Konferencja prasowa Dariusza Jońskiego: „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”

19
955

Dziś o godzinie 11 przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Marii Konopnickiej i Kaliskiej miała miejsce konferencja prasowa kandydata do sejmiku wojewódzkiego z ramienia KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Dariusza Jońskiego, który przedstawił problem bezpieczeństwa przejść dla pieszych.

Konferencja miała m.in. związek z wczorajszym wydarzeniem, w którym to potrącony został chłopiec podczas przejazdu kolumny prezydenckiej.

Na szczęście nic się nie stało, dziecko wyszło ze szpitala, a na pocieszenie pan prezydent wręczył pluszowego misia. Nie rozwiązuje to problemu przejść dla pieszych w Polsce. Jesteśmy tutaj w Łęczycy, na przejściu dla pieszych, gdzie bardzo często są wypadki. Dwa lata temu był bardzo poważny wypadek, młody kierowca potrącił 38-letnią kobietę, która znalazła się w szpitalu. Takich wypadków jest bardzo wiele – mówił.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na powód tych zdarzeń.

Głównym powodem jest to, że te przejścia dla pieszych są nieoświetlone, niezabezpieczone. Nie ma żadnych wysepek czy progów zwalniających, przez co kierowcy często nie widzą. Przychodzi teraz okres jesienno-zimowy, kiedy tych wypadków jest najwięcej. Ponad 4 tysiące takich wypadków jest rocznie i ginie w nich ponad 250 osób. To pokazuje, że coś z tym trzeba zrobić.

Dariusz Joński powiedział, że jeżeli zostanie radnym sejmiku, podejmie odpowiednie działania zmierzające ku poprawie bezpieczeństwa.

Jeżeli zostanę radnym sejmiku wojewódzkiego, będę chciał wprowadzić taki program dofinansowania m.in. oświetlenia tych przejść dla pieszych, jak również wprowadzenia progów zwalniających w tych newralgicznych miejscach, jak chociażby to w Łęczycy, gdzie tych wypadków jest bardzo dużo. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, tym bardziej w takich miejscach jak to.

Na pytanie dziennikarki TVP3 Łódź o to, kto wybuduje takie przejścia, kandydat odrzekł, że lokalni włodarze we współpracy z policją, z podkreśleniem, że sejmik takie działania może dofinansowywać. Dariusz Joński zwrócił również uwagę, że na tym skrzyżowaniu swego czasu mogło powstać rondo, które owo bezpieczeństwo by zwiększyło.

W tym miejscu można pokusić się o zbudowanie ronda, niestety burmistrz odstąpił, nie wiadomo czemu od budowy, kiedy faktycznie i mieszkańcy i kierowcy chcieli to zrobić. Byłoby bezpieczniej, a ruch byłby szybciej odróżniony. W związku z tym będziemy oczekiwali na to, że gospodarze miast, burmistrzowie, prezydenci zdecydują się do wytypowania takich miejsc, oczywiście w konsultacji z policją, a sejmik może dać na to dofinansowanie, dzięki czemu w takich miejscach będzie bezpieczniej.

W dalszej części konferencji Joński ponownie wspomniał statystyki wypadków, zwracając uwagę, że w wielu przypadkach winna jest słaba widoczność.

Musimy zrobić wszystko, aby te miejsca były dobrze doświetlone. W większych miastach testowane są aktywne przejścia dla pieszych, aby były dobrze doświetlone z góry i z boku, a dodatkowo, żeby były wysepki i progi zwalniające, które spowodują, że pieszy z łatwością przechodzi, a z drugiej strony kierowca zwalnia. Jest to szalenie ważne – mówił kandydat.

19 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czym tu się chwalić i wypinać pierś do orderu ? Wszyscy mówią, że zrobią jakąś obwodnice a tymczasem Pani Monika już zaprojektowała odcinek nr 1 i skierowała wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie. I Jakoś się tym nie przechwala, po prostu kobita to zrobi i już 🙂 A po drugie to w kolejnej kadencji zaprojektuje i wybuduje drugi odcinek i będzieta se mogli popatrzeć jak się to robi ! A po trzecie całkiem możliwe, że wykona odcinek drogi do terenów inwestycyjnych w sąsiedztwie PKP przy ul. Lotniczej i TO DOPIERO WAM GAŁY WYJDĄ. A własnie, właściwie to ma już projekt i zna koszty budowy. Więc 50 % sukcesu ma w rękach ! A WY CO MACIE ? NICCCCCCCCCCCCCCCCCCC . . . . . . . . . .

   • No jednak, kolego, ma to COŚ – – – > poparcie WŁADZY, która ma pieniądze ! A ty możesz za 4 lata nie mieć NIC a będziesz wmawiał innym albo wszystkim, że masz TO COŚ. Ona ma pełny talerz a Ty masz pusty. Ale wnioskując z tego co napisałeś powyżej i tak jesteś przekonany, że Ty masz to Coś a Ona ma NIC. Ciekawe 🙂

     • No i bardzo dobrze, że ma 🙂 to gwarancja powodzenia jej przyszłej kadencji. I weź chłopie „spuść trochę powietrza z klaty” bo ci się styki zaczynają palić. Polityka to UKŁAD i Ona w tym siedzi. I ten UKŁAD ma nam coś załatwić. No chyba, że wolisz 8 lat marazmu jak za TRUJĄCEJ OLSZÓWY namaszczonej przez „zielonych ludzików” z Leźnicy. Im bardzo pasuje taki UKŁAD – – – -> CISZA, SPOKÓJ, SZUMI DO KOŁA LAS, TERMY SIĘ ROZWIJAJĄ, DUŻO LUDZI W ZAKŁADZIE W WARCIE, AKWARIUM BUZUJE . . . I DZIAŁA 😉

    • układ , mafia, powiązania, sekta, rodzina , praca dla rodziny, koryto dla rodziny, i trwanie w układzie tak , tak masz rację ci ludzie mają to we krwi , pewne w 100 % zmienią napewno w zadawalający sposób stan kata swego , rodziny i „wiernych” przyjaciół …….. hahahahaahahahahahahahaha

     • Nie ma co się podniecać, każda WŁADZA jest taka sama i nie będzie inna ! Tak czy siak lepiej dla nas szaraczków, żeby ten UKŁAD nam coś załatwił (zostawił w Łęczyc) niźli zostawił ZEROOO. Takie życie 😉

     • Zalatwiaj se sam FRANC ale mnie i innych leczycan w te machloje nie mieszaj. Ze niby cel uświęca środki, ciekawe podejście. A tzw kac moralny?

   • Nie wiedziałem, że po zrobieniu czegoś DOBREGO dla wyborców trzeba mieć kaca moralnego albo, że cel uświęca środki. Bardzo ciekawy sposób myślenia 🙂 GRATULUJE !Każda działalność grupy ludzi np. Fundacja, Stowarzyszenie, Koło, Elektorat, Partia to rodzaj UKŁADU. Czy przestępczego czy nie to już inna historia. Od tego są organy ścigania, żeby to wiedzieć. Także, nie ściemniać mi tu ludziom bo nikt tej propagandy nie kupi. SUKCES jest SUKCES 🙂

    • To w kupowaniu od złodzieja lub pasera też nie widzisz nic złego? Przecież to problem organów ścigania, a ty masz np super rower lub iPhona. Ciekawe podejście.

     • Czyli Kilar Błaszczyk to złodziej i paser ??? To dopiero inteligencja. Postradałeś rozumy i będziesz za to ścigany celem wyjaśnienia swoich złotych mślłi koleżko 😉

     • Franc jesteś ciężko chorym pier…. poje…… jak to sie dzieje że w tym psychiatryku dopuszczają cie do kompa deb…..

    • Ewcia !!!! Tak Tak, do Ciebie mówię niemoto 😉 jedna Twoja imienniczka zrobiła już dobrą robotę w 1945 w Berlinie. Jak masz sumienie i trochę rozumu to wiesz o kogo chodzi. Masz ZIELONE ŚWIATŁO . . . . 🙂 nikt nie będzie płakał 😉

     • buhahabuhahabuhahabuahhabuahhbuahha buahha buuahha
      w jakim k…. Berlinie w 45 tam był rudy i Klos i Szarik gamoniu !!!
      buhahabuahhabuahhabuahhabuahhbuahhabuhhahbuuahhabuahha
      i Gustlik hahahhhahahahaahahahahahhahahahaahahhaaahahhaha

 2. Program Urbańskiego jak najbardziej realny i logiczny :
  1. Połączenie ulic Popiełuszki z Zchodnią to bardzo dobry pomysł i jak najbardziej możliwy do realizacji, w sposób zdecydowany poprawi komunikacje w tej części miasta . Podobnie jeżeli chodzi o przedłużenie ulicy Górniczej. Wszelkie rozmowy na temat przekazania terenu przez Gminę Żydowską są jak najbardziej realne. Trzeba tylko zacząć działać i dążyć do celu . Gmnina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi to nie twór z kosmosu tylko normalni, logicznie myślący, żyjący tu ludzie, znający realia .
  2. Zsynchronizowane oświetlenie w Łęczycy – oczywiście nie jesteśmy potężną aglomeracją ale małym miastem ale idea przedstawiona przez kandydata jest jak najbardziej słuszna i sprawdzona i opisana ….” Dzięki temu zostanie uzyskany efekt „zielonej fali”, który spowoduje u kierujących pojazdami poruszanie się z dopuszczalną prędkością. Dzięki temu utrzymana zostanie płynność jazdy, a poprawie ulegnie bezpieczeństwo włączających się do ruchu z ulic podporządkowanych”…. takie rozwiązania funkcjonują w wielu miastach.
  3. Zawsze jest jakiś zarząd lub dyrekcja inwestycj, z którą prowadzi się rozmowy to chyba oczywiste dla wszystkich. Projekt przebudowy DK 91 został zatwierdzony już tak dawno, że nikt nie pamieta kiedy to było, wystarczy spojrzeć na stan chodników ułożonych pół wieku temu, juz niedługo konserwator połózy na nich łapę kwalifikując je jako zabytek !!!!!
  4. „Misją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest dbałość o utrzymanie i rozwój infrastruktury dróg krajowych (…) współpraca z organami samorządu terytorialnego w zakresie rozbudowy i utrzymania infrastruktury drogowej… ” – także nie bój, kto jak kto ale Urbański da radę !!!
  5. Idea przejącia infrastruktury kolejki wąskotorowej czy zagospodarowanie Zalewów Miejskich, rozbudowa Zamku Królewskiego, Stadionu Miejskiego , budowa nowego basenu były w sercach mieszkańców Łęczycy od zawsze , wszyscy chcemy raz jeszcze pójść wykapać się na Zalewach. Trzeba jednak tu żyć, żeby te proste dla Łęczycan oczywistości zrozumieć, trzeba być stąd żeby chcieć to zrobić . Obcy ludzie nie rozumieją pragnień Łęczycan, nie znają Łęczycy , są obcy. A co do faktur , pieniędzy, Nizia itp. o sprawach finansowych decydowała Rada Miasta, która wielokrotnie wyrzucała potężna kasę w błoto w tym na w/p zadania i to trzeba zmienić co zeralizuje w niedalekiej przyszłości Urbański.

  Krzysztof Urbański to jedyny kandydat na Burmistrza miasta, który jest w stanie podnieść Łęczyce z kolan, zapewnić Jej dalszy rozwój .
  Krzysztof Urbański to nasz Burmistrz .

 3. Krzysztof Urbański kandydat na burmistrza Łęczycy przedstawia swój program
  – Połączenie ulicy Popiełuszki z Zachodnią, jako alternatywa do zakorkowanej
  i niebezpiecznej dla użytkowników ulicy Kaliskiej – bzdura gmina żygdowska nigdy nie wyrazi zgody na jej budowę a jeżeli by się to udało, to koszt tej inwestycji pochłonie cały budżet miasta.
  – Odpowiednio zsynchronizowane oświetlenie pozwoli bez zakłóceń przejechać przez Łęczycę – bzdura jaki wpływ ma inteligentne oświetlenie na przepustowość dróg .
  – Moje rozmowy z Zarządem Dróg Krajowych będą ukierunkowane na zmianę tego stanu rzeczy – kolejna bzdura taka instytucja nieistnienie a projekt przebudowy DK 91 jest już dawno zatwierdzony i przygotowywany do realizacji.
  – Będę monitorował wykonanie kompleksowej przebudowy odcinka drogi 91, przebiegającej przez Łęczycę,- bzdura po ewntualnie wygranych wyborach będzie Pan mógł monitorować inwestycje miejskie a nie GDDKiA. – podjęcie działań w celu pozyskania budynku i infrastruktury kolejki wąskotorowej przy ulicy Kaliskiej. – już Pan podejmował próbę i teraz niema kto zapłacić faktury wystawionej przez PKP.
  – Modernizacja Zalewów Miejskich. – Nizio bis. to już Pan próbował zrobić i wyszła kicha.
  Nie chcę już komentować Pana pozostach pomysłów. Dwie kadencje na stanowisku to za mało na te Pana wizje. W obietnicach przebił Pan obecnie rządzących naszym krajem. Na Pana miejscu dołożyłbym jeszcze 500+ od Burmistrza za nowego obywatela Łęczycy, przywrócił Ratuszową i Borutę żeby zmęczony lud Łęczycy miał gdzie odpocząć.

  Obietnice bez pokrycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here