„Patriotyzm Na Rockowo” w Garbalinie

0
222

W dniu 04 października br., na terenie jednostki penitencjarnej w Garbalinie, gościliśmy p. Wojciecha Kubiaka, który wystąpił z programem artystycznym skierowanym bezpośrednio do osadzonych pt. „Patriotyzm Na Rockowo”.

Patriotyzm na Rockowo to autorski mini koncert muzyczny, w którym muzyk zaproszony przez Służbę Więzienną, zaprezentował własne utwory oraz znane standardy polskiego i zagranicznego rocka. Koncert był także swego rodzaju pretekstem do zapoznania zgromadzonych z burzliwym życiem artysty. Głównie z okresem trudnej młodości, o jego upadkach i wzlotach w trakcie drogi rockmena. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia, artysta starał się wskazać więźniom kierunki jakie powinni obrać w swym życiu i wartości jakim powinni hołdować. Wartości życiowe takie jak rodzina, szacunek zarówno do siebie i ludzi, a także patriotyzm i poszanowanie dla tradycji narodowościowych. Wszystko to po złożeniu w pewną symboliczną całość, powinno pomóc każdemu skazanemu w powrocie do rodziny tak aby zacząć nowe życie zgodne z literą prawa.

Artysta przez ponad dekadę zagrał ponad 500 koncertów. Program muzyczny prezentowany był głównie na terenie placówek edukacyjnych, jednostek wojskowych oraz w zakładach karnych. Dzięki swej naturalności i otwartości oraz niewątpliwie ciekawemu życiorysowi, artysta zaprezentował repertuar, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem osadzonych.

Tekst i zdjęcia kpt. Adam Kowalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here