Już wkrótce ruszy budowa budynku TBS

21
821
fot. pixabay

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Łęczycy rozpoczyna budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kaliskiej/Konopnickiej. Blok mieszkalny biedzie liczył 27 mieszkań.

20 mieszkań dwupokojowych, o różnych metrażach i mieszkania trzypokojowe, także o różnych metrażach. Budynek będzie 4-kondygnacyjny (parter i 3 piętra), komórki lokatorskie umiejscowione zostaną przy mieszkaniach  Wszystkie mieszkania są rozkładowe, mają wyznaczony przedpokój.

TBS posiada jeszcze kilka wolnych mieszkań. Partycypacja w kosztach wynosi 30% kosztów budowy.

Szczegółowych informacji udziela Prezes TBS, Elżbieta Marek, tel. 605 991 877.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 5 mln 80 tys. zł. Wykonawcą robót jest łęczycka firma MARKA. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2019 roku. Miasto dofinansowało budowę budynku w kwocie 450 tys. zł.

info: Urząd Miasta

21 KOMENTARZE

 1. Dinozaurom z przeszłości krew się zagotowała. Próbują nawet gryźć ale zęby już nie te i niewiele z tego wynika. Jest takie mądre powiedzenie: trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść… I zejdźcie z niej, Panowie! Skoro tak bardzo kochacie to miasto to nie zatruwajcie go swoim przebrzmiałym jadem.

 2. Urbański to najpoważniejszy kandydat na burmistrza. Ma jasno sprecyzowaną wizje rozwoju miasta. Spotyka się z ludźmi i od nich dowiaduje się co w Łęczycy można zmienic, co udoskonalić. Pokazuje się na ulicach miasta i rozmawia z mieszkańcami. Nie siedzi za urzędniczym biurkiem licząc, że państwo pis rzuci jakiś ochłap. Urbański świetnie prowadzi kampanię wyborczą. Spoty, prezentuje program w gazetach, udziela wywiadów, a przede wszystkim jest z Łęczycaninami. Do kazdego potrafi dotrzeć. Tak trzymać panie Krzysztofie. Łęczyca zagłosuje za swoim, a nie za „teczkowiczami”.

 3. Rzucili kolejny ochłap, tzw. kiełbasę wyborczą. Nie potrafiła znaleźć wykonawcy a tuż przed wyborami dostarczają rządowe dotacje. Ciekawe czy wpłynęły już do miasta? A tak w ogóle to wydaje mi się że Kilar bardziej kombinuje jak tu zostać starostą w Łęczycy. Prosta i nieskomplikowana funkcja a pieniądz ten sam. Wiadomo, że po wyborach skończy się wyborcza kiełbasa i trzeba będzie realizować plany i co będzie jak piniążki przestaną napływać. Zresztą, co to za pieniądze?

 4. TBS rozpoczął budowę nowego bloku a Urbański obiecuje budowę. Niezłe jajca.Podobnie obiecuje obwodnice Zachodnia Popiełuszki, a budowa ta jest niemożliwa bo przechodzi przez teren byłego cmentarza żydowskiego. Gmina żydowska nigdy nie pozwoli na rozkopanie miejsca pochówku przodków.Dodatkowo ul. Popieluszki przy szalecie nie należy do miasta.Pan kandydat powinien to wiedzieć, a nie snuć puste obietnice.Bez sensu miasto wydało pieniądze na wykup ziemi.Juz nie chce sie odnosić, jak to zrobił Ul.Poznanska i hale przy SP 3.Lipinski dostał kompletny projekt budowlany wraz z uzgodnieniami.Wystarczylo to tylko wykonać.Jednoczesnie zarzuca Pani Kilar Błaszczyk, ze tylko realizuje Konopnicka. Burmistrz Olszewski zostawił tez projekt na SP 3 i podjazd dla niepełnosprawnych do urzędu.Ponoc Mama nauczyła Pana mówienia prawdy.

  • Zdegustowany Łęczycanin, bardziej bym postawił na Zdegustowana Łęczycanka. Gdzieś dzwony biją ale nie wiesz gdzie. Z wypowiedzi Urbańskiego wprost wynika, że nie uzurpuje sobie praw do projektów, które wcześniej robił Olszewski. Konopnicka i Sala przy SP3 były poprawiane gdyż okazały się bublem ale były. Cmentarz żydowski nie stanowi problemu do budowy drogi, tego nie wiesz ale wylewa się płytę betonową na tym fragmencie drogi i szczątki nie są ruszane. Gmina żydowska na to się godzi.

   • Droga między Popiełuszki a zachodnia powinna powstać już dawno!!
    Głównych ulic w kierunku wschód- zachód w Łęczycy są dosłownie dwie ul. Kaliska i Belwederska

 5. Blok w Łęczycance na pewno zostanie wybudowany. I będzie to zasługa Lipińskiego, Urbańskiego i Prezesa spółdzielni i łęczycan, ale nigdy nikogo ze Zgierza. Zrozumieli. nikogo ze Zgierza. Won na swoje miejsca.

 6. A gdzie ten blok, co miał być budowany przez Łęczycankę, za pieniądze biednych jej członków, na chwałę kandydata i byłego skompromitowanego wiceburmistrza?

 7. A kiedy nowy zamek łęczycki? Czy tych pieniędzy od cioci pis wystarczy na wszystko? kOCHAMY CIOCIĘ – mAMROCIĘ. gDZIE BYŁA W NIEDZIELNYM KOŚCIÓŁKU?

  • Masz jakiś problem? Jak dają to trzeba brać i wołać o więcej, bo taka sytuacja może się nie powtórzyć.
   Dopóki jest mało samorządów w rękach PiS, to jest mała konkurencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here