Orlen wspiera strażaków – są jednostki z naszego powiatu

1
697
fot. archiwum

Blisko 4 miliony złotych PKN ORLEN przeznaczył łącznie w 2018 r. na wsparcie straży pożarnych w Polsce. Ponad 2 miliony złotych z tej kwoty trafiły do 360 jednostek ochotniczych i państwowych jednostek w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”. Na liście znalazły się także jednostki z naszego powiatu.

Wsparcie trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tumie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Besiekierach i  Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorkach.

W uroczystej Gali wręczenia symbolicznych czeków wzięli udział Pan Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek.

Budujecie formację pełną odwagi, patriotyzmu, ale też taką, która wychowuje, a to ogromna praca. Dziękuję wszystkim druhom i druhnom w całej Polsce, ogromnym patriotom, którzy działają na rzecz lokalnej ojczyzny. Chylę czoła przed Waszym wielkim bohaterstwem i dziękuję wam za waszą pracę – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek.  To właśnie ta grupa otrzyma karty lojalnościowe, które będą aktywne od 1 stycznia 2019 r. W ramach nowego programu lojalnościowego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają zniżkę 8 groszy na każdy litr paliwa.

Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych wsparcia, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

info: własne, PKN ORLEN

1 KOMENTARZ

  1. Blaszczykowa przekupuje wyborców na targu pączkami. KORUPCJA!!!!!
    Ciekawe jak się z pieniędzy na pączki rozliczy. Napisze że to są „Materiały wyborcze”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here