Piknik Rodzinny w „Czwórce” [ZDJĘCIA]

0
479

W minioną sobotę  uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na boisku szkolnym, by spędzić radośnie czas. Chociaż pogoda zapowiadała się groźnie, bo zimno i kilka dni padało, to w dzień naszego Pikniku wyszło słońce i dopisała wyśmienita pogoda. Świętowanie rozpoczęto od wręczenia kluczy do szkoły uczniowi klasy 7b. Gości przywitały Elżbieta Gieraga oraz Pani Monika Kilar Błaszczyk wykonująca zadania i kompetencje burmistrza. Nad organizacją Pikniku czuwała Pani Iwona Szafrańska wraz z prężnie działającą Radą Rodziców.

Udział w Pikniku Rodzinnym rozpoczął się zumbą dla najmłodszych. Rozgrzewka przy muzyce była dobrą zaprawą przed udziałem w zawodach sportowych. Klasy I – III uczestniczyły w konkurencjach na wesoło. Sprawnością fizyczną wykazać się mogli wysocy i niscy, blondyni i bruneci, chłopcy i dziewczynki, duzi , mali i dorośli. Zbieranie papierowych kul na czas, zbijanie kręgli z kolorowych butelek, przeciąganie liny, rzuty skarpetami do celu, oraz wyścigi żywych pociągów to rozrywki w jakich uczestniczyły wszystkie dzieci i ich rodzice. Głośny doping i skandowanie wesołych wierszyków zagrzewało uczestników do większego wysiłku.

W ciekawych konkurencjach startowali również uczniowie klas starszych. Klasy piąte biegały z jajkiem, szóste i siódme skakały na skakance, a ósme toczyły oponę. Mamy malowały twarze i paznokcie, sprzedawały ciasto własnoręcznie upieczone, ojcowie piekli kiełbaski na grillu, była również degustacja świeżych soków przygotowanych przez naszego nowego dostawcę owoców i warzyw oraz mleka. Panie kucharki przygotowały grochówkę i sałatki. Loteria fantowa cieszyła się jak zawsze wielkim powodzeniem. Poza tym sporo emocji towarzyszyło dzieciom podczas losowania nagród niespodzianek przypisanych do biletów. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość postrzelania na strzelnicy. Dla uzdolnionych wokalnie była również stacja karaoke. A dla przyszłych lekarzy stacja pierwszej pomocy przedmedycznej.

Było naprawdę radośnie, sportowo i rodzinnie.

foto & info: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here