logika

 3. Tylko chyba klawiszowi hipokryci są niezadowoleni. Zrobić źle, nie zrobić – jeszcze gorzej. W Warszawie parkingi robione są z ażuru bo taniej i ładniej niż z asfaltu. A tu ci masz. No ale naczelny klawisz kazał szczekać to szczekamy. A w Topoli parking jakiś jest?

 4. Ja chciałbym Markowi odpowiedzieć:
  1. Jako radny miasta widzę, że nie za bardzo orientujesz się w sytuacji ws. parkingu, to nie dobrze o tobie świadczy.
  2. Zapytaj się pani Doniak jak przedstawia się sprawa. Spółdzielnia miała zapłacić za materiał, który kupi UM, ponieważ miało być taniej czyli korzyść dla wszystkich.
  3. Materiał został kupiony ale poszedł na ZWZ
  Ja nie bredzę Marku ja tylko przedstawiam fakty.
  Pomyśl, zapoznaj się i dopiero pisz Radny Marku i na drugi raz nie obrażaj

 5. Kinga ma rację wybierzmy ludzi, którzy nie są w żadnych układach polityczno-towarzyskich, którzy działają dla dobra wspólnego nawet gdy nie są radnymi.

 6. do obserwator sceny politycznej: Tłumaczenie w stylu – co złego to nie my.
  Plan remontów ulic został ściśle ustalony przez Radę Miejską w budżecie Łęczycy na 2018r i burmistrz nie ma wyjścia tylko wykonuje wolę rady, takie ulice wybrali do remontu, i takie są remontowane podali nawet kolejność w jakiej mają być wykonywane prace, a burmistrz jest wykonawcą woli rady bez względu czy wola ta jest mądra czy nie. Blebleble
  To jest sprowadzanie roli burmistrza do marionetki wykonującej polecenia radnych. Jeśli ci radni tak zniewolili panią burmistrz i narzucili swą wolę to czemu wystawia Pijewskiego i Zielińskiego ze swojego komitetu czyli z PIS ? Tacy radni, którzy za nic mają burmistrza nie powinni znależć się w nowej radzie. Z tego samego powodu nie powinno być miejsca w nowej radzie dla pozostałych radnych z obecnej koalicji rządzącej czyli Wojciechowskiego, Kuleszy, Domagały, Baranowskiego.
  Te osoby wykazały, że nie potrafią wspólpracować z burmistrzem, a ich działalność sprowadza się do zmuszania burmistrza do wykonywania uchwał spreparowanych pod ich partykularne interesy.

  • Dobrze prawisz rubaszny Wojciech miejmy nadzieje że po swoich cyrkach jakie wyprawiał przez całą kadencję już nie wejdzie i daj Boże żeby Kulesza też odleciał do baru i dał spokój temu miastu

   • To po cholerę nam burmistrz jeśli o wszystkim i tak decyduję radni, a burmistrz jest od tego by niewolniczo wykonywać ich decyzje choćby wzięte z księżyca. Stanowisko burmistrza jest bardzo kosztowne dla miasta, a okazuje się, że niepotrzebne bo o wszystkim decydują radni. Jak widać taka osoba jak wykonująca kompetencje itd. burmistrza też jest zbędna bo i tak radni zrobili co chcieli.

    • Dlatego wybierzmy na burmistrza Pawła Kuleszę to najlepszy kandydat na burmistrza.Tak samo radni z jego komitetu.Radni mogą duzo, ale jesli są mądrzy i potrafią współpracowac budują sie świetne rzeczy

 7. Czy to prawda, że Lipiński od dwóch lat ciągnie zwolnienie lekarskie? A jeżeli to prawda, to czy może prowadzić kampanię wyborczą? Niezdolny do pracy? Czy zdolny?
  Co na to ZUS?

 8. Radny zaradny, było już PO i pomstowanie na PiS. Jest teraz PiS , no bo dieta nie najgorsza a że do powiedzenia ani dawniej ani dziś się nic mądrego się nie ma to co. Chcieliśta parking to Wam załatwiłem, załatwię Wam jeszcze jabłka jak przyjdą do UM może jeszcze coś, zobaczy się. A Wy idźta i zagłosujcie na mnie.
  Co do drugiego radnego wymienionego wyżej szkoda tekstu.

 9. Kandydat na rednego potrzebował materiału na kiełbasę wyborczą, więc obecna włądz mu to dała. Fakt, że bez sensu i pieniądze mogły być wydane lepiej, mądrzej i dla bardziej potrzebujących, ale co tam. Widać nie szkoda wywalić kasę, oceńcie sami, wybory niedługo.

 10. Szkoda, że władza nie zauważa położonego nieopodal UM osiedla Belwederska 38. Jezdnie i chodniki od 60 lat nie były remontowane. Ani tam przejść ani przejechać. Jedyny wyjazd z osiedla na ul. Belwederską wąski na 1 pojazd , jest niebezpiecznie, często dochodzi do drobnych kolizji lub uszkodzeń zaparkowanych pojazdów .
  Osiedle zamieszkane w większości przez osoby starsze. Wysokie krawężniki, popękane, wystające wiekowe płyty chodnikowe stanowią dla nich barierę nie do przejścia.
  W samym centrum miasta taki skansen. Pod oknami urzędników i wladzy miejskiej. Ale niestety nie mieszka tu żadna persona, która siedzi na stołku lub o niego walczy . Tylko gęby pełne frazesów, jak to jedynie słuszna partia dba o dzieci, niepełnosprawnych, seniorów.
  A w międzyczasie bezrefleksyjnie wykonuje się remonty nawierzchni, które tego nie wymagają, tylko i wyłącznie dla osiągnięcia własnych celów politycznych. Obłuda i partykularyzm w najlepszym wydaniu.

  • szanowna Pani Henryko. Nie wszystko można zrobić w ciagu jednego roku.Nie da się nadrobić zaległości kilkudziesięciu lat. Rzeczywiście osiedle wymaga gruntownego remontu.Plan remontów ulic wykonywany przez Zieleń Miejską został ściśle ustalony przez Radę Miejską w budżecie Łęczycy na 2018r.Burmistrz nie ma wyjścia tylko wykonuje wolę rady.Nikt na nikogo nie zwala odpowiedzialności tylko takie mamy prawo.Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko wybrać mądrego burmistrza, ale też mądrych radnych. Radni zatwierdzili taki budżet ze swoimi poprawkami. Takie ulice wybrali do remontu, i takie sa remontowane. Radni podali nawet kolejność w jakiej mają być wykonywane prace.Burmistrz w tym wypadku jest wykonawca woli rady.Czy wola ta jest mądra czy nie to juz osobna kwestia.

   • Kłamstwo mądry i uczciwy burmistrz powinien zaskarżyć taki syf prawny a jeżeli radni są w dalszym ciągu szkodnikami to powien dążyć do zmiany rady poprzez referendum lub podac sie do dymisji !!! tylko że nie ma mądrych i uczciwych jest układ i kasiora

    • dlaczego syf prawny? radni sa wybierani przez mieszkańców i działają w ich imieniu.Najwidoczniej rada uznała,że te ulice sa najwazniejsze i wymagaja remontu.Gdzie tu zostało złamane prawo?

     • w celowym szkodnictwie , które doprowadza do strat finansowych miasto ponieważ decyzje młotów nie są poparte prawidowymi działniami związanymi z realiazcja robót zgodnie z ważnymi potrzebami , wiedzą i sztuką budowlaną tylko doraźnymi celami tzw. politycznymi i dzieli społeczeństwo doprowadzając do konfliktów społecznych i wzorstu wzajemnej nieufności ponieważ ludzie widzą , że robione są prace tam gdzie jest w miarę dobrze dla jakiegoś partyjnego oszołaoma a nie tam gdzie sytuacja tego najbardziej wymaga , gdzie ludzie mają największe problmy !! Tak k…… postępowała komusza władza. To właśnie jest złamanie prawa – prawa społecznego -współżycia między grupami spółeczeństwa i prawa gospodarczego – marnotrawstwa środków publicznych dla partykularnych celów władzy !!! głupiej władzy !!!!!!!!! a co byś chciała żeby bomba atomowa wybuchła ???? tak się łamie prawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • O czym bredzisz człowieku?Obecna Rada jest z PiS-u? .Budzet uchwaliła w grudniu 2017r Takie zwyczaje wprowadzili radni, bo przestali ufać Lipinskiemu i zrobili mu budżet zadaniowy, zeby ich nie oszukiwał.To samo zrobili z Panią Błaszczyk.Lipinski taki był mądry a tez poprzedniego planu remontów nie dał rady storpedować.

   • Kłamstwo 👿😈 najpierw miał być robiony parking na Konopnickiej 8, 8b i 8c UM miał zakupić materiały spółdzielnia miała za te materiały zapłacić a zieleń wykonać ale materiały poszły na ZWZ, żeby radnemu Wojciechowskiemu nie robić reklamy, tylko pisiorowi Pijewskiemu. Wyborcy was rozliczą za to. Jaki ma sens dobry parking przebudować a tam ludzie po błocie jeżdżą 😵

    • ZWZ jest w planie remontów przed ósemkami.Nie kłam bezczelnie .Radni sami tak ustalili,Kulesza w porozumieniu z piątka Lipy i Urbana.Teraz na Monike wszystko zwalacie

     • Aleks nie obrażaj innych 👿 tępa/ tępy to ty może jesteś te materiały po raz kolejny piszę, że miały być wykorzystane na parking na Konopnickiej 8, 8b i 8c a zostały wykorzystane do kampanii wyborczej. Tylko o to mi chodziło 😁

     • Materiały na parking przy M.Konopnickiej 8 kupuje Leczycanka a zieleń daje wykonanie.Nie bredź człowieku jak nie masz zielonego pojęcia o niczym

  • Pod koniec grudnia 2017 r. Rada Miasta uchwaliła wykaz przedsięwzięć oraz kolejność w jakiej mają być realizowane:
   – Przebudowa wjazdu z drogi 703 (Kaliskiej) na ul. Jagiełły,
   – Położenie asfaltu na parkingu przed blokiem ZWZ 1,
   – Utwardzenie terenu przy ul. Kaliskiej 10a, 10b i 10c (za Domem Kultury),
   – Utwardzenie terenu przy ul. Zachodniej między blokami 3 i 5 oraz wykonanie chodnika między blokami 15, 19 i 21,
   – Osiedle Ozorkowskie Przedmieście (bloki) – wymiana nawierzchni przy garażach i przy bloku 8a i 6b (strona zachodnia),
   – Utwardzenie terenu przy ul. Wojska Polskiego 16,
   – Utwardzenie terenu na ul. Marii Konopnickiej między blokami 8a, 8b, 8c,
   – Utwardzenie terenu na ul. Belwederskiej 9 i 11 oraz wykonanie chodnika do śmietnika,
   – Utwardzenie ul. Osiedlowej (odcinek wschodni),
   – Remont ul. Krótkiej,
   – Wykonanie chodnika przy ul. Wrzosowej.
   Proszę sprawdzić, które przedsięwzięcia zostały wykonane, w jakiej kolejności, w jaki sposób, i czy wszystkie lokalizacje wymagały natychmiastowej wymiany nawierzchni. Oczywiście miejsca przypiszcie do radnych. Biorąc pod uwagę to że p. MKB zaczęła pełnić obowiązki burmistrza w lipcu 2017r., a uchwała jest z grudnia 2017r. , to zastanawiam się, czy nie był to bardziej układ pomiędzy radnymi., a nie pomysł p.MKB.

 11. Miałem nie głosować na Urbańskiego ale nie mam wyjścia. Głupoty obecnej władzy widać w całym mieście a czarę goryczy przelała farsa na ZWM. Monika trzymaj tak dalej. Tu nie Zgierz, tu nie rządzi jeż, tylko my Łęczycanie.

  • Juz dwóch Łęczycan, z których jeden jest juz topolaninem porządzili Łęczyca, ze w rankingu spadła na dno województwa .Wstyd Panie Lipiński i Urbański. Ranking obejmował lata2014 -2017 .Dobrze ze w 2018 miasto ruszyło z inwestycjami, Bo bylibyśmy w czarnej d….e

 12. Co zrobiła dla Łęczycy Kilar Błaszczyk gdy była sekretarzem gminy i radną wojewódzką? Kogo wtedy sprowadzała do miasta? Jakie pieniądze pozyskała? Jakie zrealizowała inwestycje? Teraz coś robi bo PiS i mąż zamierzają usadzić ją na stołku? Łęczycanie nie nabiorą sie na te pisowskie sztuczki.

 13. Panie redaktorze i co to za materiał dlaczego nie spytał pan mieszkańców bloku o ten parking tylko urzędników którzy zawsze matacza jak dadzą d…. a dali inormacja praktyczniesienia zadna

 14. A, to tu z tej ulicy kandyduje radny Pijewski, kiedyś walczył podobno za dobro Palikota, teraz podpiął się pod PiS i Błaszczyków? czy to prawda? Oczywiście coś za coś, jak to się mówi. Poprę, ale dajta drogę chodnik, niech wiedzą jaki jestem zaradny? Inni poczekają, nie należą do opcji. Tak jak poczekają inne g miny i miasta, które nie za bardzo lubią pisowców. Wraca komuna. Czas z tym skończyć.

 15. Te materiały miały być wykorzystane do utwardzenia parkingu przy Konopnickiej 8b i 8c raz 8. Dla reklamy kandydata z komitetu PiS zostały przerzucone na ZWZ. Tam z Konopnickiej startuje Pan Wojciechowski i wszytko jasne. Nie dajcie się omamić, wszystko to polityczna zagrywka PiS

 16. Jakby uchwala nie była wykonana to byście ryje darli, że nie wykonana! Jak jest wykonywana to wam te nie pasuje! Zwykłe bicie piany i nic więcej, tylko na to was stać!

  • Czy Ty się dobrze czujesz? Gdyby miasto nie zrobiło tego o czym mówi uchwała natychmiast byłaby awantura że nie realizują uchwał. Kopanie dla samego kopania tylko to potraficie.

  • bzdury piszesz łęczycanin. Nie ma takiej podstawy prawnej aby rada mogla nakazac pani doniak skok z okna.Co do planu remontów jest i rada skorzystała ze swojego prawa.Porównanie debilne

   • Porównanie bardzo dobre albo się robi coś dobrze albo się tego nie robi ponieważ jest złe bez względu na to jaka by nie była rada . osoba na kierowniczym stanowisku nie może się tłumaczyć że coś jej narzucono jeżeli się nie zgadza z tym powinna złożyć rezygnację i iść do sądu nie ma tłumaczenia ze ktos kazał wtedy to .c…. nie kierownik

 17. Pani Moniko Kilar i Pani Sylwio Doniak. Radni owszem postulowali i uchwalil wymianę tego parkingu. Tylko że to waszym zakichanym obowiązkiem było Radnym przekazać czy wymiana litego 30 centymetrowego betonu jest zasadna na wymianę płyt ażurowych. Tego nie uczyniliście a to wasz obowiązek, Radni nie są fachowcami. Problem zalewanego parkingu nie jest w wymianie płyt na zwykły PIACH BEZ CEMENTU TYLKO POLEGAĆ POWINIEN NA UDROŻNIENIU STUDZIENKI, KTÓRA JEST NA ŚRODKU TEGO PARKINGU. CÓŻ WYSZŁA WAM ZEPSUTA KIEŁBASA WYBORCZA O RADNYM PIJEWSKIM NIE WSPOMNĘ – STRZAŁ W KOLANO.

   • Dlaczego w artykule nie mapowiedział mieszkańców takie artykuły są tendencje i nieżetelne i wprowadzają jeszcze wiekszy ferment bardzo słaby dziennikarz albo.tendencyjny

 18. Mało jest innych ulic do zrobienia?> Królów, Kwiatowa, Waliszew. Pijok już nie wie jak ludzi do siebie przekonać.Ale myślę, że tym razem nie dadzą się nabrać na jego podlizywanie i mówienie że on nie z PIS, ale z takiej listy startuje zdyskredytuje go całkowicie

 19. Dupe by wam miodem smarować to powiecie, że źle. Poza tym ten remont nikomu nie przeszkadza, tylko kilku pieniaczy z wiadomego KWW bije pianę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here