Siedzi w areszcie, a kandyduje na wójta. TVN przyjrzał się sprawie w gminie Daszyna [VIDEO]

35
5172

Do wyborów coraz bliżej, a mieszkańcy gminy Daszyna w tym roku mają niemałą zagwozdkę, bowiem o fotel wójta stara się trzech kandydatów. W tym jeden obecnie urzędujący, lecz będący w areszcie.

Przypomnijmy, że wójta zatrzymano ponownie w maju br. i zmieniono mu zarzuty na kierowanie grupą przestępczą. Pod koniec czerwca radni zdecydowali się poręczyć za osadzonego w areszcie, lecz bez skutku.

Tej sytuacji przyjrzeli się dziennikarze TVN, a efekt materiału możecie obejrzeć poniżej pod tym linkiem:

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wojt-kandyduje-z-aresztu-jest-podejrzany-o-popelnienie-92-przestepstw,873206.html

źródło: własne, TVN

35 KOMENTARZE

 1. Od kogóż to kupiono grunt pod zakład w Korytach, kto na tym zarobił krocie? W Drzykozach już od pewnego czasu w miejscu dawnej szkoły stoi duży hotel i czeka na Ukraińców, którzy będą pracowali w Korytach. Podziwiać dar przewidywania i planowanie inwestycji na lata naprzód.

 2. Cyrk w Daszynie, cyrk w Leczycy.Startuje zawieszony burmistrz.Startuje jego zastępca. Wszystkich łączy wspólny znajomy Rokicki z Łowicza, którego Lipiński powołał na zastępcę.Czy ktos rozumie o co tu chodzi ?

  • I startuje Kilar Błaszczyk którą powołał Lipiński i startuje Straszewska którą zatrudnił Lipiński i Brygierową też zatrudnił Lipiński ale ta nie startuje. No istny cyrk. Śmiało można go nazwać kadrowym Łęczycy ale trzeba przyznać że nosa to jednak nie miał jeśli wyhodował takie tuzy jak owe paniusie.

   • Lipinski ma dar do hodowania sobie wrogów. Zatrudniał ludzi, których później niszczył psychicznie i finansowo.Teraz wszyscy sie dziwią, ze w Łęczycy wiele osób na nazwisko Lipiński ma odruchy wymiotne. Większość z tych osób kiedyś Lipinskiemu zaufała.Zapomnieliscie juz jakie czystki robił w 2003 roku.Zapomnieliscie dlaczego w 2010 roku nie mógł kandydować, z powodu wyroku karnego.Lipinskiego popierają ludzie którzy go dobrze nie znają.

 3. Kazdy dobrze wie ze co druga babcia w tej gminie tak myśli o Zbyszku W. Bo co jak co ale kazdemu się ukłonił nawet do tych których nie znal. A w gmienie nawet nie ma dobrego kontrkandydata.

  • Ale co powiedziała złego? to co wszyscy wiedzą i mówią Dla każdego jest miły i uprzejmy, a to co robi poza gminą to też powiedziała dobrze: nie nasza sprawa. A że nie powinien kandydowac to inna sprawa. Stracił bardzo na honorze. A i zadłużył gminę niemiłosiernie przez te wszystkie lata co rządził.Daszyna od lat nie ma dobrego gospodarza. Czas na zmiany. tylko z pustego to i Salomon nie naleje.Ot co!

  • Faktycznie bardzo sie ponizyla, ludzie babka powiedziala tak jak kazdy by powiedzial przed tv juz widze innych jak pluja jadem w benka. A co do zatrudniania to zacznijmy od tego ze w tym urzedzie wszyacy po znajomosciach sa zatrudniani poczawszy od zwyklych pracownikach konczac na kierownikach od dawna tak jest.

 4. Blaszczykowa przekupuje wyborców na targu pączkami. KORUPCJA!!!!!
  Ciekawe jak się z pieniędzy na pączki rozliczy. Napisze że to są „Materiały wyorcze”?

 5. Pytanie do kandydata Urbańskiego:
  czy na tych spotkaniach plenerowych (za Biedronką, za sklepem pani Pilichowej, itd.)
  będą serwowane jakieś napoje?
  Bo jak nie, to nie przychodzę.

 6. W Łęczycy lipę zawiesili, urban szybko spuszczony jak …., powołany jakiś z Łowicza policjant który mocno „chorego” urbana robi specem od inwestycji ( bo przecież ratki trzeba spłacać ) a teraz ci ludzie bez wstydu kandydują i jeden co chwilę głupio się uśmiecha. Rzygać się chce. U nas większe gówno było za rządów lipy i urbana niż w Daszynie.

 7. Cyrk to już jest. Niedługo może ta gmina zniknąć z mapy. Uprzejmość i uśmiech na wiele się nie zdadzą. Potrzebna chłodna głowa i dobry strateg. A i to znak duży ..zapytania czy cos pomoże. przy takiej finansowej zapaści .

 8. oj tam sie czepiacie.jeden zarządza gmina z aresztu, drugi zawieszony powołał sobie zastępcę, zeby zarządzać miastem, zastepca powołuje byłego zastepcę na doradcę do spraw inwestycji.A wielu mieszkańcom to nie przeszkadza, bo taki uprzejmi panowie..Cyrk faktycznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here