Wybory 2018: Monika Kilar-Błaszczyk kandydatką na burmistrza Łęczycy

427
7844
fot. nadesłane

Na naszych łamach informowaliśmy o dwóch potwierdzonych kandydaturach na fotel burmistrza, a były to osoby Krzysztofa Urbańskiego i Pawła Kuleszy. Do tego grona dołącza kolejna osoba, a jest nią Monika Kilar-Błaszczyk, zarejestrowana przez PKW.

Obecnie wykonująca kompetencje i zadania burmistrza mówi, że jej kandydatura była do przewidzenia, a rok jej pracy w urzędzie już przyniósł pozytywne efekty.

Ta decyzja była do przewidzenia, zresztą ja sama tego nie ukrywałam. Zarejestrowałam kandydatów na radnych we wszystkich 15 okręgach, po czym sama zostałam zarejestrowana już oficjalnie jako kandydat na burmistrza miasta Łęczyca. Przez ten rok mojej pracy pokazałam, że Łęczycę stać na więcej i że można skutecznie pozyskiwać fundusze zewnętrzne. Przede wszystkim udało się wprowadzić spokój w codzienną pracę, co zaowocowało pozytywnymi efektami, przez co mieszkańcy odzyskali wiarę w działania urzędu – powiedziała.

427 KOMENTARZE

 1. dlaczego nie ma artykułu o ściekach z ANIMEXU spuszczanych w nature 2000? dzisiaj była sesja rady gminy w tej sprawie i co sie okazuje! gmina Daszyna zarabia a gmina Łęczyca dostanie ścieki skandal! żona senatora siedzi i nic! wójt tez nic żenada

  • anonimie czy oglądałeś całą sesję? tam są bardzo ciekawe kwestie jeden radny podpisał porozumienie z firmą a nie miał do tego prawa i nawet padły zarzuty że jest udziałowcem grubo oj grubo a wszystko w gminie rządzonej przez PiS

 2. Jeden dżuma, drugi cholera. Koledzy po pracy. Jeden ważniejszy, drugi zawsze drugi. Wybrać między nimi to jak wybrać między …. a ….. . Troszczą się o nasze miasto jak nikt inny. No może o siebie nawzajem trochę bardziej. Ja wygram – ty na drugi fotel. I naabarot. Mówią o sobie „ale KUL jesteśmy”. Raty, raty, raty… .Nie no – szkoda czcionki na nich.

 3. PYTANIE !

  SKĄD POCHODZĄ PIENIĄDZE PANI BŁASZCZYK , KTÓRE WYDAWANE SĄ NA KAMPANIĘ WYBORCZĄ , SKĄD JEST TA KASA , KTO SPONSORUJE TE DZIŁANIA ??? KTO ZAKUPIŁ TYLE BANERÓW, KTO DAJE TĄ OLBRZYMIĄ W SETKACH TYSIĘCY KASIORĘ !!! ……….

  • od dona prezia dostała , cały układ zgiersko- łęczycyki musi wygrać, żeby rodzina mogła jeszcze funkcjonować , cheba to normalne , jalieś dziwne k… pytania amatorzy zadajecie , to jest POLITYKA i cheba wszystko jasne , wygrywa najlepszy …. i najbogatrzy …. aheheheheheeheheheheheheheeh

 4. Czy to prawda, że Lipiński od dwóch lat ciągnie zwolnienie lekarskie? A jeżeli to prawda, to czy może prowadzić kampanię wyborczą? Niezdolny do pracy? Czy zdolny?
  Co na to ZUS?

 5. Pytam się czy pani KIlar – Błasczyk obniżono pensje o 20 procent tak jak to obiecywał Kaczyński? Nigdzie o tym nie piszą? oNA TEŻ NIE ODPOWIADA. czyżby wśród burmistrzów byli równie i równiejsi?

 6. przed naszym blokiem przed ZWZ ktoś bardzo mało kumaty zakład nam płyty takie ażurowe a kuje nam beton i asfalt !!ludzie przecież to jakiś idiota u mojego szwagra na Konopnockiej tyz to założyli i jest kiła nad kiłę ! pytam tych orłów po jakiego c…. niszczą ten dobry beton a sie okazuje bo tak mówił robotnik, że muszą na siłe radnemu założyć przed wyborami i nima czasu na położenie dywanika asfaltowego bo nie ma akurat wolnej firmy i maszyn a trzaba już natychmiast bo wybory i muszą zrobić a tylko mają koparkę i nowe te płyty !!! ludzie beton zdrowy ze 40 cm grubości i tylko nowy dywamik by położyły i by było super a tera tą kiłą jak na Konopnickiej będziemy meli !! to kiła , trafa wychodzi i jest nierówno już po roku ! czy nasz stać na takie marnotrawstwo, czy ktos z władz nie powinien sie zaiteresowć że takie szkody tylko dlatego że wybory i radny musi miec juz dzisiej ! ale głupota, kto to wydał takie polecenie żeby tak zrobic , to strary dla miasta i dla nas rzedu kilkudziesięciu tysięcy złor=tych !!! i jeszcze będzie zrobione gorzej niż obecnie

  Panie Redaktorze – wŁęczycyczy- mógłby Pan się zainteresowąc w imieniu nasz mieszkańców bloku z obywatelskiej troski i sprawdzuc czy to prawdą jest i kto tak rzondzi naszym miastem
  Pozdrawiam i dziękuję Panie Redaktorze

  • zapraszam tą paniom , która ma „podwaliny ku temu by rzundzić ” żęby uprzejmie przyjechała swą wypasioną brykom wraz z rodzinom na nasze osiedle Królów Polskich i zobaczyła w jakim XIX wiecznym syfie żyjemy na naszych drogach osiedlowych !! i niech paniusia przespaceruje się w lakierach od początku do końca z cała delegacją swych pupilów z UM i zobaczy nasze drogi!!!!!
   to wszyscy my mieszkańcy Królów, Kwiatowej nie możemy doprosić się utwardzenia dróg a tam w ramach układu robione są wypasione roboty drogowe nikomu nie potrzebne, SĄ PIENIĄDZE ??? , ALE DLA KOGO I ZA CO ?????

   • a dlaczego tyn pan i drugi pan ci ty drogi nie zrobili przez 3 lata jak rzundzili w Łynczycy?! Co?! Pinindzy im nie dali, a może dali a uny nie zrobiły?!!! jak????

   • Wasze drogi Pani Kilar Błaszczyk nareszcie doprowadziła do stanu przejezdności, w przeciwieństwie do poprzedników Juz zapomnieliście? .W planach jest budowa dróg ale najpierw projekty, deszczówka itd…..Mnóstwo pieniędzy, a tam tylko mały parking

  • Karol W robotnicy robią co im Rada Miasta uchwaliła w budżecie , tam azury są chłopie wpisane!!!Urbanski lata po ulicach wydziera sie na ludzi.To ma byc kandydat na burmistrza ???? Na sile szuka rozgłosu , a tu lipa…..hahahahaha

  • Ten materiał budowlany miał być wykorzystany na budowę parkingu na Konopnickiej 8b i 8c ale nowy sypatyk PiS z ZWZ ma teraz reklamę ile tu zrobił ile ma zaangażowania, jak was kocha, robi wszystko, żeby wam się lepiej żyło.

 7. Szanowna Pani
  po co stratuje Pani na burmistrza ?
  Przecież nie ma Pani pojęcia o zarządzaniu miastem, nie zna Pani tego miasta ani jego mieszkańców, dlaczego Pani to robi ?
  Proszę podać tylko jeden sensowny argument ?
  dlaczego ?

 8. kandydatka bez męża za plecami i kolegów z partii nie jest w stanie NIC ZROBIĆ DLA ŁĘCZYCY! kadencja trwa 5 lat, za rok mąż przestanie być senatorem i lipa…

 9. Czy to spotkanie jest otwarte? czy będzie na nim kulson? Wystąpi jako kandydat na burmistrza czy radnego? A może ze względów strategicznych nie pojawi sie wcale? Oj, cwaniaczki cwaniaczki. Czy mogą przyjśc na to spotkanie dziennikarze? Czy ktoś może im tego zabronić?

 10. Patrze na tych ludzi na listach PiS Błaszczykowej i aż zgrzytam zębami. Oni razem ze swoją mocodawczynią i przywódczynią mają zbawić Łęczyce? Ci funkcjonariusze, ci od Palikota? Wstyd że PiS w walce o władze zatraca swoje ideały.

 11. Po artykule w Dzienniku Łódzkim, w którym wypowiedział się Urbański, niektóre cymbałki i cymbaliści orzekli, że tylko władza ma prawo do wypowiedzi. Zwykli ludzie, zwykli łęczycanie powinni podporządkować sie władzy i milczeć. Nikt tylko obecnie panujący mają rację. Ciekawe czy dziennikarz nie wyleciał już z roboty? Macki Państwa pis szczelnie oplatają niezależność.

 12. Kandydaci Lipinskiego zmiotą kandydatów Urbańskiego w wyborach bez najmniejszego wysiłku.To jest wlasnie Lipiński !!! Nie musi mieć nic a i tak jest lepszy od Urbańskiego.

 13. Pracownicy UM spółek czy jednostek UM którzy aktywnie działają w czasie kampanii na rzecz kandydata tj pani pelniacej tzw obowiazki po jej przegranej powinni złożyć wypowiedzenia innej możliwości nie ma i nie zmienia to faktu o dwuznacznosci ich dzalan i braku zachowania apolitycznosci jako urzędnika samorządowego

 14. 26 października o 11. 30. wszyscy mieszkańcy Łęczycy w sądzie
  zaprotestujmy przeciwko władzy , która chce wsadzić za kraty swoich najlepszych obywateli …. za kartkę

  ale się nam k……. wadza udała ni ma co !! tak jest jak kobita obca z innego miasta i nie musi na codzień liczyć się z sąsiadami !!!!!
  TAKIEGO CHCEMY BURMISTRZA ?????? NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Straznicy miejscy jeśli tacy wrażliwi na wandalizm powinni zadbać o to by nie dochodziło do niszczenia elewacji budynków przez pseudograficiarzy, którzy sprejem wypisują permanentnie często niecenzuralne treści. Ale to strażników nie obchodzi bo są zaangażowani politycznie. Teraz pochlonieci są tapetowaniem miasta w głupie obrazki, które też mogą być poczytane jako niszczenie mienia i psucie estetyki miasta.

  • tam wadza nie działa , bo po co !!! to obcy ludzie mają w d….. miasto i jego problemy !!! i tacy ludzie mieli by rządzić tym miastem kolejne lata ???

 16. HICIOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HICIOR TEJ JESIENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://leczyca.naszemiasto.pl/artykul/radny-zenon-koperkiewicz-na-lawie-oskarzonych-bedzie,4820627,art,t,id,tm.html

  Radny, (…) wyraził swoją radość, naklejając kartkę (…)na drzwiach wejściowych urzędu miasta (…) było to spontanicznym wyrazem jego radości i nadziei na rychły powrót włodarza miasta. Kartkę usunęła straż miejska (…) Urząd Miasta złożył zawiadomienie na policji, a po kilku miesiącach okazało się, że sprawą będzie się zajmował sąd.
  KOPERKIEWICZ NA ŁAWIE OSKARŻONYCH ZA NAKLEJEMNIE KARTKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  URZĄD MIASTA , BURMISTRZ, SEKRETARZ, KOMENDANT ??????? SKŁADAJĄ DONIESIENIE NA POLICJĘ !!!!!!! ZA KARTKĘ !!! ZA ………. KARTKĘ ZAWIADOMIENIE NA POLICJĘ !!!!!! NA POLICJĘ , DO SĄDU , NA GOŚCIA KTÓRY ZAWIESIŁ KARTKĘ !!!!!!! TO STARSZY CZŁOWIEK !!!!! JAK TAKIE DONIESIENIE, POLICJA , SĄD ODBIJE SIĘ NA JEGO ZDROWIU !!!!!!! NA ZDROWIU !!!!! NERWACH , ZA KARTKĘ , ZA KARYTKĘ , ZA KARTKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PANI BURMISTRZ CZY PANI REKA NIE ZADRŻAŁA , CZY PANI MA SUMIENIE !!! STARSZEGO CZŁOWIEKA DO SĄDU ZA POWIESZENIE KARTKI TASMĄ SAMOPRZYLEPNĄ NA SZYBIE DRZWI , ZA KARTKĘ , ZA KARTKĘ !!!! DO SĄDU !!!!!! ZA KARTKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  JACY TO LUDZIE SKŁADAJĄ DONIESIENIE ZA PRZYLEPIENIE KARTKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  GDZIE MY ……. ŻYJEMY , CO TO …….. JEST ZA FARSA !!!!!! ZA KARTKĘ NA POLICJĘ I DO SĄDU !!!!!!!!!!

  • Spełniło sie marzenie Zenona Koperkiewocza.Cale życie walczył z systemem, z całym światem a wreszcie zostanie ofiarą polityczną 😂😂😂😂mowi, ze to dlatego, żeby mu usta zamknąć😂😂😂😂 pewnie sie nie przyznał do naklejenia kartki i dlatego sąd.Wymiar sprawiedliwości nie ma czym sie zajmować tylko spełniasz marzenia Zenka

  • Urząd miasta złożył zawiadomienie? To niemożliwe. Urząd jest taki śliczny, taki miły i ładnie się uśmiecha po całym mieście. Nie mógłby tego zrobić. To jakieś insynuacje.

  • Urząd miasta złożył zawiadomienie? To niemożliwe. Urząd jest taki śliczny, taki miły i ładnie się uśmiecha po całym mieście. Nie mógłby tego zrobić. To jakieś insynuacje.

 17. A ja uważam, że straż miejska powinna być zlikwidowana. Nic nie robią, dosłownie nic! Chodzą tylko i ludzi się jeszcze boją! Na uroczystości się wystroja i tyle! Przekazać te pieniądze na dodatkowe patrole. Albo dać straży miejskiej służby nocne, tylko oni będą bali się wyjść na ulicę…
  PANI MONIKA zapowiadała że ZLIKWIDUJE na pewno straż więc czekamy Pani Moniko, bo tej obietnicy Pani nie wykonała…

 18. pani strasznie się ośmieszyła zlecając te roboty swoim kierownikom !!! to wstyd !!! albo ona taka chytra albo oni tacy strachliwi i wchodzący w ……….. tak czy inaczej fajna ferajna w tym urzedzie jak sie patrzy,
  śmichom i zabawom nima końca ….. taki luz , wolność i swoboda …. buhahbuhahbuahhabuaha

 19. Monika Kilar-Błaszczyk o planach związanych z Łęczycą| 2017-07-20:
  Likwidacja straży miejskiej
  – Myślę, że koledzy z tyłu będą mnie za to mało lubić, ale będę starała się przedłożyć radzie projekt uchwały dotyczący likwidacji straży miejskiej, ponieważ na dzień dzisiejszy zatrudnione są tylko 2 osoby zatrudnione na czas nieokreślony. Nabór, który był ostatnio nie powiódł się i myślę, że bardziej racjonalne byłoby przesunięcie pracowników, zgodnie z kwalifikacjami na inne stanowiska, a te pieniądze przeznaczyć Komendzie Powiatowej Policji w ramach służb ponadnormatywnych.
  A TEN GOŚCIU BIEGA TERAZ Z BANERAMI. HONOROWY FACET. LOKOMOTYWA PIS DO POWIATU.

 20. Musza pracować jak mróweczki. Po wyborach może uda się utrzymać stołek. A ten telewizorek to jest dopiero asior. Lizał Olszewskiemu, Lipińskiemu a teraz liże mkb
  PS PODOBNO W TYM ROKU NIE OPŁACIŁ JESZCZE SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ W LOKALNEJ PLATFORMIE.

 21. Do tej pory sztandarowym hasłem, które skandowaliśmy przy każdej okazji było jarosławpolskezbaw.
  Teraz dodajemy do tego jakże aktualne – przemysławłeczycezbaw.

 22. złapani na gorącym uczynku !! ….. jak tacy sportowcy i społecznicy to może niech dla miasta coś zrobią i troche z chodników w wolnym czasie sobotnim pozamiatają , tyż ruch i świeże powietrze Heheheha

  • Popieram np na zachodniej między blokiem nr 21 a boiskiem szkolnym. Syf, psie kupy itp. Nie ma kto uprzątnąć. Wszystko wielkie państwo a ludzie nie mogą przejść ze szpitala żeby na minę nie wejść.

 23. tak cinko z kasą u pani M., że pracownicy urzędu i podległych jednostek rozwieszają osobiście banery na płotach ????? pan Dyrektor, pani Prezes , pan Komendant!!!!!to wstyd jak jaki robotnik zobaczy pana Dyrektora czy pania Prezes z drutem i kombinerkami przy płocie !!!! ciekawe jak się rozliczają , czy to działanie spłeczne, w ramach wyzszych uczuć do bliżniego swego, praca domowa, chęć zlizania …….., wyższa idea, pomoc koleżeńska , może braterska, po rodzinie, po organizacji …..ciekawe w jakim układzie, kto komu, za ile, dlaczego , kiedy i za co ??? I TO MA BYĆ WŁADZA , KTÓRA BĘDZIE RZĄDZIŁA TYM MIASTEM PRZEZ CZTERY KOLEJNE LATA !!!!!!!! jak mają się czyć i co mają mysleć pracownicy UM , którzy nie biorą udziału w tym procederze ?????? jakie to k….. standarty tu obowiazują , z których krajów azjatyckich czy afrykańskich bierzemy wzory ????

 24. Koperkiewicz może zostać przez sąd uznany za wandala bo kilka miesięcy temu powiesił na szybie urzędu miasta kartke wiatając Lipińskiego? Ciekawe kto na niego doniósł? Czy to ktoś z urzędu? Straż miejska, czy może jej przełożona? A może policja? Może ktoś inny?Wandal Koperkiewicz, ha, ha, ha.

 25. Na płocie pana resturatora który kandyduje od pani Kilar Błaszczyk na radnego zauważyłam baner pana Kuleszy czyli kontrkandydata pani Kilar do fotelu burmistrza? Czy to jest normalne? Co ona ma za ludzi w tym swoim komitecie? A może ona wcale nie myślio byciu burmistrzem a plany idą w innym kierunku? Może chce być starostą?

 26. hahahahaahah ….. właśnie oglądałam przez okno, mieszkam na Konopnickiej przy LOK jak dwóch panów i pani rozwieszali banery pani pełniącej M.B. …… hhahhaahaahah dwóch bo kobitki nie znam ,pierwszy to strażnik miejski pan O. a drugi to dyrektor jednostki miejskiej pan vel- telewizorek tak jakoś !! ale śmichu kupa bo robili to tak jak za okupacji , bardzo szybko, pospiesznie, nerwowo ,żeby nikt nie widział , bardzo chcieli ukryc swoje działanie hahahahahahahahahaaha , szybko zrobili i szybko uciekali jak przy skoku na bank !!!!!! to żenada , ludzie czy pracownicy UM nie powinni byc apolityczni ??? czy pani M. w swoim programie będzie wyborczym bedzie nadal chciała likwidować Straż Miejską czy już nie , czy juz dakonano układu i zmowy , czy inni panowie i panie z UM też zatrzymaja swoje posady dlatego że sprawdzili i zasłużyli się politycznie ????? układ i zmowa ???? to jak władz urzędnicza może byc apolityczna i obiektywna??? to kpina !!!

  • Urzędnicy droga Pani tez maja prawo do swoich poglądów.Nikt im tego nie zabrania. To tez wyborcy proszę o tym ńie zapominać. Dziwie się, że Pani prowadzi inwigilację ludzi w ich wolnym czasie.Urzednicy działają dla mieszkańców w ramach prawa, a nie uznaniowo, politycznie.Czy Panowie wymienieni przez Panią w jakikolwiek sposób złamali prawo? Czy robili to w godzinach pracy?O ile wiem urząd w sobotę nie pracuje.

   • Obywatelu sam wiesz w państwie prawa za to była by czerwona karta !!! Szefowa Urzedu Miasta nigdy by nie zgodziła się na taki precerer …….ale tak jest w państwie prawa hahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahhahah hahahahahahaha
    prawda boli zawsze najbardziej

    • Bezsensownej nagonki na ludzi ciąg dalszy. Idz i sie puknij w głowę to może klepki wrócą Ci na miejsce.To nie Korea czy Białoruś , a wolny kraj.Niedlugo będziesz ludziom do domu wchodzić i patrzeć czy czasem nie maja w domu materiałów wyborczych któregokolwiek z kandydatów

    • Bądz co bądz to jest praca fizyczna. Czemu osoby na wysokich stanowiskach poniżają się do tego stopnia. Plakaty wyborcze zazwyczaj rozklejają chłopaki z sąsiedztwa za niewielką gratyfikacją. Szkoda mi tych sympatycznych ludzi.

     • No proszę Cię, to chyba dobrze świadczy ze ludzie na tzw. stanowiskach nie boja sie pracy fizycznej. Zrozumie pracownika fizycznego tylko ten co sam pracował fizycznie.Brawo!!!

   • Prezes PEC , Dyrektor Jednostki UM, Komendant Strazy Miejskiej …. !!!!!
    kto jeszcze dołączy do grupy szanowanych obywateli miasta Łęczyca rozwieszajacych banery na płotach kandydata na burmistrza Łęczycy …….
    ciekawe jak to jest ??? każdy obywatel ma prawo mieć swoje poglądy polityczne i je wyrażać , nawet jako wieszjący banery …… ale czy każdy obywatel może być Prezesem, Dyrektorem, Komendantem ??? i pracować u szefowej, która startuje w wyborach samorządowych i …… być podwładnym owej szefowej ?????
    ciekawe ….

 27. Pierwsza z kandydatów na burmistrza która wychodzi do ludzi podczas spotkan Pozostali kandydaci albo robią nieme spoty lub zaczepiaja ludzi na ulicy i wszystko obiecują albo nic nie robią

  • Lepsze takie spoty od bełkotliwej propagandy.
   A tak naprawdę spoty Pana Urbańskiego na bardzo wysokim poziomie, super. Panie Krzysztofie tak trzymać.

 28. Ta cała internetowa nagonka na PIS jest prowokacja ludzi Urbańskiego, Lipinskiego i Kuleszy , którzy za wszelka cenę chcą wygrać wybory w Leczycy.Skoro Monice Kilar Błaszczyk nie można nic zarzucić to prowadzą fikcyjna wojenkę przeciw PIS.No może Kulesza nie taka fikcyjna.W rezultacie szkodzą Leczycy, bo bez pieniędzy rządowych a byc może i unijnych Leczyca spadnie do rangi totalnego grajdołu.Ideologią nie naprawimy ulic, nie poprawimy komfortu życia mieszkańców.Walke prowadźcie sobie w wyborach do sejmu, bo tam wszystko sie rozgrywa.Nie szkodzcie Łęczycy!!! Wykorzystajmy szanse na rozwój, byc może juz ostatnią…

  • Bój to jeest waaasz ostaaatni……..
   Brednie, brednie. W jakim kraju czy ustroju jest tak, że pieniądze rządowe czy unijne są przeznaczone wyłącznie dla jednostek samorządowych zarządzanych przez kacyków z partii rządzącej. Chcesz powiedzieć, że kraj w którym żyjemy to nie Polska tylko jakaś PISlandia?

 29. Ludzie, nie dajcie się nabrać tej liście zdobytych przez Blaszczykowa pieniędzy z dotacji. Za organizacją w przedszkolu żłobka chodziła już od dawna Pani Dyrektor Andrzejczak. Dlaczego ta kandydatka PIS przypisuje sobie cudze zasługi!!!! Nie ma wstydu!!!! Tylko cel się liczy: WŁADZA0 I KASA Z PENSJI.

     • A my to nie Łęczycanie?Jakis podział nastąpił czy co?Z uzyskanych środków skorzystają wszyscy.Leczyca zasługuje na skok do lepszych czasów. Do tej pory PO promowało Uniejów i Łódź.Mialo gdzieś takie małe miasteczka.Mimo ze Olszewski był z po, rząd był z po i sejmik był z po.Efekt był taki ze Leczyca dostawała ochłapy.Teraz PIS stawia na małe miasteczka i tylko sie z tego cieszyć. Mądre społeczeństwo wybiera burmistrzów, którzy mogą coś zrobić dla miasta .Ostatnio wybrało lokalny produkt Lipinskiego, bo miało nadzieje na cud gospodarczy.Co z tego wyszło, wszyscy widzimy.

     • A my to też Łęczycanie i wale nie uważamy, że Pani Monika nie jest tu dla kasy ale dla nas. Co to w ogóle za głupie stwierdzenie, że ktokolwiek jest dla nas. Co to jakieś bóstwo, zbawca czy inne Manitu?
      Ocknij się wyborco z Łęczycy

 30. Czekam na to spotkanie. Wreszcie prawda wyjdzie na jaw. Czy będzie ochrona ze straży miejskiej i policji? czy wezmą w tym spotkaniu udział policjanci kandydujący z PiS? Czekamy na was. tak jak kiedyś czekaliście na Gronkiewicvz Walz.

 31. To tak na marginesie żłobek był pomysłem tylko i wyłącznie Pani dyrektor Andrzejczak.nie waszym i nie Moniki kilar.po co tak omamiacie ludzi? Przypisuje cie sobie zasługi innych.GDzie choć raz podziękowanie dla pani Dyrektor? Wstydz się pani pełniąca obowiązki

  • Żłobek powstał dzieki programowi rządowemu.Pani dyrektor kiedyś przekazała pomysł na radzie miasta.Ale oprócz pozytywnej opinii nikt jakos sie za niego nie wziął.Dopiero jak przyszła Pani Kilar-Błaszczyk ruszyły prace i został złożony wniosek, co zreszta obiecała nie wiedząc o pomysłach pani dyrektor.Oczywiscie pracował nad nim urząd i pani dyrektor. Burmistrz realizujący dobre pomysły pracownikow jest na wagę złota.

 32. Prawda jest taka, że Łęczyca straciła ostatnie 4 lata i opowiadanie bajek o ławkach i wiatach przystankowych tego nie zmieni! Czas na zmiany, panu Lipińskiemu i Urbańskiemu już dziękujemy! wasz czas minął, mam nadzieję, że bezpowrotnie!

 33. Przy wywiadzie z Kilar – Błaszczyk po prawej stronie jest cyferka zero (0) Pewnie chodzi o zero komentarzy. Czyżby Łęczycanie nie mogli skomentować wypowiedzi pani Kilar? Czyżby obawiała się ,że większość mieszkańców nie zgadza się z jej opiniami. Czyżby bała się krytyki? Wydaje mi się ,że do tego wywiadu trzeba dodać tez drugie zero (0), a dwa zera (00) to wiecie, co oznaczają. Kiedyś za czasów okupacji w Warszawie krążył dowcip o dwóch mijających się tramwajach oznaczonych cyferkami 00. Były one przeznaczone dla Niemców. Warszawiacy śmiali się, że gdy się mijają to coś śmierdzi. Nie mylili się. Tak tez „śmierdzi”, coś teraz śmierdzi. A, co? A pomyślcie sami? Śmierdzą te wypociny.

  • Tak śmierdzi, ale to twoje wypociny tak śmierdzą. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia i piszesz banialuki, piszesz byle pisać,a nic z tego nie wynika!

 34. Przez rok Łęczyca pozyskała w ramach środków zewnętrznych 5 941 234 zł! Kwota robi wrażenie! Brawo Pani Moniko!

 35. Złapali sie za łby że jeszcze nie mają spotu? Teraz pokażą nierentowne kurniki, inwestycje które inni przygotowali pozyskiwanie pieniędzy na które wnioski zostały złożone znacznie wcześniej. Proszę tylko nie zapomnieć o czerwonych usteczkach i kędziorkach takich jak Barbi.

  • Masz rację inni pozyskiwali pieniądze a Łęczyca w tym czasie tworzyła stołki dla pełnomocników! Na szczęście przez ostatni rok to się zmieniło i w następnych latach jeszcze zmieni! Okres łęczyckiej wielkiej SMUTY z lat 2014-2017 odchodzi do lamusa!

  • Takie banialuki to tylko Urbański robi.Pisze,że zrobił, tyle,ze on nie był burmistrzem NIGDY.Tak więc licytacja ile kto zrobił pełniąc funkcję burmistrza jest bezprzedmiotowa. Ten może się wypowiadac, kto odpowiada za swoje decyzje,podpisuje dokumenty.Urbański nie przypinaj sie do inwesycji Lipińskiego i Olszewskiego.Nigdy nie byłeś w żadnej kwestii decyzyjny.Ani w zakladzie karnym ani w urzedzie. A juz gadanie,że Urbański napisał wnioski Monice Kilar Błaszczyk jest żałosne.

 36. Ci ludzie, których zatrudnił pan Lipiński byli pracownikami urzędu. Pobierali pensje, tak jak to robią obecni pracownicy. Proszę więc aby nie wypinać się z tym problemem bo sprawdzimy ile zarabiają koleżanki i koledzy miłościwie panującej. Dlaczego nie zlikwidowała straży miejskiej? Czy czynni funkcjonariusze więziennictwa i policji powinni kandydować z listy PiS pani senatorowej? Czy ludzie od Palikota też powinni kandydować z tej listy PiS? Dlaczego łęczycka prawica do tego dopuszcza?

  • 1. Irena Gut-Leśkiewicz,- pełnomocnika burmistrza ds. Dzieci, Młodzieży i Oświaty.
   2. Jakub Pietkiewicz- pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów z mediami.
   3. Piotr Zacharski- pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów międzyinstytucjonalnych
   4. pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
   Łączna kwota wydana na pełnomocników, włącznie z alkoholówką to 211 468 zł – rocznie!!!

  • nie byli urzędnikami tylko gabinetem politycznym burmistrza.Najwidoczniej bez 4 osób doradczych nie dałby sobie rady.Pani Kilar jest sama w urzędzie i daje radę. Liczby mówią same za siebie, 5 milionów pozyskanych środków w jeden rok to bardzo dużo.

 37. Ludzie obudźcie się. PIS w Łęczycy nigdy. Państwo zadłużone, a oni jak dorwali się do koryta to rozdawnictwo robią. Myślmy realnie, chcemy tego dla naszych dzieci. O KONSTYTUCJI zapomnieliście? Podoba się Wam Pawłowicz, Kaczyński, Morawiecki, Zalewska……to jakieś nawiedzone towarzystwo wzajemnej adoracji. Wszyscy tylko nie PIS. Nie rozumie tego po prostu.Nie rozumie Staraszewskiej, Zachwiei, Miksie. Brygierowej. Ludzie czy Wy poszaleliście? to,że na ulotce nie będzie Pisu to nic nie zmienia fakty, że idziecie z Pisu. Po co omamiać ludzi.

  • Państwo się zadłużało w latach 2007-2015, teraz wychodzi na prostą mając najniższy deficyt w historii! trzeba opierać się na faktach, a nie na żałosnej propagandzie!

  • Akurat ze wszystkich opcji w Łęczycy PIS wystawił najlepszego kandydata.Dość już marazmu i bylejakości w wykonaniu lokalnych politykierów. Nie straszcie PIS em w Łęczycy bo wolę po stokroć Monikę Kilar Błaszczyk niż Urbańskiego, Kuleszę czy Lipę. jeżeli komus zalezy na rozwoju Łęczycy zagłosuje na Monikę Kilar Błaszczyk

 38. A TERAZ CHWILA WSPOMNIEŃ JAK SIĘ BAWIĄ ŁĘCZYCIORKI ( PIENIĄDZE KTÓRE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY) W LATACH 2014-2017:
  1. Irena Gut-Leśkiewicz,- pełnomocnika burmistrza ds. Dzieci, Młodzieży i Oświaty.
  2. Jakub Pietkiewicz- pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów z mediami.
  3. Piotr Zacharski- pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów międzyinstytucjonalnych
  4. pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
  Łączna kwota wydana na pełnomocników, włącznie z alkoholówką to 211 468 zł – rocznie!!!

  I TAKIE TORNADO NAS CZEKA GDY CI LUDKOWIE POZOSTANĄ PRZY WŁADZY W ŁĘCZYCY!!!!!!!!

 39. A TERAZ CHWILA WSPOMNIEŃ JAK SIĘ BAWIĄ PISIORKI ( NAGRODY KTÓRE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY)
  Gliński Piotr 72 100 zł Gowin Jarosław 65 100 zł Morawiecki Mateusz 75 100 zł Adamczyk Andrzej 70 100 zł
  Bańka Witold 72 100 zł Błaszczak Mariusz 82 100 zł Gróbarczyk Marek 65 100 zł Jurgiel Krzysztof 65 100 zł
  Kamiński Mariusz 65 100 zł Kempa Beata 65 100 zł Kowalczyk Henryk 65 100 zł Macierewicz Antoni 70 100
  Radziwiłł Konstanty 65 100 zł Rafalska Elżbieta 70 100 zł Streżyńska Anna 72 100 zł Szyszko Jan 70 100 zł
  Tchórzewski Krzysztof 70 100 zł Waszczykowski Witold 72 100 zł Witek Elżbieta 65 100 zł
  Zalewska Anna 75 100 zł Ziobro Zbigniew 72 100 zł
  I TAKIE TORNADO NAS CZEKA GDY TA PARTYJKA PRZEJMIE WŁADZE W ŁĘCZYCY

 40. Spot Pani Burmistrz z pewnością będzie ukazywał, że coś działo się w mieście kiedy była decyzyjna: piękny świąteczny wystrój, dzień dziecka, pożegnanie lata i turniej rycerski, bieg w którym udział wzięło mnóstwo ludzi, inwestycje na które pozyskała realne pieniądze. Ja ufam, że za pięć lat jak będzie ubiegać się o reelekcję będzie tego znacznie więcej. Urbański nie ma szans…

  • Spot Urbana cieniutki jak na 3 lata, bo przecież był jeszcze doradca ds. Inwestycji.Nie wspomnę, ze Poznańską dostał w komplecie tylko realizować. Salę przy SP 3 i Park Miejski tez…Jego z pewnością są ławki , kosze na śmieci i wiaty przystankowe…sukces na miarę 100 Lecia Niepodległości …

   • Co to za burmistrz skoro jest zawieszony na własne życzenie i nic nie może.A ja będę nazywać Panią Monike Panią Burmistrz kiedy tylko zechcę.

 41. Pani Moniko – Łęczycanie widzą Pani poświęcenie dla dobra ogółu… Wygra Pani… Zapracowała Pani na to przez ostatni rok 🙂

 42. Dlaczego zablokowała komentarza pod wywiadem? Zapłaciła za to? Te wypowiedzi zostaną i tak skomentowane. Prawda zostanie udokumentowana. A, jak tam pani Kilar z zawieszaniem banerów z komendantem straży miejskiej? Niech się pani tym pochwali? Od rana jest pani podwładnym a po południu, no kim…banery rozwiesza. Ludzie to widzą i śmieją się. Kiedy jajka wrócą do gry w rozdawnictwie?

  • Z banerami to wszyscy biegają w godzinach pracy
   – dyrektor śds
   – prezeska pec
   -nawet gwiazda niby dyrektor zieleni miejskiej
   taka robota urzędnika. bież banery i do pracy,

   • Do Anonima z godz. 14.57 Uważaj co piszesz i nie chowaj się jako anonim tylko się podpisz tak jak ja! A jeśli już piszesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie oczerniaj mnie cyt.: „Z banerami to wszyscy biegają w godzinach pracy
    – dyrektor śds”,
    bo się spotkamy w sądzie.
    Mieszkam w wolnym kraju, jestem wolnym człowiekiem i w czasie mojego urlopu mogę robić to na co mam ochotę.
    Marek Szczepaniak

 43. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 – Kwota całkowita: 878 634,51 zł – Kwota dofinansowania: 289 900,00 zł. ALE JAJA. DZISIAJ TAM PRZECHODZIŁEM I ŻADNEJ BUDOWY NIE WIDAĆ. TA PANI LEJE TAKĄ WODĘ, ŻE, TYCH WYPOCIN NIE DA SIĘ CZYTAC.
  P.S JAK TAM SPOCIK WYBORCZY? WSZYSTKO SIĘ UDAŁO? NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY ZOBACZĘ TO WYBITNE DZIEŁO. AAA MOŻE BĘDZIE W TYM SPOCIE TO BOISKO WIELOFUNKCYJNE,, WYBUDOWANY TBS I WYREMONTOWANY BUDYNEK ADMINISTRACYJNY ZAKŁADU KARNEGO. CZEKAMY NA SPOCIK.

  • czytaj ze zrozumieniem ośle patentowany, środki na boisko zostały pozyskane i będzie ono budowane! boisko powstanie w przeciwieństwie do fabryki Jaguara!

  • Kto powiedzial, ze sie juz buduje.Zostaly pozyskane środki na budowę, czyli pierwszy krok zrobiono.Remont juz zaczął sie w Domu Kultury może iść i zobaczyc

 44. jezeli liczby są tak mocne i oczywiste to dlaczego tak panicznie boi się komentarzy ???? czy boi sie prawdy o bzdurach, które wygaduje !!! prawda boli !!!!! a prawda jest jednoznaczna …. w tym mieście nie ma PIS-u , jest pan i pani , mąż i żona towrzą partię , na którą zaden myslacy mieszkaniec Łęczycy nie zagłosuje !!!!!! i tego boi się pani wyłaczjać komentarae !!!!!!!!!!

 45. do wywiadu .. mówi – .Był to okres bardzo intensywnej pracy … w piciu kawy …!!!!
  hahahahahahahahahahahaahahahahahahahaaahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahah
  hahahaahahahahahahahahaha

  szkoid aczasu na komentowanie bzdur

  • Z tego picia kawy wyszło kilka milionów dla Łęczycy😀Dziewczyny pijcie tą kawę i załatwiajcie kasę dla miasta.Duzo jest do nadrobienia

 46. Oj pani Staszewska niech no pani nam powie z jakiej listy pani kandyduje?z listy Moniki kilar Błaszczyk.a pytanie moje jest następujące to Monika ma jakąś listę do powiatu? Dziwne bo numer 10 to lista PiS!!! To czego pani się wstydzi i wymijajaco odpowiada.nie jest to zgodne z prawdą.Olczyk choć się nie wstydzi i mój głos oddam na zupełnie kogoś innego.nie jest pani wiarygodna

 47. WYWIAD Kłamstwo mówi samo za siebie
  ” – Cztery lata temu kandydowałam na burmistrza.Zaufało mi prawie 1500 mieszkańców, a wówczas urzędującemu burmistrzowi 1600 osób. To był bardzo duży mandat zaufania od społeczeństwa, które w mojej osobie widziało potrzebę zmiany.”
  Prawda jest taka, że w wyborach burmistrza Łęczycy w 2014 r. startująca z KW Prawo i Sprawiedliwość Monika Kilar Błaszczyk uzyskała poparcie 1447 mieszkańców miasta, co stanowiło 23.09 proc. głosów. Wyprzedził ją urzędujący wówczas burmistrz Andrzej Olszewski – 1648 głosów, czyli 26,3 proc.
  Jeśli pozostałe liczby kandydatka podaje bardzo precyzyjnie to czemu w tym temacie jest zaokrąglenie – gdzie trzeba w górę, gdzie trzeba w dół. Różnica to nie 100 jak by pani chciała ale 201 osób.
  I to był NAJMNIEJSZY mandat zaufania spośród wszystkich kandydatów.

 48. Pani Monika ma wywiad bo ma się czym chwalić…. A reszta… Niemy spot, obrazki z osiedli. Nic tam się nie dzieje. Zero energii, jak i sam Kandydat. Zniecierpliwoscia czekam na spot Pani Blaszczyk

  • nie czekaj z niecierpliwością tylko zasuwaj do rynku, może jeszcze zdążysz to sie pośmiejesz 😉
   właśnie się kręci spot hehehehehehe
   a spod swojego domku może by się sfilmować

 49. Do Wywiadu: Monika,kobieta z determinacja dążąca do celu. W rok więcej niż inni w cztery… Brawo. I co nieudolnie Krzysiek – zatkało kakało?

 50. Dlaczego pani, pani Moniko nie napisała w wywiadzie, czy w młodzieżowej radzie miasta radni będą otrzymywali diety? Kto może w niej zasiadać? Mam 70 lat, a czuję się młodzieżowcem. Czy będę mógł wystartować w wyborach do MRM? Czy te wybory będzie organizowało PiS i Ruch Palikota?

 51. A ta młodzieżowa rada miasta to pewnie przyszli pisowcy? Partyjne szkolenia, wiece poparcia dla idealnego społeczeństwa PiS? Tak przybudówka? Młodzież łęczycka nie jest taka głupia, żeby jakaś lalka Barbie brała ją na lep. Jest niezależna.

 52. Ceny idą w górę a rzadąca partia mówi, że jest ok. Oni przeinaczanie pewnych rzeczy mają już chyba we krwi? Od seniorów to nie się pani od…..Gdzie ten klub pani zorganizuje, u siebie w kórniku? Chcemy godnie żyć a nie jeść zgniłe jaja (oczywiście lekarstwa). Te najbardziej potrzebne są bardzo drogie a te refundowane, to nadają się dla umarlaków? Czy nie mam racji?

 53. WYWIAD Kłamstwo mówi samo za siebie:
  „W przeciwieństwie do moich poprzedników nie widzę potrzeby zatrudniania osób z Konstantynowa, Łowicza czy Pabianic, bo Łęczyca ma wielu cennych, wartościowych ludzi”
  A prawniczki , które paniusia zatrudniła to skąd są?

 54. Komentarze zablokowane bo prawda w oczy kole.koleżanki latają z plakatami po urzędzie w godzinach pracy.oj nieładnie nieładnie miłe panie. Za robotę się brać. Co pani Sylwia zrobi po wyborach??????? I o to jest pytanie? Gwiazda gniazdowska druga co roboty nie ma w pecu?

 55. WYWIAD: Kłamstwo mówi samo za siebie.
  Np.
  „Budowa budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy przy ul. Słowackiego – Kwota całkowita: 1 188 500,00 zł – Kwota dofinansowania: 1 188 500,00 zł”
  „pozyskiwałam od sponsorów i instytucji nam przyjaznych. Takich jak Poczta Polska czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, począwszy od Turnieju Rycerskiego w 2017 roku, gdzie łączna kwota wynosiła ponad 15 tys. zł od tych dwóch instytucji. W tym roku była to kwota dużo większa, bo finansowania była również Nagroda Gospodarcza od Wojewody Łódzkiego”
  cdn

 56. Tego wywiadu z Kilar – Błaszczyk nie można komentować? Czyli jest sponsorowany przez nią? Mogła w nim powiedzieć co tylko chciała i nie liczyć się z krytycznymi uwagami. Śmieszne to bardzo, tak jak i to zdjęcie.

 57. W tych wyborach nastąpiło przetasowanie wojsk i nikt nikomu tego wypominać nie powinien. Kulesza ma ludzi Lipy i PISU, Urbański ma ludzi Lipy i Pisu, Blaszczykowa ma ludzi Olszewskiego a Lipa ma ludzi….nie wiadomo skąd.Licytować sie można bez końca, tylko po co.Kazdy ma prawo zmienić poglądy, bo jak mówił leczycki wieszcz tylko krowa nie zmienia zdania.

 58. jak czytam listę z pis to śmiać mi się chce MIKSA LIBISZEWSKA ZACHWIEJA – rozum im odebrało zupełnie.Kulesza to człowiek na którego zagłosuję

  • To głosuj ja zagłosuje na Monike Kilar Błaszczyk!Skoro radni sie zdecydowali na kandydowanie z list PIS to musza mieć prawicowe poglądy.Nie wszyscy którzy nie głosują na PO są głąbami.

   • Myślę,że masz stuprocentową rację.Ludzie głosując na kandydatów z jakiejś opcji lub kandydując z list konkretnej partii utożsamiają się z poglądami-szeroko rozumianymi -tej partii.Karierowicze i ci z miękkim kręgosłupem powinni być odrzuceni przez wyborców.Gorzej ,jeśli znaczna część wyborców naśladuje chorągiewkę na wietrze.

  • Alina lubi być przy władzy najpierw kandyduje z PO teraz z PiS-u, jak Urbański dojdzie do władzy to będzie lizała mu dupę, tak samo jak Karolek on już, ze wszystkich komitetów startował począwszy od SLD, PSL, PO, a teraz PiS

   • Nie startowali z PO bo takich list nie było.Popierali Olszewskiego, ale ten nie startuje w wyborach, wiec mogą startować skąd chcą.Wolna wola jest. Gdzie jest napisane, ze ludzie Olszewskiego mają startowac od Kuleszy.To inny komitet jest.Nawet Czaplija nie ma 😂Inaczej by Jóźwiak nie startował od Kuleszy.

 59. Podziwiam Panią Monikę. Niezaprzeczalny jest fakt, ze sama zarządza miastem.Lipiński miał zastępcę i 3 pełnomocników.Jeśli policzylibyśmy miesięczne koszty utrzymania tej kadry zarządzającej to włosy by stanęły nam dęba. A tu jedna kobieta ogarnia całe miasto. Szacun wielki. Urbański pisze „zrobiliśmy” bo inaczej nie może. Nigdy samodzielnie niczego nie zrobił w mieście, bo zawsze był DRUGI.Nigdy nie był burmistrzem tego miasta.Moim zdaniem nie powinien przypisywac sobie zasług innych

 60. Chciałabym się dowiedzieć, kto ustalał listy PiS do miasta i powiatu? Czy jest tu jakiś zarząd tej partii? Czy robili to mąż z żoną? Dlaczego na liście widzimy funkcjonariuszy służby więziennej, policji, straży miejskiej a także działaczy Ruchu Palikota? To wstyd dla łęczyckiej prawicy. Kto jest za to odpowiedzialny? Te informacje powinny dotrzeć do prezesa Kaczyńskiego. Dość już lokalnych kacyków.

 61. Zauważyłem, ze żona Urbańskiego startuje od Hopaluka do Rady Powiatu z Gminy Łęczyca.Czy ma to związek z miejscem zamieszkania państwa w gminie Łęczyca?Gdzie oni właściwie mieszkają i na czym im tak naprawde zależy.Jakis dysonans sie pojawił.Rodzinka pozazdrościła Państwu Blaszczykom kariery politycznej?

 62. Szanowni wyborcy p. Krzysztofa, opluwanie nie pomoże! Nic wam to nie da! Czas panów Lipińskiego i Urbańskiego powoli dobiega końca! Ta historia bez happy endu właśnie się kończy! Czas się z tym pogodzić. Wasze rozgoryczenie jest zrozumiałe, zrozumcie jednak że wiadra pomyj jakie wylewacie nic już nie zmienią!

  • Zagłosuje na urbańskiego – ma chłop emeryturke – niech se dorobi, dużo czasu, a to gdzieś wiatę albo kosz naprawi, po co mi nowe drogi jak i tak siedze w domu, Krzychu – mój kumpel z budki też na ciebie zagłosuje ( jak bedzie trzeźwy )

 63. Jak to się stało że pani Kilar została wcześniej sekretarzem w gminie Łęczyca? Był jakiś konkurs czy z nadania? Może ktoś wyjaśnić?

  • Juz wyjaśniam.Pracownik samorządowy może przejść bez konkursu z jednego urzędu do drugiego za porozumieniem stron między pracodawcami.Pani Kilar Błaszczyk przeszła z urzędu miejskiego do urzędu gminy

  • burmistrz może mieszkać gdziekolwiek, gorzej z radnymi, bo oni musza mieszkać w gminie z której kandydują, jeżeli wiecie o takich radnych co są zameldowani w mieście a faktycznie mieszkają gdzie indziej piszcie wnioski do burmistrza o wykreślenie ich z rejestru wyborców

 64. Za chuda , za grupa, za wysoka za niska, za młoda , za stara, blondyna, brunetka, ruda.To wasze teksty o kandydatkach kobietach.Ja sie pytam dlaczego nie oceniacie pod względem wyglądu kandydatów mężczyzn.Tez mogłabym powiedzieć, ze Kulesza jest za gruby, Lipiński za stary a Urbański za rudy, a rudy wiadomo wredny. Wasze komentarze są seksistowskie, uwłaczające godności kobiet. Dlatego apeluje do łęczyckich kobiet.Nie pozwólmy sie zaszufladkować do roli kury domowej, której wypomina sie każda fałdkę czy zmarszczkę na twarzy. Głosujmy na Monike Kilar Błaszczyk, bo kobiety są równie silne jak mężczyźni

  • dlatego kozia brodo , że nikt z nich nie odtłuszcza na zdjeciach sobie szyi czy brody i innych części ciała, !! tak ma wyglądać przyszły burmistrz czy robot po retuszach ! pojeła czy nie pojeła ?

   • Parówa bredzisz z braku merytorycznej argumentacji. A Lipiński faktycznie już dziadek jest. Olszewski startował w podobnym wieku i Łęczycanie stwierdzili,ze za stary do rządzenia.Lipiński sprytnie postępuje. Ta kadencja i emeryturka i odprawa ze 100 tysięcy. To się nazywa cwana bestia.

 65. To wielki wstyd, hańba i upokorzenie dla PIS-u , że na naszych listach sa ludzie niezwiązani z naszą partią , którzy niejednokrotnie publicznie dawali wyraz swej dezaprobaty wobec naszego środowiska ! pytam pania z jakiej racji, z czyjego polecenia i jakim prawem właczyła pani tych ludzi na swoją listę ! prosze to wyjaśnić wyborcą PIS !!!! czy pani jest z PIS-u ??? skąd pani jest ???? c

 66. Nie czepiam sie ale jest jedno ważne ale… Mianowicie Pani Monika ukrywa swój naturalny kolor włosów. Napewno nie jest blondynką… diabeł tkwi w szczegółach!

  • to wielki wstyd, hańba i upokorzenie dla PIS-u , że na naszych listach sa ludzie niezwiązani z naszą partią , którzy niejednokrotnie publicznie dawali wyraz swej dezaprobaty wobec naszego środowiska ! pytam pania z jakiej racji, z czyjego polecenia i jakim prawem właczyła pani tych ludzi na swoją listę ! prosze to wyjaśnić wyborcą PIS !!!! czy pani jest z PIS-u ??? skąd pani jest ????

 67. Niemożliwe że sama udostępniła takie zdjęcie do mediów…… Może ktoś przed publikacją nieumiejętnie ją „poprawił” a głupi lud się czepia.

 68. Podziwiam Panią Monike. Niezaprzeczalny jest fakt, ze sama zarządza miastem.Lipinski miał zastępcę i 3 pełnomocników.Jesli policzylibyśmy miesięczne koszty utrzymania tej kadry zarządzającej to włosy by stanęły nam dęba. A tu jedna kobieta ogarnia całe miasto.Szacun

 69. Urbański nigdy samodzielnie nie podjął żadnej decyzji.Zawsze był drugi i zawsze mógł zwalić winę na innych.Teraz zdecydował sie byc pierwszy, ale wątpię czy da sobie rade, nie ma chłop żadnego doświadczenia i znikoma wiedzę skoro występował o wykaz inwestycji za czasów swojej pracy w urzędzie

  • POsrańcą od Tuska nikt nie dorówna przez osiem lat rządów prawie wszystko sprzedali. Polacy mieli pracować za grosze i do śmierci gdy Niemic juz dawno zwiedzał świat na emeryturze. W dupie mamy taką pseudo demokrację

 70. Ludzie w Łęczycy mówią że Blaszczykowa została przywieziona w teczce. A ja w to nie wierzę. Nie ma na świecie takiej teczki w którą by się zamieściła, pomimo że jak twierdzi jest na diecie.

 71. Możecie obrażać i poniżać, ale i tak nie zakryjecie faktu, ze Monika Kilar Błaszczyk to najlepsza kandydatka na burmistrza Łęczycy!!!

 72. A właśnie, czy to prawda z tą Gniazdowska? Przecież ta kobieta zawsze związana była z SLD. To była prawa ręka burmistrza Józefa Koniecznego. Teraz jest w PIS??? Nie możliwe!!! Oni ja tolerują???? I to ona tworzyła zespół kandydatów do rady miasta z PIS???
  SWIAT ZWARIOWAŁ!!!! TOTALNE ZAKLAMANIE!!!!!

  • jak k…… zwariował !!! jak !!!! to koryto połaczyło to towarzystwo, zespawało i scementowało po grób !!!
   hheeheheheheheheheheehehehehehhehehh polityczne głowy i polityczne działanie pod politycznym nadzorem politycznych mezów stanu !! k…… jakie to żałosne klauny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 73. A tak z innej beczki. Zauważyłem, ze żona Urbańskiego startuje od Hopaluka do Rady Powiatu z Gminy Łęczyca.Czy ma to związek z miejscem zamieszkania państwa w gminie Łęczyca?Gdzie oni właściwie mieszkają i na czym im tak naprawde zależy.Jakis dysonans sie pojawił.Rodzinka pozazdrościła Państwu Blaszczykom kariery politycznej?😂😂😂😂

 74. W komitecie tej pani to sami ludzie z łapanki. Niektórzy z nich to zaciekli wrogowie PIS. Ich znajomi znają ich poglądy i bardzo się dziwią że się sprzedali. Na co liczą? Na stanowiska dla siebie i swojej rodziny?
  Hańba!!! Wstyd!!! Tej łatki pisowskiej dlugo nie odkleicie!!!!

  • Ludzie na terenie Łęczycy nie ma PIS-u tutaj nie działa ta partia !!! na terenie Łęczycy działa partia polityczna państwa B. !!! żona i mąż czyli prezes i prezes !!!! hahaahahahah ci ludzie nie maja nic współnego z PIS-em , ich działania , egzotyczno – towarzyskie -kolalicje sa zaprzeczeniem idei i programu PIS- u ! powoływni przez nich ludzie na stanowiska to ludzie o dziwnie politycznej przeszłości tacy, których PIS wyeliminował by ze swoich szeregów ale tu w m. Łęczyca są i działają ponieważ należa do partii państwa B. ze Zgierza !!!! hahahahahahaahaah i to o to tu chodzi …. o UKŁAD I KORYTO !!!!!! chyba wszystko jasne !!!!!
   Pamiętajcie głosując na panią B. nie głosujecie na PIS !!!!!!!!!!!!!

   • PiS działa tylko jest zastraszany przez ludzi Urbańskiego.Pieniadze Łęczyca to niby skąd dostaje ?Prywatnie od Moniki Kilar Błaszczyk czy z rządu.A Pani minister do kogo przyjechała ?Do nas Łęczycan.Nareszcie i u wojewody i w ministerstwach wiedza ze jest Łęczyca, której należy pomoc.

    • Na PIS wszędzie leją kubły pomyj .Kto chce być oblewany przez znajomych ,sąsiadów a nawet przez bliskich.Dopiero w czasie wyborów oddają głos zgodnie z poglądami.

  • Kandydaci na radnych startują Bo wiedza ze tylko z Panią Monika Kilar Błaszczyk są w stanie ożywić Łęczycę, bo Łęczyca jest najważniejsza !!!!

  • Masz racje Łęczyca wygra własnego klawisza.Sukces na miarę Oscara.Ponoc Urbański za występy w spocie jest juz nominowany!!!Bo rozumiem, ze najważniejszy w całej kampanii Urbanskiego jest spot .Pragne tylko podkreślić brak profesjonalizmu, bo po nr okręgu są kropki.Jaki Pan taki kram.

 75. mnie zastanawia brygierowa. wszędzie jej pełno jak Straszewskiej, ale czy sekretarz to nie siedzi na dupie w urzędzie a nie lansuje się po mieście za kilarową?

  • łostatni jom w zbożu widziałam jak plonsała po nim jak nimwa czy rusałak jaka , tylko troche tako duża rusałka , bardzo duża , big

 76. Taki dziwny zbieg okolicznosci: na osobę pełniącą obowiązki burmistrza Łęczycy akurat najbardziej pasowała żona senatora. To logiczne, bo to osoba sprawdzona. Sprawdzona przez swojego męża w kwestii utrzymania czystości w domu, gotowania, prania itp. To niezbędne kwalifikacje jakie powinna spełniać osoba wykonująca obowiązki burmistrza. A Jolka z Belwederskiej to ma jeszcze lepsze kwalifikacje bo do tego jeszcze skarpetki umie cerować. JOLKA BA BURMISTRZA LECZYCY !!!!!!!

 77. Z całym szacunkiem do Pani – zebrała pani ekipę. Po kątach każdy zaprzecza, że od pani. Nie dziwi to Pani? nikt do pisu się nie przyznaje. Chyba nie o takich kandydatach Pani marzyła. Szkoda, bo nawet myślałem dać pani szansę

 78. Może niech już tych spotów ta pani nie robi. Ciężko domyślić się, że to ona na zdjęciu, aż się boję co będzie na spocie…. Nic nie zrobiła, a lansuje się jakby termy pobudowała.

 79. Podobno po burmistrza jak zobaczyła spot Urbańskiego to zapłakała i powiedziała: przemo ja tez taki chcę bo przegramy…………i płakała dalej

  • prawidłowy odruch …… od dawna wiedziała, że z Urbańskim nie ma szans !!!!!!!!
   kogo wybierze mieszkaniec Łęczycy ??? swojego, ziomala z tej samej ulicy czy obcą urzędniczkę dojeżdżającą do roboty od 7 do 15 ?? no kogo ???
   Nasz Krzysiek Urbański – bo dla Łęczycy nie ma innej alternatywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 80. PODOBNO W CZWARTEK PISIORY ZACZYNAJĄ KRĘCIĆ SPOT WYBORCZY. MYŚLELI, ŻE NA WSI NIE MOŻNA ZROBIĆ PROFESJONALNEJ KAMPANII WYBORCZEJ. I CO POWIE KANDYDATKA CIEKAWEGO? ZROBIŁAM, ZAŁATWIŁAM, JESTEM DEBEŚCIAK. PISUARKI MUSICIE SIĘ BARDZO POSTARAĆ ALE JAK TO MÓWI KURSKI CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI. ALE MACIE PROBLEM ŁĘCZYCANIE TO NIE CIEMNY LUD I SWÓJ HONOR MAJĄ.DLATEGO PROPOZYCJA JEST PROSTA PAKOWAĆ WALIZKI I ODPALAĆ WROTKI Z NASZEGO MIASTA. ADIOS KOMPANIEROS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 81. Tragedia, po prostu tragedia. Nie chce używać wulgaryzmów ale Panie o takim wyglądzie na pewno nie powinny być urzedniczkami a już na pewno nie mogą rządzić Łęczycą. Nie zasłużyliśmy na to.

 82. Pani Kilar Błaszczyk na Burmistrza Łęczycy!!!Ma Pani mój głos i wszystkich sąsiadów. Z sukcesem pomogła nam Pani w rozwiązaniu problemu. Nareszcie burmistrz, który chce pomagać mieszkańcom.

 83. Medium ???? czy co ??? aż ciarki przeszły po ………. jest strach !!! czy una ta kobita chce nas zahipnotyzować !!! ???? niech se starego hipnotyzuje !!!!! hahahahhahahhahaahahahahahaha

 84. Pani Monika Kilar Błaszczyk najlepszą kandydatka na burmistrza Łęczycy!!!Urbanski obiecuje rzeczy na które nigdy nie pozyska pieniędzy.Taka prawda.

 85. Piękne zdjęcie chociaż szkoda, że rzeczywistość inna. Trochę popelina z tego wyszła. Oby tak nie było z tym zdjęciem jak z obietnicami kandydatki PiS. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu bo PiS jeszcze w sejmiku nie wygrał i może przegrać. Wtedy obiecane pieniądze od PiSu wcale tak prędko do Łęczycy nie trafią. Ja nie zagłosuję na kogoś ze Zgierza i z nadania partyjnego.

 86. Faktycznie, że jeżeli chodzi o pozyskanie dotacji to nikt nie przebije Błaszczykowej. Urbański z Kuleszą mogą tylko pomarzyć, o Lipińskim nawet nie wspominam, bo on nie ma żadnych szans jako karany.
  Jeżeli chcemy coś więcej dla Łęczycy, to proponuję cisnąć panią p.o. burmistrza o konkretne wizje w stylu nowej dzielnicy w Warszawie Patryka Jakiego, a nie jakieś ochłapy.
  Daję swoje pomysły:
  1. powrót Bzury do Łęczycy i budowa bulwarów nad Bzurą;
  2. ścieżka rowerowo-krajoznawczo-przyrodnicza z Łęczycy do Tumu przez Szwedzką Górę;
  3. zagospodarowanie budynku po więzieniu na Centrum Hotelowo-edukacyjno-historyczne.
  Na razie starczy.

 87. Czy ta kobieta wstydzi się tego jak naprawdę wygląda? Przecież nie jest tak tragicznie.
  Fałsz . Na przerobionej fotografii i w postępowaniu.

 88. Szanowni wyborcy!
  Środki na budowę hali przy SP3, ul. Poznańską i rewitalizację parku miejskiego pozyskał i zabezpieczył w budżecie Pan Andrzej Olszewski! Lipiński i Urbański tylko je zrealizowali! Zapamiętajcie sobie to dokonując wyboru!

 89. Spokojna kampania wyborcza Urbańskiego, który jest wśród ludzi. Zna ich bolączki i troski. Wie, czego od niego łęczycanie oczekują. Realnie podchodzi do spraw inwestycji. Mówi prawdę a nie szafuje obietnicami. I, dobrze. Tak trzymać. Pozostali kandydaci są jacyś tacy nijacy. Żaden z nich nie prowadzi kampanii. Żadnego nie widać w mieście. Żaden nie rozmawia z mieszkańcami. Coś tam pewnie układają w gabinetach partyjnych. Najśmieszniej wygląda żona senatora i nie tylko na zdjęciu. Na lep z tymi dotacjami od ministrów nikt w mieście się nie nabierze. Wiadomo, kiełbaska wyborcza a po wyborach smutek, że pieniążki od ministrów nie znalazły się na koncie miasta.

 90. Jak Łęczyca nie wybierze Pani Błaszczyk to ja się wyprowadzam z tego miasta….jak nie skorzystamy teraz z takiego układu że ona ma ogromną siłę przebicia u Wojewody i w Ministerstwach to sami doprowadzimy do sytuacji że miasto zacznie umierać. Bo Panowie nie pozyskają nic….. A z budżetu samego miasta mogą Ci najwyżej odśnieżanie zrobić.

 91. Za to rozdawnictwo przedwyborcze i kiełbasę Kaczyński się weźmie. Niech no tylko to do niego dotrze. Zresztą, gdzie są te pieniądze? Na razie chyba wirtualne, na papierkach? Wcześniej wykorzystała „gotowce” przygotowane przez Lipińskiego i Urbańskiego, a teraz nadstawia pierś i twarz do orderów. Czy ta pani tak autentycznie wygląda na tym zdjęciu, czy to jest retusz?

  • jakie gotowce? konkretnie? Gotowce w postaci hali przy SP3, ul. Poznańskiej i rewitalizacji Parku dostał Lipiński i Urbański od Olszewskiego.

  • Gotowcem był żłobek, dom kultury, remonty ulic czy TBS..?????.jedyny projekt który Lipiński otrzymał po Olszewskim to ulica Marii Konopnickiej.Urban uparł sie na wysepki za które wszyscy bluźnia

 92. Dość juz mam tej propagandy sukcesu w wykonaniu tej kandydatki. Jakbym wrócił do czasów komuny i PZPR. Może jeszcze, jak zabraknie „paliwa” z centrali na dokończenie jakieś inwestycji to kandydatka wezwie nas na czyn partyjny? A może ruszyłaby się w miasto i zobaczyła brud na ulicach i syf w zaułkach?

  • to nie jest propaganda lecz pokazanie że miasto sie zmienia na lepsze, remonty ulic, żłobek, dofinansowania szkół.itp….. to jest pokazanie że zarzuty wobec Pani Moniki są kompletnym kłamstwem…..

 93. Czy pani Kilar może coś powiedzieć o niektórych członkach swojej ekipy? Dlaczego zdecydowała się na kandydatury czynnych funkcjonariuszy służby więziennej i policji a także byłych działaczy Ruchu Palikota? Czy to są ludzie którzy powinni kandydować z pani komitetu? Co oni mają wspólnego z PiS? Prosze to wytłumaczyć.

 94. Ludzie na terenie Łęczycy nie ma PIS-u tutaj nie działa ta partia !!! na terenie Łęczycy działa partia polityczna państwa B. !!! żona i mąż czyli prezes i prezes !!!! hahaahahahah ci ludzie nie maja nic współnego z PIS-em , ich działania , egzotyczno – towarzyskie -kolalicje sa zaprzeczeniem idei i programu PIS- u ! powoływni przez nich ludzie na stanowiska to ludzie o dziwnie politycznej przeszłości tacy, których PIS wyeliminował by ze swoich szeregów ale tu w m. Łęczyca są i działają ponieważ należa do partii państwa B. ze Zgierza !!!! hahahahahahaahaah i to o to tu chodzi …. o UKŁAD I KORYTO !!!!!! chyba wszystko jasne !!!!!
  Pamiętajcie głosując na panią B. nie głosujecie na PIS !!!!!!!!!!!!!

 95. Prawda jest taka, że przez rok p. Monika zrobiła więcej niż panowie Krzysztofowie przez 3 lata! Nie zagłuszycie tego, a wasza jedyna odpowiedź to plucie na każdym kroku! Metoda zresztą sprawdzona- 4 lata temu się udało!

 96. Każdy ma prawo do własnej oceny.Mnie akurat zdjęcie sie bardzo podoba. Ale nie zdjęcie w kampanii jest najważniejsze tylko program wyborczy i realność jego realizacji.

 97. przesadziła pani z obróbką zdjęcia, przecież w każdej lokalnej gazecie widać jak naprawdę pani wygląda! oj chyba kompleksy wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem

 98. Niech trwa pojedynek na argumenty, czy jesteś chudy, gruby, łysy… Jakie to ma znaczenie dla sprawowanego stanowiska?????? A czy autorzy obraźliwych wpisów to ideały? Umieścić swoje zdjęcie i ocenimy…

 99. panie redaktorze czy mógłby pan k….. wreszcie odpuścić te roboty , czy pan z ludzi debili robisz tak jak RODO , daj pan tylko jeden obrazek cxy to k…. nie wystarczy !!! czy na pana strone szykują się hakerzy z korei północnej albo ruskie !!! ludxzie idzie c…. dostac z tytmoi robotami !!!

    • To zależy od wyborców, jednak wierze w mądrość Łęczycan.Tym bardziej, ze Panu Lipinskiemu i Urbanskiemu dali juz mandat zaufania.Jak sie to skończyło wszyscy wiemy doskonale. Retoryka, ze to zła rada mu przeszkodziła jest niewiarygodna.Urbanski nigdy w swojej karierze nie był pierwszy, nigdy nie podejmował samodzielnie decyzji.Na podstawie czego uważa ze da sobie rade?No , jest z Łęczycy? To za mało.Heniek tez jest człowiekiem z Łęczycy a nie kandyduje,

 100. Trzeba się zastanowić, czy mamy w Polsce jeszcze demokrację, czy już nie. PiS nam wszystko obiecuje, ale skąd wezmą pieniądze na te wszystkie inwestycje dla każdej gminy. PiS stosuje szantaż polityczny. Rozdają kasę, którą potem ściągną z nas podatników .Chcą nam tez odebrać nasze miasto – zastanówmy się póki jeszcze trochę czasu na kogo chcemy oddac głos, na człowieka , czy na partie .

  • PiS spełnia obietnice.Nie zgadzam sie ze chce nam odebrać miasto.Wrecz przeciwnie pomaga mu stanąć na nogi.Ja głosuje na ludzi nie na partie.Dlatego wybieram Monikę Kilar Błaszczyk.

  • miasto i szanse na rozwój odebrał nam Lipiński z Urbańskim…. aaa nie przepraszam .. zabłysnęliśmy w TVN, tylko szkoda że ten błysk miał blask afery korupcyjnej….

 101. Za to robi indoktrynację w kinie Górnik. Przed każdym filmem, nawet na filmach dla dzieci.Trudno robie bojkot Kina Górnik.Nie wiem czy nie na stałe.Szkoda ze kino bawi sie w politykowanie.Ciekawe co ma za to obiecane?Zwolnienie z podatków???

 102. Merytoryka Panowie !Merytoryka !Osobiste wycieczki są niemodne. Szowinizm w najgorszym wydaniu.Najwidoczniej nie macie nic mądrego do powiedzenia.

 103. To najlepsza kandydatka na urząd burmistrza.Przez ten rok pozyskała mnóstwo pieniędzy dla Łęczycy.Trudno jest zrealizować poważna inwestycje w przeciągu roku.Chociaz remont ulicy Marii Konopnickiej powoli dobiega końca.Budowa TBS rozpoczęta.Podobnie z remontem sali widowiskowej w Domu Kuktury i remonty ulic i chodników.Rusza tez dalsza budowa SDS.Co ważne na wszystkie te inwestycje Pami Kilar-Błaszczyk pozyskała dofinansowanie.Brawo!!!

  • za co to brawo ???? może niedługo będzie brawo za to że ulice są zamiatane i trawa obcinana ….. to faktycznie mógłby byc wiekopomny sukces !!!! hahahahaahahahahahahahahahahahaahahahaahahaah

 104. Wymieńcie choć jeden pozytyw osiągnięty przez tą nieudolna władze choć jeden rozpoczęty przez nią i zakonczony pozytywnie !!! Nie ma czegoś takiego ta władza to rok chaosu i straconych szans

 105. Co Pani powie z mężem senatorem prezesowi Kaczyńskiemu nt swoich kandydatów na radnych. 2 od Palikota. jeden kandydował nawet z listy Palikota do sejmu. To Palikot stwierdzì o śp Lechu – to na tych rękach jest krew tych którzy zgineli w katastrofie. Pani niszczy ideały prawicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here